Hipoglikemia

napisał/a: Łowca 2007-11-11 15:44
Mam 13 lat i chodzę do 1 gimnazjum. Ostatnio gdy byłem w szkole to widziałem plakat o hipoglikemii. Były na nim wypisane tylko objawy. Zauważyłem że mam prawie wszystkie. Około 2 lat temu miałem badaną krew i cukier miałem w normie. Z tego co wiem to hipoglikemia do niedocukrzenie. Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym jeszcze polega ta choroba, jak ją leczyć i do jakiego specjalisty w razie czego się udać??
napisał/a: kinzia 2007-11-12 14:59
witaj, niedocukrzenie jest wynikiem za malej ilosci cukru we krwi lub za duzej ilosci insuliny. ta choroba to cukrzyca. zeby sprawdzic czy nic ci nie jest udaj sie do lekarza rodzinnego z prosba o skierowanie na badanie poziomu glukozy we krwi a jesli cos sie bedzie dzialo to skieruja cie do poradni diabetologiczno - endykronologicznej. ale takie objawy jak prz hipoglikemii mozna rowniez zaobserwowac przy glodzie
napisał/a: mama72 2008-03-30 09:24
Witam! Ja mam stwierdzoną hipoglikemię reaktywną ale to nie jest cukrzyca. Po badaniach nie stwierdzono konkretnych przyczyn. Może to być np. mały nadaktywny guzek na trzustce lub tzw. okres miodowy cukrzycy, po którym rozwinie się ona rzeczywiście. Sama chciałabym wiedzieć coś więcej. Zalecenia jakie otrzymałam to dieta z unikaniem cukrów prostych i niskotłuszczowa oraz spożywanie częstych ( nie rzadziej jak co 3 godziny) małych posiłków. Hipoglikemię stwierdzono u mnie w przedłużonej krzywej cukrowej oraz w teście głodowym. Oczywiście chorzy na cukrzycę miewają niedocukrzenia np. po przedawkowaniu insuliny. Ważne by wiedzieć o hipoglikemii ponieważ podanie choremu cukru może uratować mu życie.