Hemoroidy komplikacje

napisał/a: marcin00z 2014-09-11 16:55
Witam,
Ze względu na już spory i długotrwały dyskomfort w końcu zdecydowałem się poprosić o poradę. Choruję na hemoroidy od początków gimnazjum, obecnie mam 22 lata i studiuję. Od ok. 5 lat codziennie stosuję różne maści / czopki na żylaki odbytu jednak nic one nie dają i problem coraz bardziej się pogarsza, a na operację nie mam pieniędzy - ledwo co starcza mi na jedzenie.
Obecnie guzki same wypadają, jeden z nich ma bolące zgrubienie na sobie, wydalam stosunkowo sporą ilość krwi i biało-żółty śluz. Od ponad półroku, jeśli już nie całego roku, z 1 wypróżniania się dziennie zrobiły się przynajmniej 3 razy dzienne wizyty w toalecie i w znacznej większości przypadków zdarzają mi się biegunki. Staram się uzupełniać płyny, ale ciągle coraz bardziej jestem wyczerpany, po zajęciach muszę zrobić sobie min. 2 godzinną drzemkę, ogólnie nie mam na nic siły, również pojawił się brak apetytu - zapominam zjeść i robię to dopiero wtedy kiedy zaczną mi się trząść ręce (ale wtedy staram się 'wpakować' w siebie tyle jedzenia ile powinienem go spożyć normalnie). Pewnie to przez ten brak apetytu, ale wczoraj zważywszy się, zauważyłem, że schudłem 6kg.
Jednak powodem dla którego zdecydowałem się napisać w tej sprawie są uporczywe bóle brzucha po prawej stronie odrobinę powyżej pępka. Występują co jakiś czas, nagle, ale nie zwracałem uwagi na to jak i po jakim czasie się kończą, starając się odwrócić od nich swoją uwagę.
Oczywiście szukając w Internecie powodów takich objawów wyszło mi, że to rak jelita grubego. Jednakże wiem, że zawsze jak człowiek poczyta o swoich objawach na stronach www to wyjdzie mu nowotwór, a każda grypa będzie świńską czy ebolą

Na wszelki wypadek wspomnę też inne objawy, które podejrzewam nie są związane z hemoroidami: bladość/szarość skóry nawet jeśli się opalę to od razu blednę z powrotem, często sine i lodowate stopy nawet w lecie, gorączki albo uderzenia gorąca, wypadanie włosów (mocno się rozrzedziły, zrobiły mi się zakola, linia włosów przesunęła się wyżej ok 2-3cm!!! )

W związku z tym mam kilka pytań:
1.Podobno na NFZ można przeprowadzić operację na żylaki odbytu, ale po przeczytaniu przeżyć pacjentów po tym darmowym zabiegu się do niego zraziłem. Czy nie ma możliwości wyciąć hemoroidów na NFZ inną metodą np. zamrożeniem, wypaleniem, metodą 'gumkową' ?
2.Czy jest jakiś lepszy krem / czopki niż ProctoHemolan? Cena nie gra roli, jakoś uzbieram, a i tak będzie to tańsze niż zabieg u lekarza prywatnego
3. Czy jest jakaś możliwość, żebym mając 22 lata mógł mieć raka jelita? Czy oprócz niego, można podejrzewać na podstawie wypisanych objawów jakieś inne choroby czy być też objawy te są bezpośrednio związane tylko i wyłącznie z samymi hemoroidami?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
napisał/a: Konstans 2014-09-11 18:22
Witaj,
nie jesteś jedyny, który ma takie problemy z wciąz powstającymi hemoroidami ale na pewno jesteś wyjątkiem, by miec je tak liczne i tak długo w tym wieku.
To bardzo niepokojący objaw i bardzo Ci współczuję.
A teraz dostaniesz ode mnie naganę ;)
Sam widzisz, ze Twoje leczenie maściami ia tabletkami nie jest skuteczne, bo byc nie może. Poniewaz owe specyfiki (pożal się Boże) wcale nie lecza, a jedynie maskują problem i działają chwilowo. W tym momencie uzaleznies się od ich składu i kompletnie na Ciebie nie działają. I juz nie podziałają, bo organizm jest cwańszy niz przypuszczamy.
Co ja mogę Ci doradzić? - zmien dietę, bo hemoroidy to tylko wołanie o ratunek ze strony jelit. Już powtarzać mi się tego nie chce w dziale Gastro ale tak jest. Mało tego, to co mówię zwykle znajduje potwierdzenie.
Koniecznie musisz wyeliminowac z menu wszelki nabiał, gluten a najlepiej wszystkie zboża.
Objawy kłucia ze str. jelit też z czasem ustąpią, chyba że masz tam silny stan zapalny i inne nieprzyjemne rzeczy. Ale to tylko gdybanie. Powinieneś poddac się gastro i kolonoskopii jesli naprawdę źle sie czujesz.
Ale tak czy inaczej musisz wyjśc od diety eliminacyjnej (zero nabiału, zbóż glutenowych, jajek jesli dasz radę, bo to b. silne alergeny).
Wiem, co zaraz usłyszę - mało jem albo nie jes tego dużo, albo nie mam pieniędzy. Przemawia do mnie tylko ten ostatni argument, co jednak nie zmienia sytuacji - że robisz to dla siebie.
Musisz jeść regularnie a nie objadac się jednorazowo, bo tego zadne jelita nie zniosa, a co dopiero chore.
Musisz tak ułożyć sobie kwestie finansowe, by stac Cie było na kawałek mięsa własnej roboty, ryby, warzywa, zdrowy tłuszcz i trochę owoców. Wymieniam specyfiki typowe dla paleo ale własnie w chorobach okołojelitowych to najlepsza dieta.
Alergeny i reakcje uczuleniowe, które nieświadomie lekceważyłeś (a lekarze z natury pomijają) doprowadziły Cie do miejsca, w którym jesteś teraz.
Zapomnij o operacji i tymcxasem skup sie na złagodzeniu swego stanu zdrowia. Potem możesz rozważać różne opcje ale wierzę, ze nie będzie takiej potrzeby.
Pozdrawiam :)