Imupret - zupełnie nowy lek

napisał/a: doosia_1 2013-02-22 11:56
Witajcie, piszę z prośbą o radę i wymianę doświadczeń, bo moja desperacja rośnie. Synek jest notorycznie chory od września. Cały czas ma zatkane zatoki (nosowa mowa). Po tygodniu bez kataru, pojawia się wydzielina, i 2 tygodnie smarka. I tak jest na okrągło. Po jednej z takich infekcji zrobiło się w listopadzie zapalenie oskrzeli, potem w grudniu zapalenie płuc. Jak wydobrzał po zapaleniu płuc, na zmianę mamy katar 2 tygodnie, potem tydzień jako tako (choć zatoki dalej zajęte). Do tego mały ma bezdech i chrapie. Byliśmy u bardzo dobrego laryngologa, ale mały był wtedy z katarem, więc 3. migdał był. I nie mamy jak stwierdzić czy ten 3. migdał nam daje tak popalić czy nie, bo on zapewne po tylu infekcjach jest już na stałe powiększony. I na tym skończyła się wizyta mamy czekać aż dziecko wyzdrowieje. Krople oczne Biodacyna z antybiotkiem do nosa i Aerius (oprócz tych leków mały ma zalecone przez innego lekarza Immunotrofinę i wit D3). A ja już mam pewność on nie wyzdrowieje bez jakiegoś rozsądnego leczenia. Dziś popatrzyłam mu w gardło - całe migdały w ropnych czopach. I moim zdaniem nie jest to angina - dziecko nie ma gorączki, nic go nie boli, jest wesołe i żywe. Moim zdaniem wszystko siedzi na tym 3. migdale, a bakterie sieją się w dół.
Robiliśmy niedawno wymaz: tylko Haemophilus Influenzae - laryngolog nie zalecił leczenia, mówiąc że to rezydentna bakteria, którą ma 80 % dzieci.
Kilka dni temu znalazłam informację, że jest dobry lek obkurczający migadły. Imupret. Tyle że jest problem: ten lek nie jest już produkowany. W jego miejsce jest "Imupret N". Jestem w trakcie korespondencji z producentem - na razie odpisali że to to samo, jednakże jest coś mocno nie tak: oba leki mają inny skład, inne wskazania, a "Imupret N" nie wolno stosować dłużej niż 2 tygodnie! Obawiam się że jeśli inne mamy kupują "Imupret N" i podają go tak "Imupret" przez kilka tygodni, to mogą być z tego kłopoty.
Z tego co przeglądałam to forum, wiele osób poleca ten lek. Jednakże, można go ściągnąć tylko z niemiec. Kilka osób prowadzi taki "handel". I jest w tym pewna pułapka, gdyż w swoich ogłoszeniach pokazują opakowanie jeszcze "Imupretu", choć faktycznie można u nich kupić już tylko "Imupret N".
Lek ma tylko niemieckojęzyczną ulotkę, i z tego co widzę wiele mam radzi sobie nawzajem na forach, jak go dozować (nie wszyscy znają niemiecki). Krople "Imupret" były przeznaczone do stosowania 4-6 tygodni. Wobec informacji że "Imupret N" to ten sam lek, nietrudno się domyślić, że ktoś również będzie stosował go 4-6 tygodni, podczas gdy wyraźnie jest napisane w ulotce, że wolno go stosować nie dłużej niż dwa tygodnie.
Liczyłam na ten "Imupret", teraz jestem załamana. A może ktoś wiec coś więcej? Poradźcie, proszę. W przyszłym tygodniu idę do następnego laryngologa. Ale już niejednokrotnie się przekonałam że diagnozy lekarzy trzeba sprawdzać, a czasem podsuwać im jakieś pomysły, więc szukam gdzie się da.
Czy ktoś w Was zna jakieś inne SKUTECZNE leki obkurczające 3. migdał? Wycięcie traktuję jako ostateczność. Powiem krótko: RATUJCIE RADĄ.
napisał/a: kasia971 2013-02-22 13:28
Zamiast Imupretu można zastosować Lymphomyosot. W Polsce na receptę (krople lub tabletki). Można samodzielnie sprowadzić z niemieckich aptek internetowych - wtedy bez recepty (zastrzyki, krople lub tabletki) np.: http://www.berlindaversandapotheke.de/artikelsuches.php?newSearch=1&volltext=lymphomyosot&Los!= albo apteka niemiecka ze stroną po angielsku: http://www.versandapo.de/article/search?lastActionId=1&stamp=470240398&languageCode=en&query=lymphomyosot&_substance=&suggestChannel=&suggestTextType=

Ceny w tych aptekach, nawet z wszystkimi kosztami wysyłki, niższe niż w Polsce.
napisał/a: cecylia78 2013-02-22 20:15
http://thonsilan.pl/

Może to pomoże.To nowy produkt i ciężko o opinie,Ja zamówiłam dziś dla mojej córci w aptece.

Też podawałam Imupert i bardzo pomógł,byłam w Niemczech po następną butelke i jest tylko Imupert N!a to juz nie jest to samo((((

Pozdrawiam!
napisał/a: doosia_1 2013-02-22 20:44
Dostałam odpowiedź od producenta. Cały czas upierają się że to ten sam lek, i że ma ten sam skład. No ale zobaczcie:
Was Imupret Tropfen enthalten:
Die Wirkstoffe sind: 100 ml Tropfen zum Einnehmen enthalten 29 g eines alkohol.-wässrigen Auszugs (Auszugs-
mittel 59 Vol.-% Ethanol) aus Radix Althaeae (Eibischwurzel) 0,4 g, Flores Chamomillae (Kamillenblüten) 0,3 g,
Herba Equiseti (Schachtelhalmkraut) 0,5 g, Folia Juglandis (Walnussblätter) 0,4 g, Herba Millefolii (Schafgarben-
kraut) 0,4 g, Cortex Quercus (Eichenrinde) 0,2 g, Herba Taraxaci (Löwenzahnkraut) 0,4 g.
Enthält 19 % (V/V) Alkohol.
Die sonstigen Bestandteile sind:
Gereinigtes Wasser
Hinweis für Diabetiker:
Imupret Tropfen enthalten keine relevanten anrechenbaren Broteinheiten (BE).

Imupret N Tropfen enthalten:
Die Wirkstoffe sind:
100 ml Auszug (1:38) aus 2,6 g einer Mischung von Eibischwurzel, Eichen-
rinde, Kamillenblüten, Lowenzahnkraut, Schachtelhalmkraut, Schafgar-
benkraut und Walnussblätter (4:2:3:4:5:4:4); Ethanol 59% (V/V)
Enthält 19 % (V/V) Alkohol.

Nie trzeba znać niemieckiego, żeby zobaczyć różnicę.
Literka N w nazwie została dodana, bo lek został zarejestrowany jako "naturalny".

Cecylia, skąd masz pomysł na ten nowy syrop? Czemu nie napisali jak długo się go stosuje? Jest tylko dawka dzienna. Więc czy stosuje się już jak jest choroba, czy prewencyjnie, np. całą jesień i zimę? Nic o tym nie piszą

Czemu napisałaś że ten nowy Imupret N to nie to samo? Na jakiej podstawie to piszesz? Czy coś już o tym słyszałaś?
napisał/a: cecylia78 2013-02-23 00:19
Ten syrop przepisała nam nasza Pani laryngolog,ta sama co wcześniej przepisała nam imupert i to Ona powiedziała,że to nie to samo.
A na syropie faktycznie nie jest napisane jak podawać my mamy na 6 tyg,wg.wskazań lekarza.
napisał/a: Peter 2013-02-26 10:32
Skład jest zmodyfikowany. Wiele firm to robi. Wskazania leku pozostają te same. Dawkowanie analogicznie jak imupret (dostosowane do wieku dziecka). Lek nie podaje się wyłącznie przez 2 tyg (to nie jest bezwzględnie obligatoryjne). Chodzi o to, że nie wolno tego leku podawać dłużej niż 2 tyg. bez konsultacji lekarskiej!
Jeśli lekarz zaleca 6 tyg., to wie, co robi.
Jeśli są dalej wątpliwości, to powyżej podano inne leki.
napisał/a: doosia_1 2013-02-26 12:26
Dziękuję bardzo za sugestie. Wczoraj udało mi się kupić w niemieckiej aptece wysyłkowej Imupret jeszcze ze starej serii. Jeśli chodzi o nowy lek "Thonsilan" to najbardziej mnie śmieszy, że oceny jakie są podane na stronie głównie opierają się na tym że "syropek smakuje córci". Żenujące. Dlatego właśnie jakoś nie mam zaufania do nowych leków...
Jutro idziemy do następnego laryngologa. Mam nadzieję że będzie mu się chciało zająć z rozsądkiem naszym problemem, a nie od razu sugerować wycinanie.
napisał/a: cecylia78 2013-02-26 22:24
Witam!!
Czytałam opinie o tym syropie,i właśnie też doczytałam tylko tyle,że córci smakuje i jest pyszny i chętnie go pije!!
Dossia proszę podaj adres tej apteki internetowej !??My mamy wizytę u laryngologa w czwartek i dopytam o te krople szczegółowo!)

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA!!))
napisał/a: doosia_1 2013-02-26 22:37
Cecylia, trzeba się spieszyć bo to są pewnie ostatnie sztuki. Ja w sumie pisałam do 14 sklepów, i tylko chyba w 3 mieli jeszcze stare zapasy. Ja kupiłam to w aptece www.ventalis-shop.de , natomiast od razu Ci powiem że nie można u nich kupić bezpośrednio w sklepie, bo z jakiś niewiadomych powodów ich sklep nie obsługuje transakcji zagranicznych. Ja złożyłam zamówienie mailem. Najpierw się trzeba upewnić czy oni są w stanie ściągnąć jeszcze te "stare" krople. Jeśli nie znasz niemieckiego mogę ci na p.w. przesłać tekst zapytania. Jak potwierdzą że krople są, piszesz zlecenie, potem płacisz prze PayPal na ich konto e-mail. Ja płaciłam dziś, mam nadzieję że za kilka dni dostanę te właśnie krople o które mi chodzi (Pani ze sklepu 2 razy potwierdziła że to są te stare).
Za dwa opakowania zapłaciłam 2 x 14,08 plus 10,60 za wysyłkę (i była to w efekcie najtańsza oferta).
napisał/a: doosia_1 2013-02-26 22:45
Aha, Cecylia, jest możliwe, że lekarz Ci powie że on nie zna tego leku i nie może go polecać, bo w końcu on nie jest dopuszczony na polski rynek. Idziemy jutro do laryngologa, i obawiam się że mogę to usłyszeć. Jak chciałam dać Sab-Simplex to moja lekarka rodzinna nie chciała się wypowiadać i polecała leki tylko z polskiego rynku.
A tak na wszelki wypadek, możesz sobie wydrukować do niego ulotkę - znalazłam w sieci
Do "starej" wersji kropli: http://www.apondo.de/media/04991097_2012-09_de_s.pdf
I do "nowej", tej z "N": http://www.docjones.de/media/imupret-tropfen_gebrauchsinfo.pdf

W ulotkach masz podany skład.
napisał/a: cecylia78 2013-02-27 10:12
Dziękuje bardzo!!

A nasza lekarz to nam w tamtym roku przepisywała IMUPERT,moja córcia brała go 4 miesiące i pomógł bardzoo.Ja mieszkam bardzo blisko Niemiec 20 minut i jestem w najbliższej aptece,i tam też kupowałam do tej pory te kropelki,a ostatnio właśnie,kupiłam te nowe i dopiero w domu zwróciłam na to uwagę.Poczekam do jutra i zobaczę co Ona powie.
Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam
napisał/a: marta1210 2013-02-28 21:20
Cecylio, mam pytanie. Czy mogłabyś np zakupić dla mnie takie krople i mi je wysłać? oczywiście, najpierw wysłałąbym Ci na konto odpowiednią kwotę...

JEstem trochę zdesperowana, w przeciągu 3 miesięcy mamy 3 infekcję z powiększonymi migdałami u miejj 2,5 latki...