Hormon DHEA - podwyższony

napisał/a: Marnota 2011-03-30 10:10
Wiecie z jakich powodów DHEA albo DHEAS może być wysoki o 20 latka? Czy otyłość może być przyczyną?
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-30 15:33
Dehydroepiandrosteron czyli właśnie DHEA jak najbardziej może być podniesiony z powodu otyłości. Hormon ten produkują nadnercza z cholesterolu, więc zarówno otyłośc jak i podwyższony poziom cholesterolu we krwi mogą podwyższać stężenie DHEA. Może to towarzyszyć także cukrzycy. POlecałabym zrobić jeszcze badania poziomu cholesterolu i cukru we krwi.
napisał/a: Marnota 2011-03-30 20:50
A jeśli tego DHEA jest za dużo to co wtedy się dzieje? U kobiet to chyba problemy z płodnością a u chłopaka?

Cholersterol mam w środkowej normie choć mam otyłość 1 stopnia. :o
napisał/a: fahima 2011-03-30 22:30
Marnota napisal(a):A jeśli tego DHEA jest za dużo to co wtedy się dzieje? U kobiet to chyba problemy z płodnością a u chłopaka?

Cholersterol mam w środkowej normie choć mam otyłość 1 stopnia. :o



masz jakies objawy ?

dhea jest tez podwyzszone w problemach z nadnerczami. Zalezy tez o ile jest podwyzszone do DHEA. Zazywasz jakies np witaminy, kwasy omgea3 itd?
napisał/a: Marnota 2011-03-31 08:20
Wtedy zażywałem tran.

Mam jeszcze wysoki estradiol, androstendion.
napisał/a: fahima 2011-03-31 14:45
Marnota napisal(a):Wtedy zażywałem tran.

Mam jeszcze wysoki estradiol, androstendion.


idz do endokrynologa, pocztaj o chorobie cushinga . Trzeba sprawdzic czy oprocz dhea i estradiolu i androstendionu nie masz jeszcze powdwyzszonego kortzolu
napisał/a: Marnota 2011-04-03 21:06
To właśnie endo kazał mi zrobić te badania :P I postawił diagnozę innych zab, endo...
napisał/a: fahima 2011-04-08 16:55
Marnota napisal(a):To właśnie endo kazał mi zrobić te badania :P I postawił diagnozę innych zab, endo...



zrob badania i wpisz je dokladnie z normami a wtedy cos moze Ci pomozemy