Interpretacja badań- anemia/refluks/..?

napisał/a: made1985 2014-12-11 18:38
Witam bardzo proszę o pomoc w interpretacji badań. Tydzień temu w nocy dostałam nudności i bólu brzucha (ból niezbyt silny ale niepokojący, stale utrzymujący się), pojawiły się również zawroty głowy (dość mocne- myślałam, że zemdleję)- pojechałam do szpitala, tam wykonano usg jamy brzusznej - wszystko było w porządku więc odesłano mnie do domu wpisując w rozpoznaniu niestrawność. Dzień przebiegł z lekkimi dolegliwościami ale ogólnie ok. Kolejny dzień- rano pojawiły się bóle w mostku (pośrodku, również po stronie pleców między barkami, przy głębokim oddychaniu, schylaniu się itp coś jak ból serca czy płuc) i zawroty głowy- minął tydz i trwa to do dziś choć jest mniej nasilone, kolejno lekka duszność czasem. Początkowo myślałam, że to zatrucie nikotyną- e-papieros- ale tydzień nie palę i dalej objawy się utrzymują, kolejno spodziewałam się silnej anemii (mało mięsa jem i miewałam już z tym problemm ale nigdy nie miałam takich objawów, od miesiąca wypadają mi włosy-póltora miesiąca temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne-w ciąży nie jestem robiłam testy). DOdam również iż dźwigam dziecko, ktore waży 14 kg(piersią nie karmię). W czw i pt przyjęłam Tardyferon ale objawy nasiliły się więc pojechałam w sob prywatnie zrobić morfologię- badania wszystkie w normie choć przy dolnej granicy te związane z anemią- ale dzień wcześniej na wieczór wzięłam tardyferon więc pewnie zakłócił wynik. Odstawiłam tardyferon an 3 dni i zrobiłam we wtorek kolejne badania- wymienię te nieprawidłowe, bądź bliskie dolnej granicy:
NEU%-44,8 (50-70)
BAS-0,0 (0,05-1,95)
RBC-3,73 (4,0-5,2)
HGB- 12,1 (12-16)
HCT- 34,5 (37-45)
MCH- 32,4 (27-31)
Granulocyty podzielone - 47 (50-70)
Cholesterol HDL- 56 (>65)
LDL- 92 (