Herpangina, nawracające aftowe zapalenie gardła itp

napisał/a: kruger11 2015-02-13 19:31
Dzień dobry.

Wiosną ubiegłego roku pierwszy raz w życiu zachorowałem na herpanginę - mnóstwo małych kropeczek w gardle, straszliwy ból i wysoka gorączka przez około tydzień. Kilka dni po wyleczeniu w gardle zrobiło mi się kilkanaście bolesnych aft. Wcześniej mi się robiła jedna na 3 - 6 miesięcy jak miałem jakieś osłabienie. Od tego czasu non stop robią mi się jakieś afty w okolicach migdałków i języczka oraz białe kropeczki na tylnej ściance gardła. Nigdy w innym miejscu, a wcześniej robiły się np. pod językiem, na dziąsłach czy policzkach. Laryngolog stwierdził u mnie przerost małżowin nosowych i krzywą przegrodę nosową, mówił, że przez utrudnione oddychanie przez nos mam problemy z gardłem. Poddałem się operacji zmniejszenia małżowin, nie mam już tak zatkanego nosa i mogę spokojnie w nocy oddychać przez nos, a mimo mam straszną suchotę w gardle i chrypkę. Podczas nawet niewielkiego wysiłku fizycznego gardło wysycha jeszcze bardziej i strasznie kłuje, a oddycham cały czas przez nos. Piję ok. 3l napojów dziennie a na noc kładę na grzejnik mokry ręcznik, by zwilżyć powietrze. Kilkukrotnie robiłem badania krwi i zawsze wyniki są referencyjne. Morfologia w normie, OB - 1, żelazo i cukier w normie. Ostatnio zrobiłem proteinogram i żadna wartość nie wykracza poza normę. Wymaz z gardła dawał wynik "flora fizjologiczna". Leczyłem się u różnych "specjalistów " i żaden nie był w stanie mi pomóc. Przepisywali różne płukanki do gardła, witaminy, kwas foliowy itp. Brałem acyklowir przez miesiąc i na nic się to nie zdało - w trakcie kuracji wyskakiwały afty. Tak samo było z groprinosinem.
Mam 24 lata, nie palę i nie piję. Nie mam w życiu żadnych poważnych stresów, mam tylko przez to wszystko coraz większego doła. Nie mogę normalnie mówić, jeść, pić czy choćby przełknąć śliny.

Załączam zdjęcia gardła z ostatnich kilku miesięcy.

http://postimg.org/gallery/otwe5ec2/

Na zdjęciu nr 2 kolorem niebieskim zaznaczyłem białe plamki w gardle, a kolorem zielonym takie dziwne zgrubienie. Coś a'la blizny.
Zdjęcie nr 5 zrobione dzisiaj.
napisał/a: OnMar 2019-02-06 12:24
Witam , czy znalazłeś jakiś cudowny lek na obiawy z którymi się borykasz? Jestem w podobnej sytuacji i szukam pomocy lub jakiejś rady .