Infekcja, leki - brak miesiączki.

napisał/a: minolta1 2014-10-14 18:32
Witam. Dwa tygodnie temu rozłożyło mnie przeziębienie z kaszlem. Brałam początkowo Guajazyl, Neosinę i krople do nosa, niby przeszło ale kaszlałam nadal. Lekarz przepisał Budesonid wziew 3 razy dziennie przez 7 dni (wczoraj przyjęłam ostatnią dawkę). Okres miałam 13 września, więc spóźnia mi się już 5 dni. Wczoraj zrobiłam test ciążowy - negatywny wynik. Od dnia spodziewanej miesiączki boli mnie brzuch, jestem obrzmiała jak przed okresem. Czy Budesonid lub inny lek miał działanie zaburzające cykl miesiączkowy? Mam prawie 40 lat, cykle 27-28 dni raczej regularne, nie wiem co się dzieje, proszę o radę.
napisał/a: ~Anonymous 2014-10-16 10:06
witaj,

przeziębienia, leki, stres itd. - to wszystko może wpłynąć na przesunięcie się terminu miesiączki.
napisał/a: minolta1 2014-10-16 12:26
Zrobiłam drugi test i ponownie negatywny. Nie wiem co robić, poczekać jeszcze czy iść już do lekarza. Czy w moim wieku może to być już oznaka menopauzy?
napisał/a: ~Anonymous 2014-10-16 15:28
z wiekiem okres może się tak rozregulowywać. Poczekaj spokojnie. Jeśli nie pojawi się do powyżej 14 dni, wtedy udaj się do lekarza. Nie ma co panikować :)
napisał/a: minolta1 2014-10-17 11:29
Dziękuję za zainteresowanie i wsparcie. W moim wieku ciąża byłaby dużym problemem, niestety. Zrobiłam 3 test i badanie Beta HCG z krwi, wyszło 0,1.Jestem już spokojniejsza, muszę szukać przyczyn gdzie indziej. Dziękuję raz jeszcze.
napisał/a: ~Anonymous 2014-10-17 11:43
minolta napisal(a):Dziękuję za zainteresowanie i wsparcie. W moim wieku ciąża byłaby dużym problemem, niestety. Zrobiłam 3 test i badanie Beta HCG z krwi, wyszło 0,1.Jestem już spokojniejsza, muszę szukać przyczyn gdzie indziej. Dziękuję raz jeszcze.

nie ma za co. Warto zrobić badania hormonalne jeśli okres się nie pojawi. Nie sądzę, żeby było to związane z menopauzą. 40 lat to chyba jeszcze nie ten wiek :) chociaż wiadomo, że każdy jest inny. Nie mniej jednak jeśli nie miałaś badań hormonalnych to warto takowe zrobić :)
Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: minolta1 2014-10-25 18:37
Witam ponownie. Ciąg dalszy mojego przypadku wygląda tak, że byłam u lekarza i otrzymałam Luteinę na 5 dni po 2 tabl. pod język. Dziś jest 3 dzień przyjmowania leków i dostałam okres. Lekarz mówił, że dostanę w ciągu 5-10 dni od odstawienia leku. Nie wiem co mam w tym układzie robić, odstawić czy przyjmować nadal?