IBS

napisał/a: Poolek 2016-10-06 17:35
Witam,
od ponad 5 lat cierpie na różne problemy gastryczne. Jakieś 5 lat temu zacząłem mieć dość luźny stolec, był on tak jakby "płynny" ale nie była to biegunka. Zacząłem widzieć świeżą krew w stolcu, ale zdażyło się to sporadycznie, raz na 4 miesiące. Od ponad roku zacząłem mieć prawdziwe rewolucje żołądkowe. Potrafie mieć biegunkę, i za tym samym posiedzeniem w ubikacji za chwilę zaparcie. Czasem jest na odwrót, zaparcie, a po chwili biegunka. Widzę zawsze niestrawione resztki pokarmu w kale, zawsze ma on inną barwę. Czasem zdaża się, że stolec wygląda zupełnie normalnie, ale za chwilę albo biegunka, albo zaparcie z grudkami, najczęśniej jednak mam ołówkowate stolce. Ołówkowate stolce bardzo mnie zaniepokoiły, więc postanowiłem zrobić kolonoskopię. Kolonoskopia nie wykazała całkowicie nic, więc stwierdzono u mnie "nerwicę jelit". Dawali mi różne środki, jednak żadne nie działają, rewolucje żołądkowe jak były tak są. Mam ciągle nadęty brzuch, cały czas puszczam gazy, cały czas na zmiane biegunka z zaparciami i na odwrót. Odżywiam się bardzo zdrowo, ćwiczę 4 razy w tygodniu, staram się nie jeść glutenu, mąki oraz cukru. Dziś wypróżniłem się biegunką ze świeżą krwią na końcu. Naprawdę powoli tracę cierpliwość i nie wiem co mam robić. Czuje się wykończony. Czy jest dla mnie ratunek ? Badania krwii i moczu przy robieniu kolonoskopii wszystkie wyszły w normie, czy powinienem zrobić jakieś dodatkowe badania ? Dziękuje za odpowiedzi.
napisał/a: joannanr1 2016-10-06 22:19
Możliwe , że warto byłoby zbadać Sibo.
napisał/a: Poolek 2016-10-08 17:27
Witam, jak tylko będe miał okazje zbadam Sibo. Jeszcze jedno pytanie, od paru dni cały czas mam krew w stolcu, wygląda to tak, że na początku stolec jest normalny dopiero pod konieć jest świeża krew na kale. Miałem robioną kolonoskopię która nic nie wykazała. Czy na kolonoskopii nie powinno wyjśc że mam hemoroidy skoro teraz jedyny wytłumaczeniem są one ? Ile dni maxymalnie mam dać czas hemoroidom (od 3 dni używam kremu na hemoroidy), a po jakim czasie udać się z tym do lekarza i co robić, bo chyba ponowna kolonoskopia nie wchodzi w gre po 4 miesiącach od ostatniej ?
napisał/a: joannanr1 2016-10-08 21:00
Moim zdaniem najlepiej byłoby pójść do proktologa , tak naprawdę maści i czopki pomogą na chwilę.Ciężko powiedzieć ile czasu bo to sprawa indywidualna.Kilka dni na pewno.