Ile urosne? Jestem niski. ;/

napisał/a: adi919 2014-02-01 23:12
Witam. Mam 14 lat (za miesiąc 15) i mam tylko 160cm wzrostu.. Nigdy się jakoś nie wyróżniałem, lecz zauważyłem że w 1 gimnazjum duża ilość moich kolegów przerosła mnie nawet o 25 cm.. Boje się że nie urosne już zbyt dużo bo myślę że będzie to max 5 cm..

Moja mama: 159cm
Mój tata: 171cm

Numer buta: 41 (szczerze to nie wiem w czym ma to pomóc ale zauważyłem, że na innych forach ludzie to pisali)

Mam z tego powodu ogromne kompleksy, gdyż na internecie pisze że synowie mają wzrost o kilka centymetrów niższy od ojca, a jak wiadomo ludzie, którzy są wysocy mają tak jakby ''większy respekt''. Codziennie wisze na drążku po kilka minut, dużo ćwicze (pompki, brzuszki, drążek,przysiady). Pomóżcie!

Boje się że miałem już tzw. Skok wzrostu, gdyż w moim ciele przeszły już takie zmiany jak (wszystkie):

-stajemy sie bardziej uczuciowi
-zwieksza się zainteresowanie płcią przeciwną,
-wachania nastroju (np.popadanie w smutek bez wiekszej przyczyny)
-buntowanie sie całemu swiatu a przede wszystkim rodzinie,
-chec posiadania własnego zdania
-niezaleznosc
-nerwowośc,wybuchowosc (pod wpływem hormonów)
-owłosienie pod pachami,na nogach,owłosienie łonowe (u chłopców zarost na twarzy)
-pot ma bardziej nie przyjemny zapach
-ciało przybiera tkanke tłuszczową (chłopcą zaczynaja twardnieć mięsnie i staja sie silniejsi)
-trądzik
-łojotok
-przetłuszczanie sie skóry jak i włosów
-dziewczyny zaczynaja miesiączkowac a chłopcy zaczynają mieć polucje
-ciało nabiera kształtów (dziewczyna zaczynaja rosnąć piersi,biodra sie poszerzają) chłopcą natomiast poszerzaja sie barki i zwiększają mięśnie
i wiele wiecej objawów i zmaian.