hemoroidy u dziecka - jaki lek doraźnie żeby przestało boleć

napisał/a: bastka79 2011-03-19 13:44
Witam

Moja 6 letnia córeczka najprawdopodobniej ma hemoroidy wewnętrzne ( długoletnie zaparcia a w ostatnich dniach kłucie przy wypróżnianiu, ból i pieczenie , jeden raz trochę jasnej krwi na papierze toaletowym i biedne dziecko ciągle narzeka ze ją boli jak chodzi albo jak siedzi na pupie ) . w poniedziałek będę wydzwaniać żeby jak najszybciej umówić się na wizytę ( chyba u proktologa ) ale teraz jest weekend i biedna bardzo cierpi z tego powodu . Czy mogę na własną rękę kupić coś co mogłoby jej pomóc do czasu wizyty u lekarza ? . czytam na necie i niektórzy piszą o czopkach Posterisan ? a może coś innego ... jeżeli ktoś może mi pomóc to będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź

pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2011-03-19 13:57
Są również i różne maści - najlepiej zapytaj farmaceutę co doradzi dla malucha. Wizyta u pediatry nieunikniona.
pozdr.
napisał/a: bastka79 2011-03-19 14:00
no właśnie farmaceuta nie wie mieszkam w małej miejscowości i mamy tylko dwie apteki a mój pediatra nie odbiera telefonu . i dlatego zadałam to pytanie na forum .....
napisał/a: piotrosiama 2011-03-19 14:15
Dla dzieci można zastosować Posterisan.
napisał/a: bastka79 2011-03-19 14:21
bardzo dziękuje za odpowiedź . już zmykam do apteki
napisał/a: mamakasiaz 2011-03-20 12:00
syn ma .Proktolodzy nie zajmują się dziećmi , mamy czekać jak podrośnie .
Teraz ma stosować proktoglyvenol w czopkach na noc , w dzień maść . Nie może być zaparć .Zalecenia gastroenterologa i chirurga dziecięcego.
Posterisan też można , ale lepiej po tej kuracji co napisałam
napisał/a: Peter 2011-03-23 11:10
mamakasiaz napisal(a):
Teraz ma stosować proktoglyvenol w czopkach na noc , w dzień maść . Nie może być zaparć .Zalecenia gastroenterologa i chirurga dziecięcego.

Zdecydowanie właściwe zalecenie.
napisał/a: bastka79 2011-03-23 16:17
dziękuję za porady .

Póki co daję te czopki posterisan , jest duża poprawa . A czy można włączyć FORLAX do tego ???? pytam bo cały czas ma problem z wypróżnieniem ( twardy , zbity stolec typu 'bobki') . niestety z racji mojego obecnego stanu ( ustalony poród za kilka dni ) nie jestem teraz w stanie szukać odpowiedniego lekarza a nasz pediatra nie wie co robić . Mam wobec tego pytanie : jeżeli ból nie ustąpi to czy podejmując dalsze leczenie sugerując się tym co pisze Pani ( proktoglywenol ) mogę zaszkodzić dziecku ????? Pytam bo dziecko nie było badane i w sumie to nikt mi tych hemoroidów nie potwierdził , domyślam się tylko że są po objawach .
napisał/a: piotrosiama 2011-03-23 16:45
Bastka - poczytaj o odpowiedniej diecie dla osób z problemami "wypróżnieniowymi" bo podejrzewam że tu leży winowajca.
napisał/a: bastka79 2011-03-23 22:09
oczywiście zdaję sobie sprawę że w głównej mierze to wina diety , problem leży w tym że zaparcia córeczka ma od chwili narodzin . do tego jest okropnie uparta w jedzeniu tego co powinna ( prowokuje aż wymioty ) a do tego jakby było mało że jest niejadkiem to jest jeszcze alergikiem alergia pokarmowa i wziewna ) . Odwiedziliśmy już szereg gastroenterologów , byliśmy nawet w szpitalu na oddziale gastroe.... i choć wiemy jak powinna wyglądać jej dieta to bardzo ciężko to wprowadzić w życie tak jak bym chciała ( i ze względu na jej okropną niechęć do jedzenia i ze względu na alergie ) . a stolec od urodzenia ma charakter "bobków " . może nie trafiliśmy jeszcze na dobrego lekarza ..... choć zjeździliśmy pół Polski .
napisał/a: piotrosiama 2011-03-23 22:12
No to masz powazny problem może Peter coś podpowie.
napisał/a: Peter 2011-03-24 08:31
Powinna podawać pani proktoglyvenol. On eliminuje problem zaparć. Ale jeśli pani chce po swojemu, no to trudno.
Forlax ostatecznie może być, chociaż zasadniczo jest dla dzieci od 8 roku życia.
Zaparcia zmiejszają: owoce, zwłaszcza figi, kiwi (w bardzo dużym stopniu), błonnik pokarmowy.
Wspomagająco mogę polecić krople Nux-vomica Hommacord.
Nie myślę, by to były klasyczne hemoroidy, tylko pęknięcia naczyń krwionośnych wskutek zbyt dużych zaparć.