Holter Ciśnieniowy a stres

napisał/a: Locutus85 2011-11-13 13:35
Witam, jutro mam mieć założony holter ciśnieniowy. Moje cisnienie na ogoł skacze w sytuacjach stresowych do około 160/100 co juz zauważyłem. Jestem osobą ktora nie bardzo lubi badan a sama swiadomosc noszenia tego holtera bedzie mnie stresowac co juz wiem napewno. Czy jest w takim razie sens robienia tego badania, czy mam poinformować o tym lekarza ?
napisał/a: opilek 2011-11-13 13:55
Taki przedłużony pomiar ciśnienia ma właśnie wyeliminować element stresu z pomiarów i pokazać jak zachowuje się ciśnienie w czasie wykonywania czynności dnia codziennego. Warto powiedzieć lekarzowi o swoich obawach jednak tak jak powiedziałem w zamyśle Holter ciśnieniowy ma rozwiązywać ten problem. Poza tym nie może Pan od razu nastawiać się negatywnie, bo z pewnością to nie pomaga. To badanie jest wykonywane nie po to żeby Panu zaszkodzić ale po to żeby pomóc i bez potrzeby nie wdrażać leczenia przeciwko nadciśnieniu.
napisał/a: Locutus85 2011-11-13 14:10
Ja już sie lecze na nadcisnienie, po pierwszej wizycie u lekarza i pomiarze cisnienia przepisal mi Tensart 80mg. Ktory nic nie pomogl a tylko zle sie po nim czulem, obecnie załatwiłem sobie skierowanie do kardiologa, kazał odstawic leki stopniowo i mam miec założony holter. Ale tak jak mowie stres jest we mnie :) chyba mam nerwice.
napisał/a: Locutus85 2011-11-13 14:11
Aaa jeszcze cos pomiary cisnienia tez mnie lekko juz stresują, w domu robie to tak ze robie pierwszy pomiar po kolei kolejne i tak schodzi mi do 120/70 :)
napisał/a: Locutus85 2011-11-13 15:57
Nie wiem czy to blad ale czy jak sie robi pomiar jeden po drugim przez przerwy to wynik moze byc oszukany ? Pomiar cisnieniomierzem elektronicznym naramiennym
napisał/a: opilek 2011-11-14 21:59
Niestety ale elektroniczne ciśnieniomierze czasami trochę oszukują, zależy to oczywiście od jakości sprzętu. Warto zatem mierzyć ciśnienie powiedzmy 3 razy i wyciągać średnią. Także rozmiar mankietu ma znaczenie, za ciasny będzie podwyższał ciśnienie, a za duży pokazywał za niski wynik. Myślę, że ta niepewność co do konieczności stosowania leków skłoniła Pana lekarza do zastosowania właśnie holtera. A i jak mierzy Pan ciśnienie tak raz za razem może dochodzić do zafałszowania wyniku.
napisał/a: Locutus85 2011-11-15 10:11
Mam juz wynik z holtera, w nocy 120/80, jednak przyznam sie ze mnie obudzil kilka razy w nocy i wstalem wczesniej niz godz 7, a holter mial ustawione ze spie do 7. Ale to nic, srednia z dnia to 140/90. Z tym ze duzo sie ruszałem, byłem aktywny cały dzień, czasem cos przenosiłem, no i samo pompowanie i noszenie tego było dla mnie tez troche irytujące. Mowilem lekarzowi ze bylo to dla mnie troche stresujące. Po wszystkim jak mi już ręce opadły i zaczeło mnie wszystko walic, stwierdził ze zmierzy mi cisnienie. TO ja sobie mysle po co sie stresowac i tak bedzie wysokie a tu wyszlo 130/80. Pyta sie mnie wiec dzis juz Pan bral leki a Ja na to ze nie. I juz nie wiedziała co mi powiedziec
napisał/a: Locutus85 2011-11-15 10:13
Aaa no i dostałem Bisocart 2,5mg i Amlopin 5mg
napisał/a: Locutus85 2011-11-15 10:16
Poprawka w nocy 128/80 a w dzien 149/100
napisał/a: Locutus85 2016-04-26 11:54
Witam, po tylu latach doszedlem mniej wiecej co było powodem... Hipogonadyzm