Ile należy mieć lat aby samemu pójść do ginekologa

napisał/a: suzanamala 2007-11-26 17:16
Mam bardzo dużą prośbę. pisałam już na dziesiątkach forum i nie uzyskałam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Mam upławy i to już od jakiś 3-4 miesięcy. Nie mam miesiączki dokładnie od 3. Bywało wcześniej jeszcze przed pojawieniem sie upławów że nie było jej nawet 6 miesięcy ale potem jakoś sie ustabilizowała. Upławy mają kolor biały nieca przezroczysty ale na wkładce/bieliźnie zostawiają ślady. Chce iść do ginekologa, ale trzeba mieć 15 lat.(podobno) Mieszkam z dziadkami. Czy jest jakiś sposób aby można było pójść samemu do ginekologa? Zapisać się zapisałam,ale jak się dowiedziałam że muszę przyjść z osobą dorosłą zrezygnowałam. Czy może moje obawy są bezpodstawne?
Proszę o odpowiedz bo boje się że mam grzybice.
P.S. na czym będzie polegało to padanie i jak będzie przebiegać?
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-11-26 18:50
suzanamala napisal(a):Mam bardzo dużą prośbę. pisałam już na dziesiątkach forum i nie uzyskałam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Mam upławy i to już od jakiś 3-4 miesięcy. Nie mam miesiączki dokładnie od 3. Bywało wcześniej jeszcze przed pojawieniem sie upławów że nie było jej nawet 6 miesięcy ale potem jakoś sie ustabilizowała. Upławy mają kolor biały nieca przezroczysty ale na wkładce/bieliźnie zostawiają ślady. Chce iść do ginekologa, ale trzeba mieć 15 lat.(podobno) Mieszkam z dziadkami. Czy jest jakiś sposób aby można było pójść samemu do ginekologa? Zapisać się zapisałam,ale jak się dowiedziałam że muszę przyjść z osobą dorosłą zrezygnowałam. Czy może moje obawy są bezpodstawne?
Proszę o odpowiedz bo boje się że mam grzybice.
P.S. na czym będzie polegało to padanie i jak będzie przebiegać?



W mojej miejscowosci zeby isc do lekarza samemu musisz miec skonczone 18 lat , natomiast jesli nie jestes pełnoletnia musisz isc z osoba dorosła.Porozmawiaj z lekarzem o tym ze mieszkasz z dziadkami i np. wstydzisz sie isc z babcia a tym bardziej z dziadkiem. Badz idz z siostra cioteczna która ma skonczone 18 lat.


1 wizyta wyglada tak: ()bynajmniej u mnie tak wygladała()
- czy to twoja 1 wizyta
- kiedy miałas ostatni raz okres
- czy miesiaczki sa regularne
- czy odbywałas juz stosunek - musi cie zapytac poniewaz nie bedzie wiedziałjak cie ma zbadac. Jesli jestes dziewica to bada cie przez odbyt a jesli nia nie jestes to przez pochwe.


piszesz ze " boje się że mam grzybice." jakie masz objawy ?????
napisał/a: suzanamala 2007-11-26 19:24
Wydzielina była różna. Na samym początku czyli jakieś 3-4 miesiące była bezbarwna. Następnie biała, żółta. Niedawno znowu stała się biała a przed chwilą zauważyłam krew jest jej mało ale jest. Zaznaczę że powinnam dostać dzisiaj okresu, ale nie ma go już 3 miesiące, wiec zaczęłam się martwić. Podobno pierwsze dwa lata są nieregularne ale mimo wszystko boje się. Dosyć często boli mnie podbrzusze. Nie wiesz może czy można trzeba KONIECZNIE iść z dorosłą osobą. Jutro idę się zapisać do przychodni najwyżej mnie wyprosi ginekolog i będzie kazał mi przyjść z babcią:)

[ Dodano: 2007-11-26, 19:29 ]
Ja wiem że może wyolbrzymiam ale należę do osób wrażliwych i często dostaje uczulenia. Pewnie myślisz że jak mieszkam z dziadkami to jestem biedna itp. i nie stać mnie na dobre płyny do higieny intymnej itd. Mieszkam z nimi z wyboru a nie z konieczności:) Dbam o higienę nie używam tamponów i nie współżyłam seksualnie.
Ale dziwi mnie to że trzeba mieć 16 lat aby samemu pójść do ginekologa.
napisał/a: Madonna 2007-11-27 11:48
Do 18. roku życia chodzi się do pediatry, ew. gin dziewczęcego.
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-11-27 15:14
suzanamala napisal(a):Wydzielina była różna. Na samym początku czyli jakieś 3-4 miesiące była bezbarwna. Następnie biała, żółta. Niedawno znowu stała się biała a przed chwilą zauważyłam krew jest jej mało ale jest. Zaznaczę że powinnam dostać dzisiaj okresu, ale nie ma go już 3 miesiące, wiec zaczęłam się martwić. Podobno pierwsze dwa lata są nieregularne ale mimo wszystko boje się. Dosyć często boli mnie podbrzusze. Nie wiesz może czy można trzeba KONIECZNIE iść z dorosłą osobą. Jutro idę się zapisać do przychodni najwyżej mnie wyprosi ginekolog i będzie kazał mi przyjść z babcią:)

[ Dodano: 2007-11-26, 19:29 ]
Ja wiem że może wyolbrzymiam ale należę do osób wrażliwych i często dostaje uczulenia. Pewnie myślisz że jak mieszkam z dziadkami to jestem biedna itp. i nie stać mnie na dobre płyny do higieny intymnej itd. Mieszkam z nimi z wyboru a nie z konieczności:) Dbam o higienę nie używam tamponów i nie współżyłam seksualnie.
Ale dziwi mnie to że trzeba mieć 16 lat aby samemu pójść do ginekologa.





to sa upławy.Tak mi sie wydaje. Piszesz ze jestes osoba która dostaje uczulenia moze dlatego masz takie objawy poniewaz masz uczulenie na proszek?? Piorac bielizne w proszku. Nie napisałam ze jestes biedna osoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego tak mnie oceniasz??? Mozesz tez miec uczulenie na mydło w którym sie myjesz.Ja np. mam uczulenie na płyn do higieny intymnej z firmy kolastyna. wiec rózne moga byc przyczyny. Najlepszym rozwiazaniem bedzie jesli porozmawiasz z lekarzem. a wracajac do grzybicy. Objawy sa takie świat poczwy, napuchniecie wejscia do pochwy, straszne swedzenie, leci biała wydzielina podobna do twarogu dziwne porónanie ale ja takie miałam mówi ce z własnego doswiadczenia . gdzies na tym forum masz mój post dotyczacy grzybicy.
Moze dlatego trzeba miec 18 lat poniewaz do 15 czy 16 lat mozesz zaskarżyć ginekologa o przerwanie błony dziewiczej a w tym wieku jest nad toba prokurator pozdrawiam :)
napisał/a: Madonna 2007-11-27 18:22
Kto jak kto, ale gin wie, jak badać dziewicę bez przerwania błony dziewiczej.
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-11-28 15:39
Madonna napisal(a):Kto jak kto, ale gin wie, jak badać dziewicę bez przerwania błony dziewiczej.




Z tym sie nie zgodze !!!!!!!!! Moja siostra poszła do gina i była dziewica i in badał ja przez pochwe !!!!
napisał/a: Madonna 2007-11-29 21:10
Ze mną było tak samo.

Ale lekarz powinien wiedzieć.