Indywidualny program szczepień - zapytanie

napisał/a: dario1984 2013-08-05 16:33
Witam

Moja córka została zaszczepiona w szpitalu w dniu urodzin BCG (8 czerwiec), a dzień później WZW B Euvax B (9 czerwiec). Dużo czytam ostatnio o szczepieniach (3 książki - jestem przerażony) i nie widzę sensu szczepić dziecko ale z uwagi na późniejsze problemy ze strony władz miejscowych jednak będę szczepił. Objawy po wyjściu ze szpitala: kolka gazowa non stop (jelitowa), delikatna ciemieniucha w miejscu rzęs, wysypka (potówki), przyjmuje od urodzenia witamine D3 K kwas foliowy, B6, żelazo actiferol, na gazy Debridat, Delicol i Dicoflor.

Następne szczepienie odbyło się na WZW B Engerix 1 sierpnia. Zaobserwowaliśmy rzadziej oddawanie kupy raz dziennie i tak że ledwo się mieści w pampersie...

1. Pediatra podpowiedział żeby następne zrobić 8 sierpnia (DTPa Infanrix hexa - chyba najmniej skutków ubocznych?), kolejne 19 sierpnia na HIb ( nie wiem jaki najlepszy produkt???)

2. Osobiście zastanawiałem się żeby DTPa pierwszą dawkę zrobić dopiero 4-6tyg po drugiej dawce WZW B tj. 12 września. Natomiast pierwszą dawkę Hib 24 października. Czy tak duże odstępy mają sens? Czy nie są zbyt duże? Czy lepiej zastosować się do pierwszego planu?

Proszę o podpowiedź już sam nie wiem czym się sugerować. Już czytałem list Pani Majewskiej, książkę Ian Sinclar, A. Kotok, Soliński. Proszę o podpowiedź jaki system Pan by polecił? Nie ma szczepionek monowalentnych na DTP? Czy można nie podać dziecki szczepionki na Polio i Krztusieć i nie będzie z tego konsekwencji prawnch czy będą ścigać - czy to zależy od lekarza?>

Pozdrawiam
DS
napisał/a: marlena19891 2013-08-07 10:13
Witam
Chcialabym podlaczyc sie do pytania,mianowicie chodzi mi o to jak moge bezpiecznie zaszczepic moja coreczke!Dzis mialam sie stawic na szczepienie,wzwb.dtp.hib.Ostatecznie zostalam z corka w domu.Boje sie szczepien po tych wszystkich artykulach ktore przeczytalam,jestem przerazona ale rowniez boje sie jej nie zaszczepic.Chce wiec zrobic to z glowa i z rozsadkiem tak aby jej nie zaszkodzic!W takim razie chce sie dowiedziec jakie pan proponuje szczepionki?Chodzi mi o poszczegolne nazwy szczepionek na wzwb,dtp,hib,polio IPV.Czy wszystkie zaproponowane przez pana bede musiala kupic sama czy moge sie domagac ich w przychodni lub prosic o recepte na nie!Wzw,dtp i hib sa robione jednego dnia czy moge je rozdzielic tak aby przypadala jedna szczepionka danego dnia?Co sadzi pan o szczepionce mmr?Wiele kontrowersji wzbudza ta szczepionka i wielu uwaza ze po niej wlasnie dzieci cofaja sie w rozwoju!Nie wiem jak podejsc do tej szczepionki czy odwlekac ja w miare jak najdluzej?Mam jeszcze jedno pytanie,wspominalam o tym pani doktor ale oczywiscie nie dostalam kokretnej odpowiedzi troche mnie jakby olala!Chodzi o to ze moja corka podczas snu jest jakby nie spokojna!Jak to wyglada!A wiec spi sobie jakis czas w pewnym momencie zaczyna sie wiercic,przeciagac cos burczy na chwile otworzy oczy i dalej spi po chwilowej drzemce sytuacja sie powtarza czasem jak spi ma na pol otwarte oczy!Czy to jest normalne?Troche mnie to niepokoi!Obawiam sie ze po szczepieniu moze to wszystko sie nasilic!Slyszalam cos o oczyszczaniu homeopatycznym z toksyn!Czy ja jakos przed i po szczepieniu moge bezpiecznie coreczce pomoc sie oczyscic?Z gory dziekuje za panska uwage z niecierpliwoscia czekam na odpowiedzi!
napisał/a: Peter 2013-08-08 12:48
Proponuję skorzystać z kalendarza zaproponowanego przez użytkownika tommi'ego. Jest całkiem sensowny, co skomentowałem.
Co do szczepionki MMR, to w mojej ocenie sama szczepionka może prowadzić do powikłań takich samych, jak przechorowanie jednej z chorób, na które ma rzekomo zabezpieczać. Bo tak naprawdę ta szczepionka ma niską skuteczność.
Sam przechodziłem w dzieciństwie odrę, świnkę, a ospę ( wieku 35 lat) i jakoś żyję i mam się całkiem dobrze :)
Wnioski z mojej wypowiedzi wyciągnie sobie pani sama.
napisał/a: marlena19891 2013-08-12 07:19
Dziekuje za odpowiedz,pozwoli pan ze jeszcze sie przypomne w sprawie oczyszczania homeopatycznego i zachowania corki odczas snu,pisalam o tym czy sadzi pan ze powinnam sie niepokoic?Dziekuje pozdrawiam
napisał/a: aniko1 2013-08-12 11:12
co do niespokojnego snu:
nie jestem lekarzem, ale sama mam kilkumiesięczną córkę.
u noworodków takie wiercenie się, wydawanie odgłosów,a nawet chwilowe otwieranie oczu w trakcie snu nie jest niczym złym. One po prostu w trakcie snu przechodzą na przemian przez dwie fazy: jedną spokojną, a drugą aktywną (tzw faza szybkich ruchów gałek ocznych, wtedy śnią). Zwykle po zakończeniu takiej aktywnej fazy snu dziecko się budzi (stąd to wiercenie). Im dziecko starsze tym śpi spokojniej.
Żeby nie zostać źle zrozumianym: nie chodzi mi o to żeby zupełnie ignorować zachowanie śpiącego dziecka, szczególnie jeśli dzieje się coś nietypowego, tylko o to że, opisane prze Ciebie objawy raczej nie są powodem do niepokoju :)

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam :)
napisał/a: Peter 2013-08-13 15:07
Całkowicie się zgadzam z poprzedniczką aniko. Nie mam nic tutaj do dodania :)
napisał/a: marlena19891 2013-08-13 22:12
Dziekuje za odpowiedzi przyznam ze mnie uspokoily.Jeszcze pozwole sobie troszkę podreczyc i dopytac o to oczyszczanie dziecka homeopatycznie czy moge jakos sama bezpiecznym preparatem to robic czy konieczna jest wizyta u homeopaty? Obawiaam sie ze u mnie w mieście nie ma takiego lekarza moze powinnam zapytac pediatry czy on moze wypisac mi jakis lek! Dziekuje za odpowiedz i orzepraszam ze tak drecze
napisał/a: Peter 2013-08-14 14:21
W jakim wieku jest dziecko? Rozumiem, że noworodek?
napisał/a: marlena19891 2013-08-14 22:57
Corka ma.7 tygodni! Teraz jeszcze pediatra uznala ze ma.za.duzo leukocytow w moczu i chce jej wypisac antybiotyk chce tego uniknac bo nie jestem za antybiotykami!
napisał/a: Peter 2013-08-16 13:05
To, że pani nie jest za antybiotykami, to pochwalam. Jednakże nie pochwalam decyzji o odmowie przyjmowania antybiotyku w tym konkretnym przypadku, jak mamy do czynienia z infekcją. U tak małego dziecka nie należy tego bagatelizować, bo przebieg choroby u tak małego dziecka może się drastycznie zmienić.
Jeśli ma pani wątpliwości, to wykonać posiew moczu w celu ewentualnej identyfikacji patogenu. Wtedy będzie można dobrać antybiotyk wg. antybiotykogramu.
Co do ewentualnych homeopatyków, to nie wcześniej, niż dziecko będzie miało co najmniej 3 msc. Na teraz to proponuję cebion Multi lub sam cebion w celu zwiększenia podaży wit. C.
napisał/a: dario1984 2013-08-28 12:09
Podsumowując pierwszy rok życia dziecka:

1. nie trzeba koniecznie zrobić do 7 miesiąca obowiązkowych szczepionek z kalendarza szczepień (WZWB, HiB, Polio, DTP) - można rozłożyć tak aby zrobić je na spokojnie nawet do 12 miesiąca życia dziecka - w rozporządzeniu ministra nie ma obowiązku do 7 miesiąca? trzeba się z nimi poprostu wyrobić w 1 r.ż.?

2. najlepiej jest robić przerwy między różnymi szczepionkami np. na DTP i HiB - 4 tygodnie przerwy (miesiąc)? - wychodzi że jedna szczepionka na miesiąc?

3. pomiędzy kolejnymi dawkami szczepionek DTP (3 dawki), HiB (3 dawki), Polio (2 dawki) - zalecany jest odstęp 2 miesiące tj. 4 tyg?

4. czy 3 dawka WZWB musibyć podana w 7 miesiącu życia dziecka czy chodzi tu po prostu o odstep miedzy 2 a 3 dawka ma wynosić 5 miesięcy?

Proszę o opinię ekspertów :)
napisał/a: Peter 2013-08-29 09:54
1. Dokładnie tak. Wiele razy pisałem, że obowiązek dotyczy całego roku, nie ma żadnych limitów w ciągu roku. Pośpiech to jest dobry przy łapaniu pcheł :)
2. Tak, 4 tyg. to takie minimum.
3. Tutaj nie bardzo rozumiem, odstęp 2 miesiące tj. 4 tyg? Trzeba bardziej sprecyzować.
4. Odstęp między 2 a 3 dawką ma wynosić 5 msc. (oczywiście w przybliżeniu, możliwe są odstępstwa czasowe, nawet 3-cia dawka może być do 12 msc. od drugiej.