Hemoroidy prośba

napisał/a: erwinsans 2014-12-21 16:30
Wiam. Jakieś 4 dni temu czułem ból, pieczenie i takie uczucie parcia na stolec, kiedyś te miałem krwawienia ale nie w stolcu więc pierwsza myśl hemoroidy ( praca siedząca przed prawie 8 godzin ). Kupiłem prectohemolani stosowałem czopki 2 x dziennie. Nastepnego dnia juz bylo okej do czasu kiedy zauwazylem znowu krew ( podczas oddawania stolca ) w kale chyba popekaly hemorodidy swieza krew od tamtej pory czyli od dwoch dni objawy minely ale pojawiaja sie jak wsadze czopek odrazu pieczenie i uczucie jakby stolca. Czy to mozliwe ze czopek podraznia jakies rany ? Sytuacja jest taka, że Wotek na woeczór objawy ból, parcie na stolec i pieczenie po uzyciu czopka proctohemolan rano wstałem i wszystko było okej czopki stosowałem dalej 2 dziennie stolec oddawałem normalnie bez bólu przed w trakcie ani po. Wczoraj kiedy oddałem stolec zobaczyłem krew spora ilośc tak jakby te hemoroidy pękły potem wsadziłem czopek i jak tylko wsadziłem i uzyłem maści odrazu momentalnie uczucie pieczenia bólu i parcia na stolec kilka razy oddałem mały stolec na siłę czopka juz nie uzywałem i przeszło za parę godzin rano wstałem i było okej do czasu kiedy wsadziłem znowu czopek reakcja identyczna. Czy to możliwe że zrobiły się jakieś rany i one tak bol i piką po włożeniu czopka i uzyciu maści ? Kał normalny jasno brązowy lekko luźny ale bez krwi już kilka razy dzsiaj i wczoraj. Czuje te pieczenie jakby w koncówce odbytu czase jakby pulsowało, Podczas stolca nie odczuwam bólu chyba że mam uczucie że muszę zrobić stolec a nie bardzo mi się chce.

Ile i do kiedy takie czopki powinno się brać, jak mi przeszło powinienem je odstawić ?
napisał/a: Konstans 2014-12-21 16:40
Witaj,
może po prostu masz niską tolerancję na ten rodzaj czopków (substancję czynną?). Idź do lekarza niech Ci przepisze inne. Kuracja na hemoroidy trwa zwykle kilka dni i konczyć się powinna zaleczeniem (a więc ustąpieniem krwawienia oraz zanikiem hemoroidów). Niepokojące są u Ciebie stale zawracające objawy.
Idą święta, czas wolny, więc skorzystaj z okazji i udaj się na konsultację. Nie zwlekaj.
A jasny stolec to nic dobrego.

I nie zwalaj winy na pracę siedzącą. Ja też mam taką a hemoroidy sa mi obce.
Odpowiednia dieta, odrobina ruchu to panaceum na zdrowie :)

Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych Świąt :)))))
napisał/a: erwinsans 2014-12-21 16:46
Jasny stolec miałem na myśli jaki jest teraz natomiast nie zawsze jest taki w większości brązowy.
Co do krwawienia to podczas pierwszych objawów go nie było pojawiło się po następnym dniu i do teraz niema.
Co do zaniku hemoroidów to są wewnątrz i skąd mam wiedzieć kiedy znikną ? :)
Czy jak te hemoroidy pękły mogły powstać ranki które są wrażliwe na czopek a właściwie jego składniki ? dopóki nie było objawów krwawienia po włożeniu czopka nie było tego typu rzeczy jak pieczenie.
napisał/a: Konstans 2014-12-21 16:48
Skąd masz wiedzieć, kiedy zniknął ?
Chłopaku rozbawiłeś mnie :)))
Jak nie będziesz czuł dyskomfortu, jak będziesz czuł się w "tamtej okolicy" dobrze :)
Jak wygląda Twoja dieta?
napisał/a: erwinsans 2014-12-21 16:54
No to właśnie to pisałem, że dnia następnego nie czułem już dyskomfortu i objawów pieczenia swędzenia itd do momentu zapodania kolejnego czopka po pojawieniu się krwi z stolcem. Po tym pieczenie również ustało było to wczoraj po południu i rano wstałem i było ok do momentu kiedy znowu włożyłem czopek po którym musiałem zrobić stolec i ponownie po nim go włożyłem. Czy jeżeli jutro będzie podobna sytuacja to nie używać ani czopka ani kremu ?

Dieta ? cieżko napisać
od po do piątku wygląda tak ok 11 kromal z wędliną serem czy tam pasztecikiem. powrót ok 17:30 zupa i drugie danie czasem kolacja kromka z tym samym jakiś słodycz ale rzadko i tyle

sobota niedziela tak samo z tą różnica że zupa i drugie danie wcześniej drugie danie różnie makaron ziemniaki, ryż mięso smażone gotowane warzywa brokuł szpinak i kolacja czasem parówka itd.
napisał/a: erwinsans 2014-12-21 17:01
Używam jeszcze takiego kremu aesculan i jak posmaruje na głębokość 1 cm kremem to czuje wtedy jakby pieczenie momentalnie po posmarowaniu. Czy to mozliwe że te hemoroidy popekały i porobiły się rany i smarowanie je podrażnia ?

Ewentualnie jutro zastosuje tylko czopek procto bez tej maści i zobacze. Bo czopki kiedys stosowałem i nie było problemów.
napisał/a: Konstans 2014-12-21 17:08
Metodą prób i błędów oraz własnej wnikliwej obserwacji - zastosuj to, co mówisz. Wyeliminuj jeden czynnik alergizujący (uważasz, zę to krem to tak zrób). W ogóle źle jest podawać od razu kilka rzeczy, bo nie wiadomo jaka będzie reakcja organizmu. U Ciebie właśnie się to nawarstwiło.
napisał/a: erwinsans 2014-12-21 17:13
Czy jeżeli jutro wstanę i nie będzie objawów będzie okej to czy stosować dalej czopki ? i krem czy odpuścić i poczekać?

Co do lekarza to mój rodzinny to porażka przepisze to co biorę a proktolog kolejka, ale chyba czas najwyższy się przjeść. Wiesz nikomu sie nie usmiecha pokazywać tyłek i w nim grzebac :)
napisał/a: Konstans 2014-12-21 17:26
Spokojnie, wiem, ze badanie hemoroidów to przykra sprawa :(
Ważne byś wreszcie je zaadresował, wyleczył i zapomniał o nich w nadchodzącym Nowym Roku :)
Nawet, gdybyś jutro wstał i czuł jakis tam dyskomfort, ja bym sobie odpuściła stosowanie czegokolwiek.
Daj sobie dobę spokoju.
Jeśli we wt. będzie kiepsko, wówczas weź czopek.
A skoro objawy co jakiś czas wracają, zapisz się do specjalisty. Nie zaszkodzi.

My kobiety też chodzimy do niezbyt "komfortowego" lekarza jakim jest ginekolog. A jednak raz na jakiś czas trzeba.
Pozdrawiam :)
napisał/a: Megalia 2014-12-21 17:29
Gdyby hemoroidy popękały to lała by się z nich krew i bardzo by bolało. Nie mieszaj różnych środków razem bo nie znasz interakcji. Jeśli są tylko wewnętrzne to stosuj czopki. I nie przerywaj kuracji.Dodatkowo dokup sobie rutynę na uszczelnienie naczynek. Pij dużo wody i staraj się trochę poruszać . To są główne zalecenia jednego z lepszych proktologów w Krk. :)
napisał/a: erwinsans 2014-12-21 17:32
Krwi było sporo. Bolało nie jek popekaly, ale jak po tym zapodalem czopek. Ile kuracja ma trwac? I ile razy dziennie stosowac czopek? Od czwartku stosuje jeden dziennie.
napisał/a: erwinsans 2014-12-21 17:34
Co jeśli 10. 15 minut od podania musze zrobic stolec?