Interakcje Prestarium z żywnością

napisał/a: BolicSTG 2011-05-14 10:17
Czy dieta bogata w potas przy równoczesnym braniu Prestarium może kumulować w organizmie więcej potasu i stwarzać ryzyko zatrzymania akcji serca ?
Czy nie ma obaw by bardzo mała dawka Prestarium wchodziła w interakcje z jakąkolwiek żywnością ?

Z tego co sie dowiedziałem to bardzo mało osób bierze tak mała dawke Prestarium co ja, czyli 2,5 mg, a jest to inhibitor konwertazy angiotensyny nowej generacji .

Bede z góry wdzięczny za zdrowe rozwiniecie powyższego wątku .....
napisał/a: alchemik1 2011-05-14 11:43
BolicSTG napisal(a):Czy dieta bogata w potas przy równoczesnym braniu Prestarium może kumulować w organizmie więcej potasu i stwarzać ryzyko zatrzymania akcji serca ?
Czy nie ma obaw by bardzo mała dawka Prestarium wchodziła w interakcje z jakąkolwiek żywnością ?

Z tego co sie dowiedziałem to bardzo mało osób bierze tak mała dawke Prestarium co ja, czyli 2,5 mg, a jest to inhibitor konwertazy angiotensyny nowej generacji .

Bede z góry wdzięczny za zdrowe rozwiniecie powyższego wątku .....



Inhibitory konwertazy angiotensyny mogą powodować hiperkaliemię, więc dieta zbyt bogata w potas może być przyczyną jej nasilenia. Zatrzymanie akcji serca to trochę drastycznie powiedziane ale rzeczywiście kłopoty z sercem mogą wystąpić (co jest charakterystyczne zarówno dla hipo- i hiperkaliemii). Bierzesz najmniejszą dawkę z możliwych, a działania niepożądane występują nie zawsze i nie u każdego, stąd nie przejmowałbym się za bardzo. Dodam, że hiperkaliemia w przypadku inhibitorów ACE jest zjawiskiem nieszczególnie częstym, pacjenci częściej narzekają na kaszel co jest związane z większą ilością bradykinin .O interakcjach tego typu leków z żywnością nie słyszałem.
napisał/a: BolicSTG 2011-05-14 12:08
dziekuja za bardzo pożywna odpowiedz.

Dodam, że czuje sie tak jak przed choroba, moze troszku lepiej i nie było negatywnych skutków ubocznych podczas zażywania .
Myśla, że nie należe do jakiejs tam czesci populacji, która to doświadczy .

Pozdr.