Interakcja antykoncepcja + antydepresant

napisał/a: illbill 2009-11-24 00:53
Witam.

Piszę w imieniu mojej dziewczyny. Niewiasta owa wpadła ostatnimi czasy w dość poważną depresję i zamierza brać antydepresant Pramolan (szczegóły leku - http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1764), który używała przez chwilę dawniej i został jej duży zapas (wiem, wiem, ale ona nie pójdzie z tym do lekarza bo nie).

Pytanie dotyczy interakcji tego leku z pigułkami Jasmin. W ulotkach nie ma nic na ten temat.
Czy ten konkretny antydepresant może mieć istotny wpływ na obniżenie skuteczności tabletek Jasmin?

Czy ewentualny negatywny wpływ jednego na drugie może mieć tylko w przypadku brania jednocześnie, w sensie np. oba wieczorem? Gdzieś wyczytałem, że przyjmowanie jednego rano, drugiego wieczorem zapobiega obniżeniu skuteczności (o ile taka występuje). Ile w tym prawdy?
napisał/a: Kasieniek84 2009-11-24 09:47
Najmądrzejrzym rozwiązaniem będzie jak wybierze się do ginekologa i pokaże jaki chce brać lek a on powie jej czy można je razem przyjmować czy nie, bo są tkaie oc można łączyć ale nie wsyztskie a lekarz tylko będzie wiedział. Żeby sobie nie zaszkodzić to powinna się skonsultować z lekarzem. Moja siostra bierze i tabletki anty i psychotropowe i z tego co wiem lekarz widząc ulotki tych psyho długo się zastanawiał jakie anty dać aby wsyztsko grało i jedne drugim nie przeszkadzały. Więc raczej takie sprawy trzeba konsultować z lekarze bo tutaj nikt teog nie powie a każdy gdybać będzie, a tbaletki anty jesli jednka nie bardo moga być z tamtymi brane to mogą albo skutki uboczne przyjmowania wystapić albo mniejsze bezpieczenstwo z enie zajdzie w ciąże. Także namów dziewczynę i pójdz razem z nia do lekarza może i będzie jasne wsyztsko
napisał/a: wikam2 2009-11-24 10:20
Czytałam niedawno wypowiedz na forum. Nie dziewczyn tylko lekarza! Powiedział jasno i wyraźnie, że wszelakiego rodzaju antydepresanty obniżają skuteczność anty.
Dziewczyna najlepiej jak pojdzie do lekarza! Niech sama do Pramolanu nie wraca.