Implant antykoncepcyjny(hormonalny)

napisał/a: ilonka21 2011-10-12 11:50
Witam
Chciała bym się poradzić ponieważ zdecydowałam się na antykoncepcyjny implant i mam pytanie odnośnie tego srodka antykoncepcyjnego:
Czy na prawdę jest skuteczny?
Czy osoba paląca tak jak ja może mieć taki implant?
Proszę o odp i podzielenie się doświadczeniami związanymi z tego typu środkiem antykoncepcyjnym.
Pozdrawiam.
napisał/a: ilonka21 2011-10-12 16:01
Wikam dzięki za linki
A co do Twojego pytania , to moja koleżanka stosuje ten rodzaj antykoncepcji, i jest bardzo zadowolona.Ja chciałam brać tabletki aale ze wzgledu na palenie papierosów lekarz mi odradził, później chciałam zastrzyk na 3 miesiące ale zrezygnowałam po opini koleżanki która miała tak wzmożony apetyt po tym zastrzyku że momentalnie bardzo przytyła, a ja schudłam nie dawno sporo i nie chciałam żeby te kg powróciły więc zrezygnowałam z niego, spirala też odpada u mnie i nie dawno usłyszałam o tym implancie, a że mieszkam w uk to ponoć tu jest ten rodzaj bardzo popularny, więc się zdecydowałam na niego.W przyszłym tyg idę do GP i zobaczymy co mi powie.
A ty masz może jakieś doświadczenie bądź jakąś opnię na temat tego implantu?
napisał/a: wikam2 2011-10-12 21:14
Doświadczenia nie ale opinia...owszem.
Na forum były 2 panie stosujące implant i nie były zbyt zadowolone.
Oczywiście jest to b. wygodna forma anty ale skutki uboczne jak przy innych środkach hormonalnych + problem z krwawieniem.
Musisz pamiętać, że jednym implant służy innym nie - jak zawsze.
napisał/a: ilonka21 2011-10-14 16:45
Dzięki, też uważam że jednym służy jedno a innym drugie, i antykoncepcja obojętnie jaka na każdego działa inaczej.
Zobaczymy jak będzie ze mną po tym implancie:) Pozdrawiam.