Hemoridy a zwolnienie lekarskie

napisał/a: minotaur 2012-11-08 19:29
Witam jestem osobą pracującym jakoś w zeszły czwartek zacząłem mieć bóle, swędzenie, pieczenie w okolicy odbytu, zrobił się z tego hemoroid. Udałem się do lekarza który zalecił dwu dniową kurację, przepisał dwie maści plus tabletki na rozluźnienie żył i czopki i nakazał by do niego wrócić gdy by ten stan się utrzymywał.Po dwóch dniach nie zauważyłem zbytniej poprawy więc wróciłem do lekarza który już niechętnie i pretensjonalnie dał mi kolejne 7 dni l4 i kazał się udać do chirurga od którego właśnie wróciłem i kontynuować dalej kurację. Lekarz chirurg miał swoją wizję leczenia tego typu schorzenia raczej już zakrzepu, wypisał mi drugą receptę (pierwsza kosztowała mnie 90zł) ,kazał smarować tak by aż tyłek pływał kupić podpaskę (jestem facetem)i chodzić do pracy, sam nie wiem jak bym pogodził stosowanie leków i pracę bo jest tego trochę.W pracy jestem pracownikiem fizycznym odczuwam dyskomfort przy schylaniu się podnoszeniu czegoś czy kucaniu(niechciał bym by heroid pękną ) i mam teraz taką myśl czy warto z tego typu dolegliwościami chodzić do lekarza czy je po prostu mieć w du*ie? ja po prostu zauważyłem u siebie coś nie niepokojącego i
udałem się do lekarza, kiedyś już miałem hemoroida który trzasną i stąd obawa przed pęknięciem co wy na ten temat sądzicie ? warto leczyć czy nie?