higiena uszu

napisał/a: maciejka1 2009-06-09 14:31
od jakiegoś czasu moja Zosia ma problemy z gromadzącą się woskowina w uszach. W ubiegłym roku przeszła infekcję i od tego czasu zaczęła mieć z tym problem. Laryngolog ostatnio zalecił, abym zaczęła czyścić jej uszy kroplami aptecznymi a-cerumen.
Rozpuszczają woskowine i zapobiegają jej gromadzeniu. Mam nadzieje, że uda mi się podpytać Was, posłuchać opinii - co sadzicie o takiej metodzie higieny uszu u dzieciaków, tak różnej od stosowania patyczków.
napisał/a: neci 2009-06-11 20:52
juz od dłuzszego czasu nie zaleca sie uzywania patyczków, bo robiąc to nieumiejetnie tylko się szkodzi. wydzieliny z uszu raczej same sie usuwaja, wiec nie jest konieczne uzywanie patyczkow. krople i inne specyfiki:) przy nagromadzeniu woskowiny powinny świetnie spełnic swoja role, ale dobrze żebys kontrolowała uszka małej i w razie gdy jednak nie spełnia swojego zadania wybierz sie ponownie do laryngologa.
napisał/a: maciejka1 2009-06-19 01:27
neci napisal(a):juz od dłuzszego czasu nie zaleca sie uzywania patyczków, bo robiąc to nieumiejetnie tylko się szkodzi. wydzieliny z uszu raczej same sie usuwaja, wiec nie jest konieczne uzywanie patyczkow. krople i inne specyfiki:) przy nagromadzeniu woskowiny powinny świetnie spełnic swoja role, ale dobrze żebys kontrolowała uszka małej i w razie gdy jednak nie spełnia swojego zadania wybierz sie ponownie do laryngologa.


bardzo dziękuję za odpowiedź. Zosia jest pod opieką laryngologa. Mam pytanie - czy sama używałaś tych kropli i czy spełniły Twoje oczekiwania?. Lekarz powiedział mi, że jest to sposób na higienę uszu także u dorosłych.
napisał/a: neci 2009-06-25 22:15
tak:) ale najlepiej krople dopasować pod siebie, warto wypróbować kilka,krople maja ten plus że wiesz że sama sobie nie zaszkodzisz,co można zrobic uzywając patyczków(bo na przykład można wpychac wydzieline dalej zamiast ja usuwac, a nawe uszkodzic sobie błonę)polecam goraco krople:)