Ile utrzymuje się opuchlizna po stłuczeniu kolana ?

napisał/a: mikkolaj99 2013-08-20 19:14
Witam wszystkich,
dzisiaj mija tydzień od dnia, w którym stukłem kolano(przewróciłem się na boisku), spuchła mi noga i bolała, mogłem chodzić ale kulałem musiałem się czegoś trzymać podczas chodzenia.
Następnego dnia, udałem się do lekarza, zrobili mi prześwietlenie.Lekarz stwierdził, że kości są całe, lecz potukłem rzepkę.
Od kilku dni kolano mnie nie boli, mogę chodzić(tylko troche kuluje), lecz opuchlizna utrzymuję się dalej...
Lecz trochę zmalała, lekarz powiedział, że jesli po tygodniu mi nie przejdzie, mam udać się do poradni chirurgicznej.
I właśnie nie wiem czy iść czy czekać.
Przez tydnień robiłem sobie okład z maści Reparil Gel N, oraz przystawiałem lód do kolana.
Dzisiaj kupilem sobie maść altaziaja, oraz dalej robię okład z lodu.
Ile czasu potrzeba, żeby opuchlizna zeszła ?
napisał/a: kordian1 2013-08-20 19:23
Jeżeli przez tyle czasu nie zeszła opuchlizna to trzeba iść do lekarza, może wcześniej wykonać USG jeżeli było podejrzenie uszkodzenia rzepki to może badanie coś wykaże.
napisał/a: mikkolaj99 2013-08-20 19:36
kordian napisal(a):Jeżeli przez tyle czasu nie zeszła opuchlizna to trzeba iść do lekarza, może wcześniej wykonać USG jeżeli było podejrzenie uszkodzenia rzepki to może badanie coś wykaże.

Schodzi, ale pomału...
No, ale jak, juz nie boli ?
Jak dotykam rzepki to nie czuje bólu.
napisał/a: kordian1 2013-08-20 19:57
To zajrzyj do rodzinnego.
napisał/a: mikkolaj99 2013-08-20 19:59
kordian napisal(a):To zajrzyj do rodzinnego.

Zajrzałem teraz do kartki, którą dał mi lekarz.
I On tam napisal stłuczenie STAWU KOLANOWEGO, a nie rzepki.
To gorzej czy co ?
Nogę, mogę zginać do końca i prostować.
A co poradzi rodzinny ?
napisał/a: kordian1 2013-08-20 22:10
Rzepka jest częścią stawu kolanowego.
Nie wiem co on ci poradzi, nie siedzę w jego głowie... ale jeżeli uważasz że obrzęk schodzi za wolno to może się coś w środku dziać, może da skierowanie na USG a może do ortopedy lub chirurga, ale podejrzewam, że zanim uda ci się dostać do specjalisty to już zapomnisz po co miałeś tam iść.
napisał/a: mikkolaj99 2013-08-21 09:59
Dzisiaj, znowu mi się zmniejszyła opuchlizna, chyba jeszcze poczekam, bo bólu nie ma.
A skierowanie do poradni chirurgicznej mam, dał lekarz na pogotowiu