Hemoroidy a nietrzymanie gazów

napisał/a: chrupek14 2013-04-03 22:30
Witam.

Nie będę się za bardzo rozpisywał. Od ładnych paru lat mam hemoroidy. Jednak niedawno (3-4 miesiące temu) zaczęły się moje problemy z nietrzymaniem gazów. Jestem pewien, że to przez hemoroidy. Byłem u proktologa, przepisał mi na hemoroidy maść i czopki i faktycznie guzki nieco zmniejszyły się, jednak problem z nietrzymaniem gazów pozostał. Proktolog, u którego byłem na te nietrzymanie gazów nic nie poradził, więc zwracam się do Was z pytaniem, czy nietrzymanie gazów może być faktycznie skutkiem hemoroidów i jak to wyleczyć??
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-04-03 22:58
Witam
Leczenie powinno odbywać się poprzez:
- Stosowanie czopków(Procto-Glyvenol), maści
- Rozsądne odżywianie - zwracać uwagę na tłuszcze, spożywać oliwę z oliwek. Unikać potraw ciężkostrawnych czyli np. smażonych, rosołów, mięs jak - wieprzowina, wołowe, mleko, warzywa strączkowe(warto włączyć brokuły jako warzywa w diecie)

Pozdrawiam
napisał/a: chrupek14 2013-04-11 15:40
We wtorek byłem u innego proktologa w Rzeszowie. Po badaniu okazało się, że hemoroidy mam już minimalne (3 tygodnie kuracji maścią i czopkami) i nie mam już stanu zapalnego anodermy. Lekarz powiedział, że od strony proktologicznej już jest w miarę dobrze i, że to nietrzymanie zwieraczy, to problem neurologiczny lub powstało na skutek jakiegoś urazu mechanicznego, ale nie miałem żadnego urazu, więc zostaje, że to problem neurologiczny. Nie wiem, ile w tym prawdy. Dostałem zaświadczenie i mam się z nim udać do neurologa, a wizytę u niego mam we wtorek. Jak myślicie, pomoże tu coś neurolog?? Jak ktoś wie, to proszę się wypowiedzieć w moim drugim temacie w dziale "neurologia": http://commed.pl/oslabione-napiecie-zwieraczy-odbytu-vt86230.html.