Hipochondria?

napisał/a: Pacjent14 2014-06-28 21:44
Witam.
Moja Mama od dłuższego czasu cierpi na pojawiające się na skórze krosty, coś na pozór wysypki, które ja swędzą co prowadzi do ciągłego drapania skóry.Skóra na piętach i rękach zaczęła pękać i pojawiły się zaczerwienienia na całym ciele. W końcu zaczęły pojawiać się strupy na skórze. Lekarze nie potrafili jednoznacznie stwierdzić co jej dolega. Była u wielu specjalistów, którzy podejrzewają jakąś alergie(na gluten bądź metale ciężkie). Ale nie mogą jednoznacznie określić problemu. Wprowadzenie specjalnej diety pomogło troszkę z objawami lecz nie ustąpiły one całkowicie. Obecnie przyjmuje sterydy lecz one też nie rozwiązują problemu. Czy możliwe ze problemem może być hipochondria? Powinnam udać się do specjalisty? Można jakiś test wykonać, który odpowie na to pytanie?
Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: borsuk9w 2014-07-24 18:46
wydaje mi się, że to zbyt poważne objawy na hipochondrię. można skorzystać z wizyty u psychologa lub psychiatry, ale najlepiej pójść do dermatologa i dokończyć badania w kierunku alergii. a może wybrać coś z tego http://xeniapolska.com/xenia-wyjatkowe-produkty-czyli-o-produktach-ogolnie/ na zmniejszenie objawów.
napisał/a: kamilaa33 2014-08-25 15:40
skąd pomysł z hipochondrią? Jest objaw (wysypka) to musi być i przyczyna. Może to jakaś alergia, nietolerancja pokarmowa. Sugerowałabym ponowną wizytę u lekarza, morfologię z rozmazem, biochemię. Dla spokojności testy na najczęściej uczulające alergeny pokarmowe. Czy mama ostatnio miała dużo stresu?