Hipokamp a depresja

napisał/a: Saanna 2012-05-20 18:18
Mam pytanie. od pol roku zmagam sie z depresja. 2 tyg temu zaczelam przyjmowac leki, ale te pogorszyly moje funkcjonowanie i lekarz zalecił odstawienie. Źle spałam, moje emocje sa blade, o ile są. czuję sie rozhwiana jak nigdy dotąd, brak motywacji. Będąc na leku antydepr przezylam mega, mega stres. (gorszy niż przyczyna moich problemów). Gorzej zaczelam sypiac itd. Nawet doszlo do tego, ze przez tydzien zmagałam/zmagam sie z bezsennoscia. wczoraj byla jedyna w miare cala przespana noc.
Doszlam do informacji, że depresja i zły nastrój mogą wpływać na zmniejszenie objętości i zdolności hipokampa. mam też pytanie po jakim czasie depresja mogłaby faktycznie wywołać takie zmiany i drugie pytanie o to czy takie zmiany są odwracalne (w internecie dużo sprzecznych informacji)?

PS. gorzej spie po zazyciu citalu - dodam, ze w mojej rodzinie sa przypadki epilepsji (ja tez mam, ale nie taka, która nalezalo leczyc lekami)- jesli juz to ataki petit mal i to sporadycznie. po citalu mialam wrazenie, ze cos sie dzieje non stop i bylam w stanie spac tylko godzine, co wiecej po tyg nie spania nie czuje sie zmeczona