Ile kosztuje prywatne zrobienie wymazu

napisał/a: daria211 2008-08-06 17:52
W końcu stwierdziłam, że muszę zrobić ten wymaz ja już nie wyrabiam.. ciągle mnie te gardło boli i oczy...czasami dosłownie robi sie to do nie wytrzymania.... :((( chciałam się spytać ile to kosztuję....ten wymaz?? u nas tam gdzie mieszkam to robią tylko w szpitalu....znalazłam w internecie.....wybiorę się tam za tydzień jak pójdę na urlop mam nadzieję, że trafię i wszystko załatwię... czyli można tak prywatnie wykonać ten wymaz??? będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje ....muszę to w końcu wyjaśnić...pozdrawiam serdecznie pa :*
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-07 16:24
Wynik prywanie jak najbardziej możesz zrobić. Z tego co wiem to ceny są bardzo zróżnicowane. W moim mieście kosztuje 70 zł, na forum ktoś kiedyś pisał, że uniego 40 zł, tak więc pewnie gdzieś w tym przedziale.
napisał/a: daria211 2008-08-13 18:46
Dziękuję za odpowiedź ....chociaż teraz wiem w jakich granicach można wykonać te badanie.. jak dostanę wynik to dam znać może ktoś pomoże mi go zinterpretować.... pozdrawiam serdecznie :*
napisał/a: daria211 2008-08-22 12:52
Dzisiaj byłam i zrobiłam wymaz z gardła kosztował 55 zł... we wtorek wyniki .. zobaczymy co wyjdzie wtedy dam znać pozdrawiam :*
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-22 13:10
Tak więc kosztował w połowie między 40 a 70 zł :)
Jak bedzie wynik i odpukać coś będzie to podłącz się pod isniejący temat, bo w dziale laryngologii są już chyba wszyskie możliwe bakterie :)
Pozdr.
napisał/a: daria211 2008-08-26 23:36
Witam
Zrobiłam ten wymaz i nic nie wykazało...to co to może wszystko oznaczać..?? dlaczego wysycha mi ta śluzówka w gardle i ciągłe odczuwam ból... będę wdzięczna za jakieś wskazówki.. chyba będę musiała się do tego przyzwyczaić :( kupię sobie ten tonimer bo nawet po tym nie było tak źle ..pozdrawiam...
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-27 07:18
daria21 napisal(a):Witam
Zrobiłam ten wymaz i nic nie wykazało...to co to może wszystko oznaczać..?? dlaczego wysycha mi ta śluzówka w gardle i ciągłe odczuwam ból... będę wdzięczna za jakieś wskazówki.. chyba będę musiała się do tego przyzwyczaić :( kupię sobie ten tonimer bo nawet po tym nie było tak źle ..pozdrawiam...


Dokładność wymazów jest bardo wysoka, sięga ponad 90%, tak więc jest duża szansa, że gardło masz bez bakterii chorobotwórczych.
napisał/a: daria211 2008-08-27 07:36
Tak na to wygląda.. ale dlaczego boli w takim bądź razie?? dziękuję za odpowiedź...co to może być wtedy jak nie bakterie??? pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-27 08:21
daria21 napisal(a):Tak na to wygląda.. ale dlaczego boli w takim bądź razie?? dziękuję za odpowiedź...co to może być wtedy jak nie bakterie??? pozdrawiam


Bakterie beztlenowe, wirusy, grzyby. Peter zna się na tym najlepiej, więc moze napisz mu priva.
Pozdr.
napisał/a: daria211 2008-08-27 15:55
Właśnie mi odpisał, że to wtedy musi być jakaś alergia.. ale sama już nie wiem w testach alergicznych nic tak istotnego nie wyszło lekka alergia na kurz i na babką pospolitą.... co o ty myślisz?? dzięki za odpowiedzi pozdrawiam pa :*
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-27 16:13
Wiesz odpisałem Ci na post "ile kosztuje wymaz", nie znam historii Twojej choroby. Zresztą jak Peter Ci odpisał, że może to być alergia, to ja raczej nie jestem na tyle kompetenty aby cokolwiek Ci doradzić.
napisał/a: daria211 2008-08-27 20:51
okey rozumiem dziękuję za pomoc.. zrobię tak jak Peter mi doradza, żeby nawilżać śluzówkę gardła.. wtedy mniej boli pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ...