Implant czy mostek

napisał/a: Malgonia 2012-08-03 17:06
Witajcie. Od kilku lat nie mam górnej 2. Teraz planuję uzupełnienie tej dziury po zębie i nie wiem co wstawić mostek czy implant. Doradźcie co jest bezpieczniejsze.
napisał/a: viki71 2012-08-03 18:30
To zależy.Jeśli zęby po bokach sa zdrowe to szkoda ich szlifować.Lepiej byłoby wstawić implant,tyle,że to spory koszt.Mostek oznacza szlifowanie bocznego zeba,nałożenie na niego korony z doczepionym sztucznym zebem.Korony wygladaja sztucznie.Na Twoim miejscu zrobiłabym implant.
napisał/a: Malgonia 2012-08-03 21:28
Ja bym wolała implant, ale rodzice boją się czy nie będzie żadnych powikłań i czy wogóle implant się przyjmie. A poza tym mam 1 i 3 trochę nadpiłowane bo miałam doklejany ząb na włóknie szklanym. Więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak robić motsek
napisał/a: viki71 2012-08-03 21:45
Ryzyko,że implant sie nie przyjmie,istnieje ale niewielkie.Jesli martwisz się powikłaniami to nie powinnaś.Wkład jest robiony z dobrych materiałów.Najlepiej by było,gdybyś przedyskutowała opcje wstawienia zęba w miejscu w którym będziesz robiła rekonstrukcję.
napisał/a: kordent 2012-08-17 13:17
Najlepszym rozwiązaniem będzie wszczepienie implantu. Nie masz dwójki a jest to ząb bardzo widoczny. Wszczepienie implantu Jest to rozwiązanie najtrwalsze i najbardziej zbliżone do naturalego ząba. Zabieg odbywa się w miejscowym znieczuleniu i często dla pacjenta jest dużo mniej inwazyjny iż ekstrakcja. Ryzyko że implant się nie przyjmnie jest prawie żadne u zdrowej osoby która stosuje się do zaleceń, a nawet gdyby tak się stało zabieg zawsze można powtórzyć w ramach gwarancji. Jeśli chodzi o mostek to należy oszlifować żeby odok i to już jest duża ingerencja dla tych zebów.
Zdecydowanie polecam implant!!!
napisał/a: Malgonia 2012-08-21 22:20
Wiem, że większość poleca implant, ale rozmawiałam z protetyczką i jej znajomej syn miał wszczepiany implant i trzy raz się mu nie przyjął, a teraz na dodatek widoczna jest śruba. Razem z rodzicami zdecydowałam się na mostek. Za kilka lat może zdecyduję się wszczepić implant na razie jednak się boję, że coś może pójść nie tak.
napisał/a: viki71 2012-08-22 08:59
Malgonia napisal(a):Wiem, że większość poleca implant, ale rozmawiałam z protetyczką i jej znajomej syn miał wszczepiany implant i trzy raz się mu nie przyjął, a teraz na dodatek widoczna jest śruba. Razem z rodzicami zdecydowałam się na mostek. Za kilka lat może zdecyduję się wszczepić implant na razie jednak się boję, że coś może pójść nie tak.

Nie rozumiem.Skoro implant sie nie przyjoł to skąd śruba?Jedyne co może się nie przyjąć to własnie sztyft w dziąsło na podbudowie którego doczepia się sztucznego zęba.
Zrób,jak uważasz.Najlepiej przedyskutować opcje na miejscu u protetyka,jak zrobiłaś i wybrać najlepsza opcje dla siebie:)
napisał/a: Malgonia 2012-08-23 18:48
chodziło mi o to, że za 4 razem się dopiero przyjął i teraz śrubę widać tak przynajmniej mówiła protetyczka.
napisał/a: kazia_78 2012-08-30 20:27
witam, mam nadzieje ze dobrze traflam w tym watku. mam wyrwe po dwoch wyrwanych zebach - gorne 4 i 5, ktorych nie dalo sie uratowac. co robic - czy mostek w przypadku dwoch wyrwanych zebow tez mozna zrobic, czy lepiej implant? jak to wyglada, czy umiecie cos doradzic?
napisał/a: Anna83 2012-09-19 20:13
Zdecydowanie implant: http://www.feelbeauty.eu/treatments/show/id/90/implanty--ogolna-charakterystyka.html. Ja miałam robiony i najpierw jest przeprowadzany wywiad aby zobaczyć czy nie masz chorób, które mogą być przeciwwskazaniem, potem się chodzi 2-3 razy i wybiera np. kolor, mój jest dobrany rewelacyjnie, w ogóle nic nie widać, wspaniale się współgrał z resztą, jest jak mój,...
napisał/a: inga102 2012-09-21 14:27
ja tez polecam implant, przede wszystkim dlatego, że jego założenie nie wymaga uszkadzania pozostałych zębów. Też planuję wszczepienie implanta i szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę, żeby implant mógł się przyjąć... O co w tym chodzi?
napisał/a: Anna83 2012-09-22 17:40
może chodzi o to, że się za 4 razem udało?