hemoroidy?rak?

napisał/a: asdzxc11 2007-10-28 01:01
czesc,

Mam pewnien problem . W okolicach odbytu pojawil sie u mnie jakby siniak , na poczatku byl on wiekszy,napuchnal . udalem sie z tym do lekarza bo nie moglem ani chodzic ani lezec i mialem goraczke przez to . wiec oni chceili mnie ciac ale pozniej stwierdzili ze to jest na tyle male ,ze na antybiotykach moghe byc. no i tak mi to przeszlo i teraz znowu wrocilo . z tym,ze nie jest ten siniak ani duzy ani napuchniety . jak sobei to ogladalem to faktycznie wyglada to jak maly siniak . wczesniej przy oddawaniu kalu leciala mi krew a teraz na tym siniaku byla bardzo cienka skorka no i ona sie chyba troche naruszyla bo teraz z tego miejsca lekko leci mi krew . wiecie moze co to jest ? za kazdym razem jak ide do lekarza to kazdy mowi co innego i jedni chca mnie ciac a inni daja lekarstwa . prosze was o pomoc . panicznie boje sie ,ze to moze byc rak . czekam na odpowiedzi . pozdro
napisał/a: Teodor M 2007-10-28 09:29
Akurat nowotwór jest wg. mnie najmniej prawdopodobny. Może to być jakaś zmiana skórna, a że w tym miejscu narażona jest na infekcje i ucisk przy siedzeniu, to może się czasami ślimaczyć.

Drugą opcją może być ropień okołoodbytniczy lub nawet przetoka. Na tej stronie jest to poglądowo wyjaśnione: http://www.zdrowemiasto.pl/_zm/index.php?art=66
Ale to zdarza się najczęściej w przypadku chorób zapalnych jelit. Pisałeś o krwi przy oddawaniu kału, tylko jest pytanie czy ta krew pochodziła z tej "zmiany" na skórze, czy z wewnątrz, z jelita. Bo jeżeli z jelita, to trzeba to koniecznie szybko wyjaśnić u dobrego specjalisty gastroenterologa lub ew. proktologa. Bo wtedy powodem może być stan zapalny jelit, jakaś już bardziej poważna choroba, a te zmiany zewnętrzne są jednym z jej objawów pozajelitowych. Idż do dobrego lekarza gastroenterologa i opowiedz mu o wszystkich objawach. Jeżeli zdarzały by się wcześniej jakieś biegunki, wzdęcia, bóle brzucha, bóle stawów itp. to też o tym dokładnie poinformuj. On już będzie wiedział gdzie dalej Cię skierować.

Więcej na podobny temat możesz poczytać także tutaj: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?p=88430#88430

Pozdrawiam