Ilość wypróżnien

napisał/a: JanHC 2014-02-16 20:52
Dzień dobry,mam pewien problem (znów) , około dwóch tygodni temu nastąpiła u mnie radykalna zmiana ilości wypróżnień z 3 razy dziennie ,na 1/2 poranne wizyty w toalecie. W ciągu dnia totalnie nie odczuwam potrzeby wypróżnienia się ,choć zawsze było tak że toaletę odwiedzałem każdorazowo po posiłku. Czy wie ktoś co mogło spowodować tego typu zmianę??
napisał/a: Ell 2014-02-16 20:57
nie wiem skad taka zmiana, ale to teraz jest prawidlowa.
napisał/a: JanHC 2014-02-16 21:07
Dlaczego akurat taka jest prawidłowa?? Od dawien dawna było jak napisałem w poprzednim poście. Przez około tydzień brałem leki które przepisał mi lekarz na rzekomy ZJD ale nie wydaje mi się aby to było przyczyną
napisał/a: piotrosiama 2014-02-16 23:51
Ilość dziennych wypróżnień to indywidualna sprawa może być ich nawet kilka, a te przyjmowane przez Ciebie leki mogły wpłynąć na ich ilość.
napisał/a: Ell 2014-02-17 11:53
no tak, to jest sprawa indywidualna. Ale nie spotkalam sie jeszcze z tym, zeby wyprozniane po kazdym posilku bylo prawidlowe.
Osobiscie kazdy gastrolog/proktolog mowil mi, ze prawidlowe wyprozniane to jest 1,2 razy dziennie w porannych godzinach. Oczywiscie zdarzaja sie odchylenia, w koncu to zywy organizm, ale zeby oddawac stolec po kazdym posilku? Znajac mojego gastrologa pewnie by sie tym zainteresowal;)

Zwlaszcza, jak piszesz ponoc masz zjd, wiec jakies problemy z jelitem sa.

cytuje:

Regularność wypróżnień

Prawidłowe wydalanie stolca ma bardzo ważne znaczenie dla zdrowia. Odbywać się ono powinno 1-2 razy na dobę, a spoistość stolca powinna być prawidłowa: ani za twarda, ani za wodnista. Wydalanie stolca odbywa się najczęściej w godzinach rannych.