Hepatil + ostopest plamisty

napisał/a: kabulos 2010-04-20 20:53
Witam wszystkich. Mam pewien problem z moją wątrobą mianowicie ALT i AST mam ponad normę a dokładnie mówiąc to ALT-59 , AST-37 mój lekarz rodzinny zapisał hepatil 2xdziennie i tu właśnie moje pytanie czy mogę brać hepatil z ostropestem plamistym czy muszę wybrać jedno z dwóch . Z góry dziękuje serdecznie za odpowiedz .
napisał/a: kaskas5 2010-04-22 09:24
też jestem ciekawa czy mozna brac jednoczesnie hepatil i sylimarol
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-04-22 10:58
Możesz łączyć śmiało.
napisał/a: kaskas5 2010-04-22 11:07
dzieki :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-04-22 11:16
Mają różne składniki aktywne wiec takie połączenie jest wręcz korzystne.
napisał/a: kaskas5 2010-04-22 13:35
bylam u lekarza
i najprawdopodobniej mam zatrucie polekowe wątroby ( jutro badania zrobie bo mam tez podejrzenie anemii i alergii na biseptol a do tego dochodzi infekcja gardła i ucha ,ale wątroba jest bardzo prawdopodna po exacylu i cyclamine bo slabo sie na nich czulam i mnie kłuła non - stop )
bede brac hepatil i sylimarol - powinny pomóc

omdlenia silne moga byc od watroby....?

kawę mogę pić....?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-04-22 13:54
kaskas czyli chyba miałem racje ze zablkowałem tamten temat bo widac że leków trochę za dużo brałaś, i jak najbardziej słuszne ze nie dopuściłem do dyskusji o antybiotyki o które pytałaś.
Z lekami trzeba być ostrożnym.

Co do leków na wątrobę to również powinien Ci je przepisać lekarz, bo Sylimarol może być po prostu za słaby.
A kwestia omdleń to wspomniałaś o anemii i to może być powód.
napisał/a: kaskas5 2010-04-22 14:03
ja caly czas jestem pod kontrola lekarska - ginekologa i rodzinnego ( az za czesto chodze do nich moim zdaniem i nie tylko moim)
Jak widac to nie wystarcza i dlatego szukam tu pomocy

a tutaj - z watrobą - jest winny exacyl i cyclonamine Ktorys z tych lekow lub oba tak na mnie podzialaly
dostalam je na recepte od ginekologa

poza tym biore sporo lekow bo jestem chora na neuralgie nerwu trojdzielnego i alergie wziewna/pokarmowa/kontaktowa

lekarz przepisal mi dzis duomox i sie boje brac ale musze sie w koncu wyleczyc Na watrobe nie wypisal - kazal kupic hepatil, ale dal badania - AST, ALT Jak cos wykaza to wtedy pewnie wypisze

a co do anemii to po ponad miesiecznym krwawieniu mam prawo ja miec zwlaszcza ze zawsze mialam niska hemoglobine i za malo zelaza Zobaczymy co wyniki wykaza Jutro powinny byc Tymczasem wzielam hepatil druga dawke i raz sylimarol i ,odpukac , czuje poprawę

nie mam juz sily Tak od konca marca sie ciagnie non - stop i zamiast lepiej to gorzej... :/
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-04-22 14:14
Wiesz tylko że one tak szybko nie działają. Ale dobrze że masz próby wątrobowe do zrobienia to będzie trochę wiadomo jak pracuje watroba.
napisał/a: kaskas5 2010-04-22 14:19
chcialam od razu zrobic ale bylam po hepatilu oraz sniadaniu i uznalam ze moze cos zafalszowac
jutro rano pojde na czczo
dal mi lekarz te proby plus morfologie plus zelazo
moze cos sie wyjasni i bedzie wiadomo w ktorym kierunku isc

moze zbieg okolicznosci, ale cos tam sie dzieje bo odbija mi sie itp
nie czuje sie dobrze, ale nie mdleje jak narazie a to juz cos

watrobe mam zdrowa ale bardzo slaba - to u nas rodzinne - i sylimarol czy hepatil ( razem dotad nie bralam) zawsze mi szybko pomagaly
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-04-22 14:27
Wiesz Twój problem jest dość złożony i trudno coś mądrego doradzić.
napisał/a: kaskas5 2010-04-22 14:34
dwie moje najpowazniejsze choroby - neuralgia nerwu trojdzielnego i alergia zdiagnozowalam sama dzieki internetowi dlatego drążę tutaj z uporem maniaka te sprawy co moze co niektorych dziwic...

z neuralgia bylam u 4 roznych dentystow i zaden nie skierowal mnie do neurologa Jeden powiedzial mi ze za duzo mysle o zębach i to akurat ten ktory uszkodzil mi nerw Dopiero jak wpisalam objawy w google itd doszlam co mi jest i wybralam sie do specjalisty ktory potwierdzil ze to neuralgia
Z alergia jeszcze dluzsza sprawa - przez 7 lat chodzilam od specjalisty do specjalisty z przeroznymi niepowiazanymi ze soba objawami ( nawet do psychiatry trafilam! ) Wydalam fortune bo lecze sie glownie prywatnie I na koniec larynglog powiedzial ze mam sine alergiczne blony sluzowe ale nie kazal robic testow Dal mi tylko flonidan na 10 dni. Dla sprawdzenia zrobilam Ige calkowite wyszlo malutenkie - 2. Panie w laboratorium stwierdzily ze to nie alergia - rodzinny takze. W necie wyczytalam ze niskie Ige calkowite to wlasnie moze byc alergia i poszlam zrobic konkretne testy alergiczne No i wyszła alergia Doslownie na wszystko
Okazalo sie ze choruje od dziecka a zdiagnozowano u mnie alergie w wieku 37 lat... I to tylko dlatego ze mam internet i nie uwierzylam rodzinnemu oraz paniom z laboratorium

Dlatego doceniam role tego typu forum