Ile zębów wyrwać na raz?

napisał/a: youngbad 2011-01-11 19:33
Witam,
Mam poważny problem, byłem na konsultacji u protetyka i muszę wyrwać ok 8 górnych zębów!
żeby wstawić proteze :( ,no i mam problem bo jeśli będę miał wyrywane zęby po 1 lub 2 na raz to potrwa to z 2 miesiące-czyli 2 miesiące wstyd pokazywać sie przed ludzmi. (wszak nie tak łatwo się umówić na wizyte w dogodnym terminie). A więc czy wyrywa się więcej niż 2 na raz i jak to wygląda w praktyce (narkoza?)
napisał/a: wikam2 2011-01-12 13:29
Po jednym to raczej wyrywać nie będą. Ile max wyrwac zębow? Nie wiem. Najlepiej spytaj stomatologa. Bo bo pierwsze on widzi, które zeby będzie usuwał, czy są ułozone obok siebie, jak wyglądaja korzenie itp. Musi zastsowac znieczulenie i tylko on wie ile może Ci go podać. No i ponadto chodzi też o Twój komfort. Musisz jeść itp. Po wyrwaniu zębów zrobią się skrzepy.
Moja teściowa wyrywała jednorazowo chyba 4 zęby. Nie wiem jednak, które i jak się po tym czuła. No i jak zapatrywał się na to dentysta.
Co do znieczulenia to z tego co wiem (i u mnie tak jest) podaje się znieczulenie normalne a narkozę to jeśli sobie życzysz. Koszt około 500zł + każdy ząb do wyrwania.
napisał/a: Blackursus 2011-01-12 13:35
Wyrywa sie, ale zaklada sie wtedy szwy. Mozna to zrobic pod narkoza, ale to beda dodatkowe koszta, tak jak Wikam napisala. Jezeli obawiasz sie bolu, to wierz mi, znieczulenie miejscowe dziala bardzo dobrze, nic nie poczujesz, nawet jezeli bedziesz mial zakladane szwy. Pozdrawiam i wspolczuje. A jaki jest tego powod, ze musisz usunac az 8 zebow? Jesli nie chcesz, to nie odpowiadaj.
napisał/a: Iwa117 2011-01-19 10:41
Wyrywałam 5 zębów naraz,pod zwykłym znieczuleniem.Prawie nic nie bolało.Po usunięciu przez jakiś tydzień byłam na tabletkach p/bólowych.
napisał/a: pępek 2016-09-24 16:39
Hej,

Czy można wyrwać na raz cztery ósemki w szpitalu pod narkozą? Jaki mniej więcej jest to koszt ?

Mam do usunięcia aż cztery ósemki, z czego jedna z nich (dolna) musi być usuwana poprzez nacinanie kości. Stąd moje pytanie, czy mogę za jednym zamachem usunąć je wszystkie ?
napisał/a: wikam2 2016-09-24 23:59
Z doświadczenia znajmomych wiem, że tak pod warunkiem, że to dobra klinika, czyli robią rtg, szyja dziąsła, proponuja laseroterapie itp. Szpital na NFZ to różna placówka, która może pozbyc się zębów prowadząc do s. zębodołu albo odwrotnie. Pytanie kto zaryzykuje ;) Osobiście byłabym w stanie u swojego dentysty wyrwać 4 zęby (2tys) ale jesli ktoś nie może zapłaciać to wurwałabym max 2. 4 zęby w szpitalu tak ot - nie.