Infekcja grzybicza w ciąży czy podrażnienie?

napisał/a: kogelmoge 2013-12-12 16:44
Witam, Mam pytanie. Jestem w 14 tc, ostatnio leczyłam się dalacinem antybiotykiem dopochwowym w kremie , który został przepisany mi na zapalenie bakteryjne. Po ostatniej dawce od tygodnia biorę lactovaginal, ale miałam takie uczucie jakby suchości i podrażnienia w środku. Lekarz powiedział,że to może być od tego antybiotyku ale że mogę smarować clotrimazolum w kremie. Lekarz mnie nie badał, udzielił info przez tel. Wzięłam ze 2 razy ten krem i wcale nie czułam jakiejś poprawy, wczoraj też go wzięłam,ale mnie szczypało po nim-może niechcący naniosłam za głęboko, czy od tego moglo szczypać? Dziś już nic mi nie dolega więc nie smaruje. Czy jeśli nic mi nie dolega to mogę już się nim nie smarować?Lekarz nie podał mi określonego czasu uzywania. Po za tym jak to jest czy jesli mi te objawy nie nawrócą to oznacza,że jest ok i nie ma się czym martwić? Czy nalegać na wizycie pomimo braku objawow na jakieś leczenie dogłębne? Martwie się bo wizytę mam za 2 tyg dopiero i nie wiem czy mogę czekać spokojnie czy co, bo jesli to jakaś infekcja grzybicza a ja po prostu już nie mam objawów- czy to w ogólel mozliwe,że nie mam objawów, znikły a infekcja grzybicza zaszkodzi dziecku?
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2014-01-07 12:30
Bez paniki infekcja grzybicza nie zaszkodzi dziecku, przecież przytrafiło Ci się to tylko jeden raz, dla pewności czy się wyleczyłaś możesz zrobić np. posiew pochwy lub badanie czystości pochwy - biocenozę. Probiotyk dopochwowy lactovaginal stosowałabym dalej w celu uzupełnienia mikroflory, jego szczepy zostały dokładnie przebadane i jest on bezpieczny dla kobiet w ciąży tylko pamiętaj że należy przechowywać go w lodówce aby bakterie były w dobrej kondycji.