Hpv

napisał/a: KarinaK1 2015-07-21 19:20
Witam!
Mam pytanie odnośnie hpv, na temat ktorego juz chyba wariuje...
Czy jezeli mój chłopak miał przede mna jedna partnerkę, z ktora uprawiali tylko seks oralny (ona przed nim jednego partnera, z ktorym rowniez był tylko seks oralny) i wykonał w laboratorium test na obecność hpv, gdzie wynik wyszedł negatywny, to czy moge spac spokojnie? Zaczelam sie zastanawiać, ze jezeli ten wirus przenosi sie także w ślinie, to moze ma go w jamie ustnej i wówczas moze zarazic mnie taka droga...
Prosze o uspokojenie, bo zaczynam juz tworzyć dziwne teorie...
PS nie wiem czy wybrałam dobry dział, jezeli nie, to prosze o wskazanie, gdzie powinnam napisac z tym pytaniem.
Z gory bardzo dziekuje!
napisał/a: eliza781 2015-08-30 19:48
Wirus HPV przenoszony jest wyłącznie drogą płciową, także możesz spać spokojnie :).
napisał/a: KarinaK1 2015-09-20 21:36
Dziekuje za odpowiedz! Czyli mozna uznać wynik badania w laboratorium za wiarygodny i oznacza to, ze moj chłopak nie jest nosicielem tego wirusa? W przedstawionej powyżej sytuacji?
napisał/a: KarinaK1 2015-10-18 21:32
A czy ktos wie, czy ma znaczenie skad pobierany jest wymaz : czy z cewki moczowej czy z rowka zażołędnego? Chłopak miał w laboratorium robiony z cewki moczowej a wiem, ze raz badania sa robione tak raz tak i zastanawiam sie, czy to ma znaczenie czy w wymazie z cewki i tak by wyszło gdyby cos było?