Interpretacja badań ft.

napisał/a: Klingos 2015-06-26 18:20
Tak jak w temacie. Z góry dziękuję za zainteresowanie.


Mam 24 lata, jestem mężczyzną. Powodem, który zmobilizował mnie do badania, jest podwójne widzenie, które pojawiało się już od jakiegoś czasu, ale ostatnio zaczęło się nasilać. Na 100% nie jest to objaw okulistyczny. Czy wynik badania powinien mnie jakoś niepokoić, czy mogę nie zawracać tym sobie głowy? Co więcej - kiedyś miałem już podejrzenie nadczynności, ale na usg nic nie wyszło. Jestem chudy odkąd pamiętam (około 60kg przy 180cm).
napisał/a: MOJA PORADA 2015-06-27 11:04
Ft3 jest podwyższone. Lekarz się musi wypowiedzieć nt temat. Moim zdaniem USG tarczycy powinno ustalić przyczynę. Powiedz lekarzowi rodzinnemu o tym problemie podwójnego widzenia, koniecznie. Moim zdaniem skieruje Ciebie na dalsze badania/ do szpitala na diagnostykę. Pozdrawiam.
napisał/a: Klingos 2015-06-27 11:23
Ta tarczyca wychodzi mi już któryś raz w krwi podwyższona, niestety na USG wszystko jest normalne. Jeśli chodzi o wzrok - byłem u okulisty, w poniedziałek mam tomografie głowy, jeśli tam będzie wszystko okej to jednak naciskać na endokrynologa?
napisał/a: MOJA PORADA 2015-06-28 12:07
Ten wynik jest nieznacznie podwyższony. Oczywiście, że koniecznie trzeba poprosić o skierowanie do endokrynologa. Jeśli lekarz endokrynolog uzna za stosowne, to może skierować na dokładniejsze badanie tarczycy. Chociaż moim zdaniem, jeśli USG jest bez zmian, to nie ma się czym niepokoić, tylko kontrolować. To dobrze...Tomografia - super, że się odbędzie. Też o tym badaniu pomyślałam. Pozdrawiam.
napisał/a: theblackcat 2015-06-28 15:12
A robilas przeciwciala ? Antytpo antytg i trab?
napisał/a: Klingos 2015-06-28 15:32
Nie, nie robiłem. Potrzebowałem kreatynine do kontrastu na TK więc zrobiłem prywatnie, nie chciałem szaleć z kosztami, gdyż samo TK wyniesie mnie 350zł. Ale poproszę rodzinnego jak pójdę z wynikami.
napisał/a: theblackcat 2015-06-28 21:15
Rodzinny nie da skierowania na przeciwciala
napisał/a: Klingos 2015-06-28 21:43
Wiem, da je endokrynolog. Ale do niego też potrzebuję skierowanie. :)