I co dalej z tym migdałkiem?Niewiem co robić?

napisał/a: stokrotka802 2009-11-02 11:00
Witam,mój syn ma obecnie 6 lat i został skierowany na usuniecie trzeciego migdałka.Problem polega na tym iż pan doktor który wypisał nam skierowanie na zabieg nie pozwolił niczego sobie powiedzieć ani wytłumaczyć,a mianowicie stwierdził albo pani usunie migdałek albo dziecko kiedyś ogłuchnie i na tym sprawa się skończyła.Natomiast niebyła mu w stanie wytłumaczyć iż mój syn nigdy nie chorował na anginę,słuch ma dobry (był badany)ale niestety miał trzy razu zapalenie ucha które zawsze poprzedzał katar ropny,uszka czyste,z buzia otwarta śpi tylko gdy ma katar(bardzo rzadko chrapie)-i tu następna ciekawostka bo katar ropny zdarzał się zawsze jesienia i nigdy żaden lekarz nie dal mi na niego leków bo to miała być przyczyna najpierw astma,potem alergia itp.Trafiłam na cudna panią alergolog która od razu stwierdziła,ze ten katar jest pewnie od migdałka,wiec przepisała nam Broncho-vaxom i Lymphomyosot i mucofluid i zaczęła sie niewiarygodna poprawa,dziecko zachorowało mi pierwszy raz od 6 miesiecy jest obecnie przeziębiony,zresztą on nigdy nie chorował na tyle aby wymagane były antybiotyki(przeważnie to był ropny katar i kaszel). Ja wiem iz pewnie walczę z wiatrakami,ale nie chciałabym się tak po prostu poddać i pozwolić by moje dziecko było rozpatrywane według "schematu"bo tak sie poczułam na wizycie u tego pana doktora,nawet nie powiedział żebym wrodziła do niego rtg noso-gardła.Prosiła bym o poradę będę bardzo wdzięczna.
napisał/a: Peter 2009-11-02 12:43
Zrobić wymaz z nosa i gardła. Potem zdecyduje się, czy podać ponownie Broncho-vaxom. Lymphomyosot i Euphorbium compositum można już włączyć.
napisał/a: stokrotka802 2009-11-02 12:45
Dziękuje za odpowiedz-a jak Pan rozpatruje wycięcie migdałka?
napisał/a: Peter 2009-11-02 12:52
Trudno mi oceniać opierając się tylko na opisie.
Jednakże jeśli jest efekt po leczeniu zachowawczym, to nie widzę wskazań do jego usunięcia. Wizję lekarza o ogłuchnięciu dziecka uważam za mocno przesadzoną.
napisał/a: stokrotka802 2009-11-02 12:54
Jeszcze raz bardzo dziękuje,zrobię synowi wymaz jak najszybciej i zobaczymy co wyjdzie.Pozdrawia i Miłego Dnia :)
napisał/a: aniamo 2009-11-03 10:06
Witam! Panie doktorze, chciałabym doradzić się w następującej kwestii. Mam 1,5 rocznego synka, który na ogół jest zdrowym dzieckiem, niestety od kiedy starszy syn poszedł do przedszkola, często młodszy zaczął łapać od niego katar, byłam z nim u laryngologa, który stwierdził przerost trzeciego migdałka. Dodam ze maluszek czasami chodzi z otwartą buźka, pochrapuje w nocy, ale jeśli nie ma kataru to w ogóle nie obserwuję żadnych niepokojących sytuacji, natomiast jeśli pojawia się katar nosek jest automatycznie zablokowany, dziecko dusi się wręcz w nocy i taki katar trwa 14 dni nie jest żółty ani zielony tylko gęsty biały. Poza tym dziecko ma tez opuchniętą błonkę w środku noska dostał rihnocort 2x po 1 dawce przez 2 tyg. Podałam mu to ale obrzęk nie ustąpił. Obecnie nie ma katarku i wydaje się być wszystko w porządku. Od 4 tyg brał lymphomyosot 3x po 20kropli (z mojej inicjatywy dodam) i moje pytanie brzmi, czy tą kuracje mam jeszcze prowadzić a jeśli nie to jak dalej postępować. Dodam ze od kiedy bierze mały lymphomyosot przestał chrapać w nocy i oddech ma cichy. Bardzo proszę o szybką poradę. Dziękuję!
napisał/a: Peter 2009-11-03 10:50
Działanie obkurczające ma również Euphorbium compositum SN - krople. Takie leki stosuje się 4-6 tyg, max 8 tyg.Potem powinna być przerwa (6-8 tyg). Takie kuracje można przeprowadzać do 4 razy w roku. Częściej nie zalecam. Natomiast w przerwach (jeśli zachodzi taka konieczność, sugerowałbym miejscowo działające krople Euphorbium compositum SN).
Można zrobić dziecku wymaz z nosa - tak dla oceny flory bakteryjnej.
napisał/a: aniamo 2009-11-03 11:03
Dziękuję za szybką odpowiedz. Czyli teraz jesli jest obecnie zdrowy i bral juz 4 tyg lymphomyosot to mogę zrobic przerwe i za 6 tyg na nowo podawac przez 4 tyg tak, dobrze zrozumiałam. Ten aerozol euphorbium tez stosuje w czasie katarku , ale on niestety nie odtyka mu noska, dlatego tez niestety siegam do kropli otrivin i rano i na wieczór mu aplikuję po jednej dawce to mu przynosi ulge. teraz jest zdrowy i mam nadzieje ze bedzie tak jak najdłuzej bo cały październik sie leczylismy. Jeszcze chciałam zapytac, czy ten otrivin mozna podawac tak jak jest w ulotce napisane ze do 10dni, bo zazwyczaj takie krople to podaje sie 3-4 dni. Ja podawałam 10 dni bo dziecka cały czas miało zapchany nosek, ale boje sie zeby mu krzywdy nie zrobic choc w tej ulotce była mowa ze bezpiecznie mozna podawac do 10dni. te krople to otrivin0,05 dla dzieci od 2-6lat
napisał/a: Peter 2009-11-03 12:25
Otrivin można przez 10 dni. Takie postępowanie można przyjąć.
Euphorbium compositum faktycznie nie są skuteczne przy obrzęku bł. śluzowej, ale mogą być przydatne przy powiększeniu III-go migdałka. Można stosować te krople naprzemiennie. Nie ma negatywnego oddziaływania takie połączenie.
napisał/a: aniamo 2009-11-03 13:07
Bardzo przepraszam za szczerość, ale czy Pan jest lekarzem bo chciałabym wiedzieć na ile można zawierzyć Pana poradom i bardzo przepraszam jeśli Pana w jakiś sposób tym pytaniem uraziłam nie to miałam na celu. Zdrowie dziecka jest dla mnie ponad wszystko stąd to pytanie, myślę ze mnie Pan zrozumiał i liczę na odpowiedź:0 Pozdrawiam! Chciałam wysłać PW, ale jakoś nie potrafię
napisał/a: Peter 2009-11-03 13:48
Oczywiście, zrozumiałem intencje. Jeśli to Panią uspokoi, to potwierdzam fakt, że jestem lekarzem. Zaznaczam, że nie pediatrą (często mnie z tą specjalnością kojarzą). Skontaktowanie się na PM jest bardzo prosta sprawą - należy najechać myszką i kliknąć na znaczek PM pod nickiem osoby z którą się chce Pani skontaktować.
Jeśli chce Pani zweryfikować moją prawdomówność, to łatwo może Pani zasięgnąć informacji (poprzez PM) u wybranego operatora (oznaczonego kolorem zielonym).
napisał/a: aniamo 2009-11-03 14:08
Bardzo dziękuje za wyrozumiałość i za wskazówki. Pozdrawiam serdecznie!!!