histeraktomia częściowa czy całkowita

napisał/a: anialucky 2012-01-05 08:12
witam
niedługo będę mieć przeprowadzaną operację usunięcia macicy, miałam mieć tylko usuwany trzon, ale lekarz stwierdził, że skoro już usuwamy trzon to lepiej jest usunąć też szyjkę macicy, i nie wiem co wybrać, zastanawaim się czy dalsza rekonwalescencja będzie się różnić od siebie w przypadku histeraktomi częściowej i całkowitej, chciałabym jak najszybciej wrócić do pracy i chicałabym wiedzieć czy jest jakaś różnica.
napisał/a: augustyn888 2012-01-05 12:34
anialucky napisal(a):witam
niedługo będę mieć przeprowadzaną operację usunięcia macicy, miałam mieć tylko usuwany trzon, ale lekarz stwierdził, że skoro już usuwamy trzon to lepiej jest usunąć też szyjkę macicy, i nie wiem co wybrać, zastanawaim się czy dalsza rekonwalescencja będzie się różnić od siebie w przypadku histeraktomi częściowej i całkowitej, chciałabym jak najszybciej wrócić do pracy i chicałabym wiedzieć czy jest jakaś różnica.



Usunięcie macicy w całości(histerektomia) to dośc rozległy i poważny zabieg chirurgiczny,obarczony zawsze pewnym stopniem ryzyka, z powodu możliwej utraty sporej ilości krwi,i obniżenia z tego powodu poziomu hemoglobiny,którą w czasie rekonwalescencji trzeba uzupełniać.Oczywiście są to założenia hipotetyczne,wszystko zależy(gojenie rany) od wieku pacjentki,wagi i innych możliwych komplikacji.Z pewnością okres rekonwalescencji nie zamknie sie w okresie miesiąca,jak nie dłuższym,ale powtarzam ,wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegał zabieg operacyjny i gojenie rany pooperacyjnej.Pozdrawiam:)
napisał/a: anialucky 2012-01-05 13:02
mniej więcej wiem z czym się wiąże taka operacja, ale chodziło mi o to czy jest jakaś różnica w długości rekonwalestencji między histerektomią częściową i całkowitą
a jeśli chodzi o utratę krwi, to lekarz zapewniał mnie, że będzie bezkrwawo, bo jest to jakaś nowoczesna metoda bi-clamp, więc może nie będzie tak źle
napisał/a: anialucky 2012-01-08 17:37
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie.
napisał/a: augustyn888 2012-01-09 09:34
Na Pani pytanie można by odpowiedzieć mniej więcej tak:
Skoro lekarz zapewnia Panią o tak bezkrwawym zabiegu,to z pewnością może też zapewnić, ile czasu zajmie rekonwalescencja po takim zabiegu.Skoro to będzie bezkrwawy zabieg,to pewnie nie wiele.Tym bardziej że sobie za to liczą ok.1.500 euro.


Ja ze swej strony życzę by to odbyło się bez żadnych niepotrzebnych komplikacji,i leczenie zakończyło się jak najszybciej.
Pozdrawiam:)