hipoglikemia po jedzeniu

napisał/a: Kamil-85 2011-10-19 16:39
od niedawna mi się zdarza takie coś, że po zjedzeniu słodyczy i upływie pół godziny do godziny robi mi się coś w rodzaju niedocukrzenia. To takie samo uczucie jakbym długo nie jadł. Gorąco mi, pocę się, ręce się trzęsą, słabo mi się robi i muszę zjeść coś słodkiego.
Np. zjem całe opakowanie cukierków, pół godziny później występują objawy i muszę zjeść znowu coś słodkiego, żeby to minęło.
Czy to może być jakiś rodzaj choroby trzustki?
napisał/a: Metka 2011-10-19 23:29
Przede wszystkim to nie muszą być objawy hipoglikemii. Wielu osobom zdarza się podobne uczucie ale też BARDZO często się zdarza, że nie ma to związku z poziomem cukru. Dobrze by było gdybyś miał możliwość zmierzenia poziomu cukru w trakcie takiego "napadu"... jeśli nie masz dostępu do glukometru to nawet w przychodni można, takie badanie kosztuje grosze.
Hipoglikemia faktycznie może się zdarzać po zjedzeniu produktów o wysokim indeksie glikemicznym (np niektórych słodyczy między innymi), po których w normalnych warunkach cukier bardzo szybko rośnie, a następnie bardzo szybko spada. Abo tego uniknąć należy po prostu unikać produktów o wysokim indeksie glikemicznym.

http://dietamm.com/indeks-glikemiczny tu masz tabele IG
napisał/a: Kamil-85 2012-01-15 00:59
Te objawy były spowodowane kwasem D-asparaginowym. Przestałem brać i ustąpiły.