hipoglikemia

napisał/a: słoneczko84 2006-11-29 14:13
na cukrzyce choruje od 8 lat, wyniki mam dobre ale dzis w pracy miłam bardzo silną hipoglikemie. Mocno trzęsły mi się recę aż podchodziło to pod drgawki, kreciło sie w głowie i byłam bliska utrary przytomności :( cos takiego zdarzyło mie się może 3 raz od kąd choruje ale trochę się przestraszyłam bo zawsze w porę umiałam przewidzieć niedocukrzenia a do tego koleżanki z pracy myślały że to padaczka :(
Prosze mi pomóc i powiedzieć czy takei zaburzenia są normalne? czy naprawdę mogę mieć padaczke?
napisał/a: Peter 2006-11-29 14:24
Cukrzykom takie sytuacje się zdarzają. Bardzo wątpliwe, żeby to był napad padaczkowy. Musisz nosić przy sobie coś słodkiego i jak tylko coś się podobnego zaczyna, po prostu sobie zjeść. Staraj sie dobrze zbilansować dawkę insuliny do ilości przyjmowanego jedzenia (w szczególności pożywienia zawierającego węglowodany).
napisał/a: słoneczko84 2006-11-29 14:29
dzieki :) ale sie przestraszylam, jutro musze isc do pracy i tlumaczuc sie kolezankom ze na to sie nie umiera :) i ze naprawde czuje sie dobrze. Ale zapisalam sie na wizyte u lekarza bo nie bylam z 1.5 roku
napisał/a: Peter 2006-11-29 14:35
No to troszeczkę za długo. Wizyta konieczna. Pozdrawiam.
napisał/a: słoneczko84 2006-11-29 15:12
jesteś cukrzykiem? znasz takie przypadki? musialam sie zapisac prywatnie bo w przychodni wolny termin to luty :(
napisał/a: Peter 2006-11-30 07:47
Nie jestem. Moja wiedza jest związana z medycyną. Tak dla uściślenia, to diabetologiem nie jestem, ale wiedzę ogólną posiadam.
napisał/a: Acia1 2007-04-09 16:19
słoneczko84,
Czy wstydzisz się swojej choroby, że w pracy nie wiedzieli co Ci jest?
napisał/a: koko3 2007-07-21 16:49
Acia napisal(a):słoneczko84,
Czy wstydzisz się swojej choroby, że w pracy nie wiedzieli co Ci jest?


Dokladnie hehe... koleżanka ma racje. Dlatego nie poinformowałas szefa, koleżanek w pracy o tym że jesteś chora? i co nalezy w takim przypadku zrobić... Mówisz ze na to sie nie umiera. Wiesz masz dłuższy staż w tej chorobie niż ja i powinnas wiedziec ze przez głupote w tej chorobie mozna umrzec.
napisał/a: asia-zab 2008-06-12 12:52
cześć
ostatnio postanowiłam wziąść się za siebie i w końcu sprawdzić na co jestem chora bo takie objawy jakie mam to ni ejest normalne! i znalazłam to "hipoglikemia"
jak w mordę szczelił objawy się zgadzają tylko ja tak mam już od lat i z roku na rok coraz gorzej boję sie i czuję sie tak jakbym miał umrzeć lada dzień . Mam takie objawy jak wyczytałm przy tej chorobie czyli: straszne drżenie rąk jakbym była alkoholiczką a alkoholu w ogóleni epiję bo ni elubię, straszne kołatanie serca i szybkie bicie a najbardziej jak nic jeszcz enie zjem czuję się strasznie słabo i wszystko wemnie lata a ręce najbardziej, mama sińce pod oczami, starsznie tracę na wadze, pocę się bardzo , czuję zimny pot na plecach prawie cały czas, jestem wiecznie zmeczona i starsznie senna, nie ma dnia żebym się tak nie czuła mój mąż mi dokucza z tego powodu a ja biedna nic na to ni eporadzę, i jak jestem tak asłaba to mam ataki na słodkie pozeram je strasznie a najbardziej czekolada jak zjem kawałek czekolady to mnie stawia na nogi jak mam uczucie jakbym miała zaraz zemndleć, zawroty głowy i problemy ze wzrokiem! Ludzie pomóżcie bo ja dłużej tak już nie mogę! Jak mam się zbadać ? do jakiego lekarza isć? prosze przesyłajcie swoje odpowiedzi namojego e-maila azkubusiek21@poczta.fm