Hipogonadyzm? problemy w młodym wieku

napisał/a: Locutus85 2018-12-18 15:38
Ciężko powiedzieć jakiego możesz sie spodziewać stężenia. To jest kwestia bardzo indywidualna. Jednak jak na poczatek i HTZ to dla mnie troche za duzo.
napisał/a: kondziu25 2019-03-13 18:10
Hej witam wszystkich. Moja historia wygląda następująco: mam 22 lata, ale problemy z dojrzewaniem zauważam u siebie już od dawna. Podejrzewam u siebie hipogonadyzm: twarz wygląda na max 18 lat, wysoka sylwetka z długimi kończynami, nieco szersza miednica, słabe zarost i słabe owłosienie ciała na rękach, nogach i klatce piersiowej... Jądra tez wydają mi się jakieś mniejsze. Wzrost ok 180cm, moi bracia i ojciec nizsi o ok 10 cm z normalnym zarostem na twarzy i taką bardziej krępą, męską budową ciała. Z zachowania jestem raczej wycofany, mam sporo znajomych i grupke przyjaciół, jednak widzę u siebie pewne trudnosci w nawiązywaniu nowych kontaktów. Obawiam się, że z powodu braku mojej męskości zostawiła mnie dziewczyna, przez co dosc dlugo cierpialem. Wszystko mi pasowało do zespołu klinefeltera, ale nie moglem sie przemóc żeby podjąć jakieś działania... Rok temu coś we mnie pękło i udałem się prywatnie do urologa. Lekarz uznał że wymyślam, jednak zlecił mi badania hormonalne dla świętego spokoju. Wyniki styczeń 2018:
Testosteron: 922 (47-980)
Testosteron wolny 22,5 (1-28,28)
TSH 2,54 (0,35-4,94)
FSH 2,23 (0,95-11,95)
LH 3,68 (1,14-8,75)
Estriadol 26,71 (11-44)
Prolaktyna 10,88 (3,46-19,4)
Odbieram wyniki i boom! Tego to ja się nie spodziewałem, dla mnie było to bardzo nieprawdopodobne. Wybrałem się znowu do lekarza i tylko uznał że wyniki są wzorowe i mam sobie spokojnie żyć dalej :D czas mijał a ja ciągle się nie zmieniałem, nie przychodziło mi wiecej zarostu, który bardzo dokładnie obserwuję codziennie w lustrze i nic sie nie działo... Po pewnym czasie zacząlem podejrzewać że mogli pomylić próbki w laboratorium xD i zbadali nie moją krew. Wtedy uznałem ze badania trzeba powtórzyć, jednak żeby znowu nie poleciało ponad 300 zł za badania ograniczyłem sie do FSH, LH i Testosteronu. Wrzesień 2018 - wyniki są następujące :
Testosteron: 918(47-980)
FSH 2,61(0,95-11,95)
LH 4,15(1,14-8,75)
Tak więc nieco gorzej, ale jednak ciągle nieźle... Przynajmniej mialem pewnosc ze poprzednie wyniki należały do mnie ;) Życie leciało dalej, i po kolejnym pytaniu o dowód osobisty, kolejnym wytknięciu młodego wyglądu znowu coś we mnie pękło i uznałem ze mimo wyników coś ze mną nie gra... Wczoraj kontrolnie wybralem sie znowu na badanie tych trzech hormonów:
Testosteron: 823(47-980)
FSH 2,54(0,95-11,95)
LH 6,28(1,14-8,75)
No i teraz chyba coś zaczęło się dziać. Testosteron spadł, LH urosło... Nie wiem co robic, nie wiem jaki lekarz mnie wysłucha i postawi dobrą diagnozę, nie wiem czy istnieje jakiekolwiek leczenie na to co mi dolega. Nie mogę zrozumieć jak przy takim stężeniu testosteronu praktycznie nie widać tego na ciele, jak to jest możliwe?! Życie z tak młodą twarzą przyprawia wiele problemów, aktualnie jestem po studiach inżynierskich, na rozmowach o pracę widzę od razu jak na mnie patrzą, jak to może być inżynier który wygląda jak gimnazjalista xD mam wiele pasji, interesuję się wieloma rzeczami jednak również nie mogę się skupić, nie mogę się dobrze zmotywować, chcę żyć inaczej! Nie mam przez to za grosz pewności siebie... Dziękuję że przeczytaliście moje wypociny, co mi radzicie? Tylko proszę nie mówcie że nie ma problemu bo on jest! Nie wiem jak go rozwiązać, ktoś może powiedzieć że to nic ale jednak bardzo wpływa na moje życie.
napisał/a: willr 2019-03-27 18:34
kondziu25 napisal(a): Hej witam wszystkich. Moja historia wygląda następująco: mam 22 lata, ale problemy z dojrzewaniem zauważam u siebie już od dawna. Podejrzewam u siebie hipogonadyzm: twarz wygląda na max 18 lat, wysoka sylwetka z długimi kończynami (...)"

Powiem Ci że z takimi wynikami każdy lekarz Cię odeśle do domu. Przy hipo pierwotnym miałbyś lh i fsh ponad normę i testo przy dolnej granicy, przy wtórnym lh i fsh nisko i teść nisko. A Ty masz poziom teścia przy górnej granicy. Doskonale rozumiem jak to potrafi być irytujące bo sam, jestem lekko po 30, a wyglądam na 26.Ewentualnie mógłbyś zbadać jeszcze shbg bo podobno ma to jakiś związek.
napisał/a: Locutus85 2019-05-04 16:03
Twój testosteron jest wysoko bo organizm go nie używa. Być może nadnercza leżą albo powód gdzie indziej
napisał/a: kondziu25 2019-05-18 15:18
Locutus85 możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Jakie powinienem zrobić badania?
napisał/a: moulder91 2019-08-03 18:11
Mam 28lat a wyglądam na 16, miałem makrogruczolaka przysadki, ale wyniki słabe były. Przysadka odrosła sobie ale mam taką nerwice i depresje że długo tak nie pociągne. Totalne zero fla płci przeciwnej też, w pracy taki wstyd że jprdl. Dziecięcy wygląd to najgorsza choroba jaką może mieć facet.
napisał/a: Locutus85 2019-10-08 17:51
Znowu skasowano to co napisałem ale napisze po raz kolejny. Przestrzegam przed braniem Polskiego Testosteronu, mimo wyników w normie ten srodek nie daje poprawy klinicznej. Tylko zmiana na testosteron innych firm prznosi efekty