Hemoroidy - po porodzie

napisał/a: motylek.2 2013-07-14 11:37
Hemoroidy jak sobie z nimi poradzic po porodzie ?? jakimi maściami , czopkami je atakować?

zapewne po "dojściu do siebie" po porodzie zawitam u lekarza ale do tej pory jak sobie poradzic przed wizyta?


wyczytałam własnie o tym CRIORECTUM , ale czy oby to jest skuteczne ?
napisał/a: aazz7 2013-07-14 21:11
Witaj

Na wstępnie gratuluję wspaniałego i dużego dzieciaka.
Na hemoroidy najlepsze czopki, w zasadzie na mnie każde działają dobrze. Co do tej wizyty u lekarza. Mam nadzieję, że się wybierzesz a nie będziesz tak jak ja czekać i czekać, ja już 6 rok się wybieram
napisał/a: motylek.2 2013-07-14 21:26
teraz stosuje avenoc maść ale nie daje za wiele ....
napisał/a: aazz7 2013-07-15 17:42
Brałam z tego czopki i byłam zadowolona. Wiesz cudów to tam nie robi. Moje krwawiły, więc zatrzymały krwawienie
napisał/a: motylek.2 2013-07-15 21:43
po tej maści strasznie mnie swędzą i niestety ale ona sie chyba nie nadaje :( czekać tylko na wizyte u lekarza :(
napisał/a: wikam2 2013-07-15 22:26
Karolina prócz leków zaleca się także pić dużo (zwł. jeśli kamisz!) i stosować dietę bogatoresztkową (wygoogluj).
napisał/a: motylek.2 2013-07-16 13:00
pije duzo i staram sie własnie trzymac diete
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-24 18:43
- kąpiel w ciepłej wodzie pobudza krążenie, działa odprężająco i przeciwbólowo, zmniejsza obrzęk żył.
- należy się podmywać po każdym wypróżnieniu, tylko czystą wodą bez użycia żadnych mydeł (stymulują stan zapalny i drażnią),
- do nasiadówek; sól gorzka (epsomit), oczar wirginijski, kora dębu, kwiat kasztanowca, szałwii, tymianku, kwiat krwawnika, kwiat nagietka,, rumianku,
- można po umyciu przykładać torebki z czarną herbatą,
- na silny ból torebka z lodem na 20 minut,
- smarujemy cieniutko wazeliną witaminą E w płynie, olejek z kiełków pszenicy, balsam z żywokostu lekarskiego, nagietka lekarskiego, surowe tarte ziemniaki,
- wypoczynek z nogami uniesionym w górę, celem zmniejszenia ciśnienia w miednicy,
- okłady z gotowanej cebuli,
Bardzo ważna jest dieta przeciwdziałająca zaparciom, bogata w błonnik, owoce, warzywa, płatki owsiane, grube kasze, ciemne pieczywo.
- siemię lniane w każdej postaci, ColonC z babką płesznik,
- generalnie odrzucamy; sól, kawę, mocną herbatę, alkohol, ostre pikantne potrawy, cocacolę, czekoladę i kakao,
- pijemy bardzo dużo płynów, w ten sposób obniżamy ciśnienie i oczyszczamy organizm,
- można wspomóc wątrobę; raphacholin, cynarex, sylimarol,
- można zastosować kapsułki troxerutin, diosminę, venescin, witaminę C z rutyną, rutinoscorbin, scorbolamid,
- dużo ruchu, spacery, lekkie sporty,
- nie wolno absolutnie niczego dźwigać.
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-24 18:44
- kąpiel w ciepłej wodzie pobudza krążenie, działa odprężająco i przeciwbólowo, zmniejsza obrzęk żył.
- należy się podmywać po każdym wypróżnieniu, tylko czystą wodą bez użycia żadnych mydeł (stymulują stan zapalny i drażnią),
- do nasiadówek; sól gorzka (epsomit), oczar wirginijski, kora dębu, kwiat kasztanowca, szałwii, tymianku, kwiat krwawnika, kwiat nagietka,, rumianku,
- można po umyciu przykładać torebki z czarną herbatą,
- na silny ból torebka z lodem na 20 minut,
- smarujemy cieniutko wazeliną witaminą E w płynie, olejek z kiełków pszenicy, balsam z żywokostu lekarskiego, nagietka lekarskiego, surowe tarte ziemniaki,
- wypoczynek z nogami uniesionym w górę, celem zmniejszenia ciśnienia w miednicy,
- okłady z gotowanej cebuli,
Bardzo ważna jest dieta przeciwdziałająca zaparciom, bogata w błonnik, owoce, warzywa, płatki owsiane, grube kasze, ciemne pieczywo.
- siemię lniane w każdej postaci, ColonC z babką płesznik,
- generalnie odrzucamy; sól, kawę, mocną herbatę, alkohol, ostre pikantne potrawy, cocacolę, czekoladę i kakao,
- pijemy bardzo dużo płynów, w ten sposób obniżamy ciśnienie i oczyszczamy organizm,
- można wspomóc wątrobę; raphacholin, cynarex, sylimarol,
- można zastosować kapsułki troxerutin, diosminę, venescin, witaminę C z rutyną, rutinoscorbin, scorbolamid,
- dużo ruchu, spacery, lekkie sporty,
- nie wolno absolutnie niczego dźwigać.