higiena u dzieci

napisał/a: ulaolaula 2008-10-29 13:46
WItajcie,
szukam wszystkiego na temat zębów u dzieci,
interesuja mnie wszelkie artykuly, prace, wiadomosci na temat tego co moze się zadzieac w malych paszczkach.
potrzebuje jakis artykulow, prac magisterskich, licencjackich, tytulów ksiazek, linkow do stron...
poczawszy od budowy zeba, higieny, przez ortodoncje, odzywianie,
wszystko to co powinnam wiedziec by jako matka zadbac o zabki moich maluchów, no troche wiecej moze...;)

z gory dziekuje.
Magda
napisał/a: Wenus7 2008-10-31 23:11
ulaolaula napisal(a):WItajcie,
szukam wszystkiego na temat zębów u dzieci,
interesuja mnie wszelkie artykuly, prace, wiadomosci na temat tego co moze się zadzieac w malych paszczkach.
potrzebuje jakis artykulow, prac magisterskich, licencjackich, tytulów ksiazek, linkow do stron...
poczawszy od budowy zeba, higieny, przez ortodoncje, odzywianie,
wszystko to co powinnam wiedziec by jako matka zadbac o zabki moich maluchów, no troche wiecej moze...;)

z gory dziekuje.
Magda

Piszesz jakąś pracę????
To o co prosisz to troche za duzo jak na zwykłą troskę rodzicielską Błędów nie da się uniknąć. Ja sama wiem sporo na ten temat, ale z doświadczenia wiem, że w praktyce nie wszystko i nie zawsze da się wprowadzić w życie, a jęsli do tego dołączyć istniejace wady i predyspozycje do niektórych chorób to już klops. Tylko po co się tym zamartwiać na zapas. Najważniejsze co możesz dać sowjemu dziecku to nauczyć je dbać o ząbki, oswoić stomatologa i regurlanie kontrolować stan małej paszczy.
Jeśli chesz paru wskazówek mogę coś skrobnąć, ale nie będą to wypracowania naukowe))
pozdrawiam
napisał/a: Wenus7 2008-10-31 23:14
Aha, jest taka fajna stronka z odpowiedziami dotyczącymi najczęstszych pytań o higienę jamy ustnej dzieci:
wwwpl.gaba.com/uzytkownicy/dzieci.html
pozdrawiam!