"Igiełki" w palcach ręki oraz nogi

napisał/a: ~Anonymous 2007-03-30 10:55
Witam!

Mam maly problem otoz pokrotce opowiem jak to sie stalo:

Mam 25 lat, otoz bylem z kolega w pubie, wypilem tam 5 piw i jednego drinka. Nagle poczulem sie słabo (dziwnie) i musialem jechac z kolegą do domu.
Przyszedlem do domu i delikatnie zebralo mi sie na wymioty, poszedlem spac, byla godzina 1 w nocy. Wstalem o godzinie 10 rano i poszedlem sie "załatwic", w tym samym momencie stracilem przytomnosc (wywrocilem sie na ziemie i uderzylem glowa o twarde deski, tych rzeczy nie pamietam). Wczesniej nigdy nie zdarzaly mi sie takie sytuacje. Matka, ktora mi pomagala mowi, ze nie mialem oddechu przez 2 minuty, zrobila mi sztuczne oddychanie, przyjechala karetka, zmierzyli cisnienie, mowili ze wszystko ok, mam wypoczywac itd. W ten sam dzien pojawily mi sie igielki po prawej stronie ciala (palce prawej reki i spod prawej stopy). Przestalem takze wyraznie mowic, moja wymowa przypominala bełkot.
Bylem u neurologa, skierowal mnie na tomografie komputerowa, na ktorej wszystko okazalo sie ok, takze wyniki krwi oraz moczu okazaly sie byc ok, lecz jednak dopiero 3-4 dni po zdarzeniu (na obecnosc toksyn, narkotykow). Podejrzewam, iz gdy mnie nie bylo dosypal cos do mojego piwa/drinka, ale to tylko podejrzenia.

Minelo okolo 4 tygodnie od tego zdarzenia, nadal czuje igielki w prawej rece oraz stopie, do tego tez czuje tępy ból w prawym kolanie. Calymi dniami czuje sie przemeczony, lecz mowie juz troszke wyrazniej. Do tego mam lekkie "krecenie w głowie" - czasami potykam sie o roznie przedmioty, jak np. uderzam barkiem jak ide np. o lodowke czy framuge drzwi.

Chcialbym sie dowiedziec co mi sie stalo, nikt z neurologow czy lekarzy nie potrafi odpowiedziec na moje pytanie, chcialbym sie dowiedziec czy kiedys ewentualnie przestaną mnie dreczyc te igielki i tępy bol/niemoc w kolanie...?


Pozdrawiam serdecznie i prosze o ewentualna podpowiedz!
napisał/a: Peter 2007-03-30 12:10
Czy robiono Ci tomograf z kontrastem?
Jeśli nie, to mogły pewne sprawy pozostać niewyjaśnione. Mogło dojść do mikrowylewu lub mikrozatoru, który nie wykryto. Nie można też wykluczyć, że wskutek działania jakiegoś narkotyku doszło do tak nietypowych reakcji. Jesteś młody, to dość szybko takie problemy powinny ustąpić, ale do pełnej sprawności możesz wrócić dopiero za 3, 4 msc.
Zasada jest taka, nie pijesz otwartej butelki, nawet zaproponowanej przez kolegę. Kupujesz, lub przyjmujesz oryginalnie zamkniętą (i dokładnie sprawdź zamocowanie kapsla). Nie pijesz przygotowywanych napojów (drinków). Niestety, takie czasy.
napisał/a: ~Anonymous 2007-03-30 15:50
Peter napisal(a):Czy robiono Ci tomograf z kontrastem?
Jeśli nie, to mogły pewne sprawy pozostać niewyjaśnione. Mogło dojść do mikrowylewu lub mikrozatoru, który nie wykryto. Nie można też wykluczyć, że wskutek działania jakiegoś narkotyku doszło do tak nietypowych reakcji. Jesteś młody, to dość szybko takie problemy powinny ustąpić, ale do pełnej sprawności możesz wrócić dopiero za 3, 4 msc.
Zasada jest taka, nie pijesz otwartej butelki, nawet zaproponowanej przez kolegę. Kupujesz, lub przyjmujesz oryginalnie zamkniętą (i dokładnie sprawdź zamocowanie kapsla). Nie pijesz przygotowywanych napojów (drinków). Niestety, takie czasy.


Serdecznie dziekuje za odpowiedz!

Odnosnie kontrastu - mialem skierowanie na badanie z kontrastem, pytalem sie potem podczas badania czy musze miec z kontrastem czy bez wiec odpowiedziano mi, ze jezeli nic Pan nie jadl to nie musi byc kontrastu i zrobiono mi bez. Balem sie tez, iz moge dostac uczulenia poniewaz jestem alergikiem i ostatecznie tak wyszlo. Mozliwe, ze nie wykryto rzeczy o ktorych piszesz.

Teraz juz na pewno nie wypije nic co nie bedzie przeze mnie kontrolowane, faktycznie pilem drink wczesniej przygotowany, stal godzine, potem sam zostawilem go dwa razy samego gdy poszedlem na papierosa, ktos niepostrzezenie mogl cos dosypac, nie wiem co to bylo czy jakis narkotyk czy moze trutka na szczury...A moze jakis niesprawdzony alkohol...

Gdy np. jade samochodem czuje sie jakbym byl ciagle napity np. po dwoch piwach

Po prostu brakuje mi sil, bylem teraz posprzatac troche na grobie, wrocilem bardzo zmeczony, ledwo co przebieralem nogami jak po paru godzinach pracy.

Probuje brac Magnez z witamina B6, biore tez Zenszen w plynie zawsze na czczo rano.


Czy są ewentualnie jakies leki, tabletki, ktore moglbym jeszcze dodatkowo brac?


Pozdrawiam serdecznie i dziekuje