Hipoglikemia ?

napisał/a: Oleńkaaa 2012-11-04 14:34
Od jakiegoś czasu, szczególnie gdy jestem głodna, drżą mi ręce i nogi, towarzyszy temu uczucie słabości, palpitacje serca. Przechodzi gdy zaspokoję głód. Jakiś czas temu robiłam wyniki i poziom cukru był w porządku. Czy to początki choroby ?
napisał/a: milowka 2012-11-04 18:40
Witaj Oleńko!
To co opisujesz rzeczywiście wygląda na napady hipoglikemii. Czy chorujesz na cukrzycę lub leczysz się na coś przewlekle?
Niektóre osoby po prostu mają tendencję do hipoglikemii (szybkiego obniżania się glukozy w organizmie), co nie musi świadczyć o chorobie. Po prostu musisz pamiętać o regularnych posiłkach, najlepiej kilku w ciągu dnia, średnio co 3-4 godz. Jeżeli zdarzy się Tobie taki napad hipoglikemiczny, powinnaś mieć ze sobą jakiegoś cukierka, którego natychmiast zjesz i sprawa minie...
Pomiar stężenia glukozy we krwi odzwierciedla aktualną sytuację cukrową w organizmie, więc żeby zbadać czy przyczyną tych objawów jest hipoglikemia, musiałabyś mieć przy sobie glukometr i wykonać pomiar właśnie w momencie wystąpienia tego napadu.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie!
napisał/a: Oleńkaaa 2012-11-08 06:08
dzwoniłam do swojego ośrodka zdrowia czy mogę bez skierowania podczas takiego napadu przyjść i zmierzyć poziom cukru. można zmierzyć, ale tylko rano na czczo. niestety przez pracę nie mam możliwości zgłosić się do ośrodka. zakupiłam w sklepie internetowym glukometr, niedrogi w sumie, zamierzam go użyć właśnie podczas takiego napadu i zobaczymy. a hipoglikemię leczy się lekami czy po prostu trzeba zjeść coś słodkiego ?
napisał/a: Oleńkaaa 2012-11-08 19:28
dostałam dziś glukometr, zmierzyłam dziś o 16 cukier. Byłam po 1 i 2 śniadaniu. (jogurt, kanapka, jabłko, płatki owsiane nesvita). 1 o godz. 8 a 2 o godz.12. Wyszło mi 74. norma to 70-100. Rano zmierzę na czczo.
napisał/a: Oleńkaaa 2012-11-09 06:16
na czczo 78.
napisał/a: marysienka101 2012-12-03 21:51
Witam,
Mam problem
Nie wiem czy jestem chora ale mam dziwne objawy.
Czesto rano jak wstaję mam zawroty głowy, tak wogóle to ciężko mi się obudzić. Dziś rano wstałam i pot mnie oblewał schodząc ze schodów, W pewnym momencie myślałam że trace przytomność. W ostatnim miesiącu mam zachcianki na słodycze, Często jestem głodna. Kolacja składa się z nutelli. Czasami w nocy budze się i potrafię wypić 0, 5 l wody i zjeść kawałek czekolady. Często się denerwuję, Bez przyczyny szukam kłótni ze wszystkimi dookoła. Teściowa ma ciśnieniomierz, Często mój puls wynosi w granicach 90-105. Mam dziwne ataki duszności. Mój mąż jest cukrzykiem insulinozależnym ostatnio od diabetologa dostał nowy glukometr zmierzył mi cukier po mojej namowie zdziwił się gdyż wskazał on 55 jednostek. Co mam robić? Gdzie najlepiej się udać?
napisał/a: milowka 2012-12-04 00:18
Szanowna Marysieńko!
Cukrzycy to Ty raczej na pewno nie masz... hipoglikemię? - być może! Twoje objawy mogą wskazywać na nadczynność tarczycy lub nasiloną anemię. W pierwszej kolejności wykonaj, proszę badania podstawowe: morfologię z rozmazem, badanie ogólne moczu, mocznik, kreatyninę, AspAT, AlAT, TSH. Na razie tyle. Poinformuj, proszę, o wynikach.
Pozdrawiam!
napisał/a: nattei 2013-01-06 13:59
Dzień dobry. Czy rozszerzone, symetrycznie źrenice, pulsacyjne bóle głowy mogą wskazywać na hipoglikemię? Gdy zjem kawałek gorzkiej czekolady i położę się ból po około 30 minut ustaje... PS. Mam zapalenie tarczycy (Hashimoto).