Claritine

napisał/a: kaswaw 2007-12-13 15:52
zaczalam brac lek claritine na swedzenie oczu. Czy mozecie cos napisac o tym leku, czy dziala na takie rzeczy i jak dlugo trzeba brac zeby skutek byl zauwazalny?
napisał/a: eblis 2007-12-13 17:43
Hej!
Brałam Claritine około 2-3 miesięcy. Też z powodu swędzenia oczu i napadowych "kichawek". Po kilku dniach regularnego przyjmowania leku wszystko minęło. W tej chwili biorę inny lek o podobnym działaniu, który jest tańszy od Cliritine, lek ten przepisał mi alergolog, więc nie ma obaw, że coś może być nie tak. A ten nowy lek, który biorę to Flonidan i tak jak Claritine pomaga na to swędzenie i kichanie. Także jeśli masz brać to dłużej, to może warto poprosić lekarza o receptę na Flonidan, bo jest tańszy.
Pozdrawiam:)

P.S. Zapomniałam jeszcze napisać, że po kilku dniach przerwy brania leku, objawy wracały, także lepiej o tym pamiętać i brać regularnie.
napisał/a: klapouszek2 2007-12-14 22:46
Claritine i Flonidan to w zasadzie to samo ;) tylko inna nazwa handlowa bo inny producent :) substancją czynną jest loratadyna (inne preparaty to m.in.: Loratan, LoraHEXAL, Aleric ...) Trochę tego jest dlatego warto w aptece spytać o najtańszy odpowiednik. Co do leku to powinien pomóc - tylko, że on leczy tylko objawy. Warto sprawdzić od czego te oczy swędzą i usunąć przyczynę ;).