Hemoroidy

napisał/a: Karsap 2013-02-09 22:23
Wydaje mi się, że mam hemoroidy.
Czuję ból przy wypróżnianiu się, swędzenie w okolicy odbytu(wydaje mi się, że świąd) oraz krew na papierze toaletowym.
Po wypróżnieniu(wydaje mi się, że hemoroidy) wypadają mi z odbytu, ale same wracają.
Z tego co wyczytałem na jedenej stronie to jest 2 stopień hemoroidów:

"II stopień - hemoroidy wypadają przy próbie parcia, ale zawsze cofają się do kanału odbytu samoistnie. Mogą powodować krwawienia, świąd, pieczenie, dają wrażenie niepełnego oddania stolca."

Chciałbym się dowiedzieć do jakiego lekarza powinienem iść, ponieważ nie mam zielonego pojęcia co mam robić:/

Dodam jeszcze, że stosuję epikrem na świąd z powodu swędzenia, który trochę pomagał.
Intensywnie trenuję piłkę nożną, do czego dochodzi siłownia, a z tego co czytałem bardzo intensywne treningi mogą być również przyczyną tego problemu.

Proszę o szybką odpowiedź.
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-09 23:35
Witam.
Tak to mogą być hemoroidy. Pomogą doraźne środki i maści dostępne w aptekach. Najlepiej udać się z tym do chirurga lub proktologa. Pozdrawiam ;)
napisał/a: piotrosiama 2013-02-09 23:44
Tym problemem zajmuje się proktolog do którego potrzebne będzie skierowanie, chyba że wolisz prywatnie. W aptece dostaniesz bez recepty czopki. Ponieważ nie znam Twoich możliwości finansowych to coś sobie z farmaceutą dobierzesz, jak dla mnie to choć najdroższe lecz najskuteczniejsze w działaniu jest Procto-Glyvenol /ok. 30 zł za op/.
napisał/a: Karsap 2013-02-10 00:00
Czyli uważacie, że porada u lekarza nie jest aż tak potrzebna i można to wyleczyć samemu?

Chcę to wiedzieć, ponieważ nie będę się wybierać do lekarza jeżeli można to samemu wyleczyć.

Jeśli chodzi o dietę(co w innych tematach było pisane) to prawda, że trzeba unikać różnych ostrych przypraw i pić dużo wody?
Bo nie wiem czy mam się co do tego jakoś stosować?
napisał/a: piotrosiama 2013-02-10 02:22
Przede wszystkim regularne i "lekkie" wypróżnianie, nie przesiadywać zbyt długo na kibelku, dieta lekkostrawna, wprowadź do swojego jadłospisu produkty zawierające błonnik, ostrożnie z pikantnymi potrawami ale nie do przesady. Tak trzeba sporo wypijać wody niegazowanej no i ruch, ruch, ruch.
Te czopki są naprawdę skuteczne - u mnie już max. po drugim objawy mijają a nawroty niestety są.
napisał/a: Karsap 2013-02-10 11:33
Z ruchem nie mam problemu:P(chodzę do szkoły sportowej)
Jeśli chodzi o dietę to postaram się robić tak jak piszesz.


A propo nawrótów to nie da się całkowicie ich pozbyć?
Jak dobrze zrozumiałem po zastosowaniu 2 czopków już praktycznie pozbęde się problemu.
Ale jak nie będę mieć pewności to nie ma przeciwskazań do dłuższego ich stosowania?
napisał/a: piotrosiama 2013-02-10 12:30
Tak bywa u mnie po Procto-Glyvenol, a jak u Ciebie będzie to nie wiem. Dłużej tzn. ile czasu masz na myśli ? Jeśli czopki nie poprawią stanu np. po tygodniu ich stosowania pozostaje wizyta u proktologa. Żeby zminimalizować nawroty to tak jw.
napisał/a: Karsap 2013-02-10 12:45
No ok.
A jeśli chodzi o moje drugie pytanie da się coś zrobić, żeby uniknąć nawrotów hemoroidów, czy teraz już będę ciągle na to narażony?
Bo ty napisałeś, że można zminimalizować nawroty...
napisał/a: piotrosiama 2013-02-10 14:53
Tego nie można zagwarantować, raz się pokazały hemoroidy więc nawrót możliwy. Koniecznie trzeba trzymać odpowiednią dietę i nie dopuszczać do problemów z wypróżnianiem. Biegunki/zaparcia to wcześniej czy później nawrót.
napisał/a: Karsap 2013-02-10 15:28
No ok w takim razie w poniedziałek idę zakupić czopki.
Dzięki wielkie za pomoc:)

Wydawało mi się, że moje odżywianie było dosyć zdrowe. Ale z tego wynika, że nie:P
W takim razie trzeba będzie się trochę "pomęczyć":)

Jak już użyję procto-glyvenol to napiszę jak to na mnie zadziałało itp.
Może komuś się to przydać jak będzie przeszukiwać to forum:)
napisał/a: piotrosiama 2013-02-10 15:57
Ależ z jedzeniem nie musisz się męczyć, po prostu ostrożnie z ciężkostrawnymi potrawami i koniecznie włączyć warzywa, owoce oraz wodę niegazowaną. Czekam na info.
napisał/a: Roxxxy27 2013-02-11 12:22
znalazłam klinikę gdzie usuwają hemoroidy laserem. Moje pojawiły się po ciąży. Żadne środki nie pomagały, to jest strasznie frustrujące i jeszcze ten ból. Chciałam się ich pozbyć ale wycięcie nie wchodziło w grę, za długi okres powrotu do normalności (płynna dieta, gorszy ból itd.) Nie wiedziałam, że można to zrobić laserem. Trafiłam z polecenia do Eurokliniki, mają bardzo dobrych proktologów. Nie zawiodłam się. Mogę polecić