Intensywny zapach moczu

napisał/a: OSS 2015-06-13 15:07
Witam , mam taki problem z moczem , otóż jego zapach jest zbyt mocny oraz po zjedzeniu czegokolwiek kuje mnie delikatnie w lewej nerce , dodam jeszcze , mam 23 lata czy to normalne , trenując na siłowni , odżywiając się zazwyczaj kurczak+ryż+warzywa aby mieć jakieś problemy z nerkami ? niestety do lekarza rodzinnego nie mogę się udać bo nie mam ubezpieczenia , a prywatnie dopiero będę mógł iść w przyszłym tygodniu. Zrobiłem badania moczu i krwi , chciałbym poprosić o sprawdzenie tych badań czy wszystko jest ok


badanie moczu
http://s30.postimg.org/svux2ttn5/20150613_144350.jpg

badanie krwi
http://s30.postimg.org/41bf8r8sx/20150613_144400.jpg


Jeszcze chciałbym się spytać , czy jak będę szedł do lekarza to , jakie jeszcze dodatkowo badanie mogę zrobić ?

Dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: klinacz 2015-06-13 15:52
Mogą to być początki kamicy nerkowej, ale nie muszą, to jeżeli chodzi o kłucie.
Co do zbyt mocnego zapachu, czy przyjmujesz może jakieś suplementy ? Ponieważ np. witamina B2 zmienia kolor jak i zapach moczu, więc to mogłoby być przyczyną.
Badanie moczu wygląda na w porządku.

Kamicę można wykluczyć poprzez USG prawdopodobnie.
Lekarz więcej już powie na ten temat.

Może spożywasz za mało wody ? Wtedy zapach też jest intensywniejszy, a barwa ciemniejsza.
napisał/a: OSS 2015-06-13 17:49
Dziękuję bardzo za odpowiedź

1) Tak , przyjmuje suplement diety Witaminy i minerały , a w nim Witamina B2 ( ryboflawina )

2) Dziennie piję 1,75l wody , wyeliminowałem z diety słodkie napoje

3) Czyli lecę na badanie USG i do lekarza


Mam takie pytanie , jak udam się na badanie USG , to mam normalnie poinformować osobę przeprowadzającą badanie , że chciałbym zrobić badanie USG nerek w celu wykluczenia Kamienicy nerkowej ?


Pozdrawiam.
napisał/a: klinacz 2015-06-13 18:03
Tak oczywiście. Chociaż nie wiem czy USG może uchwycić malutkie kamyczki, ale przynajmniej wykluczy się obecność dużych kamieni czy złogów.

I myślę, że mocz to jedynie te witaminy + może mało wody, więc myślę, że nie ma co się martwić.
Resztę już oceni lekarz.

Jaki konkretnie preparat przyjmujesz ?