Helikobakter

napisał/a: babalala 2009-07-15 21:51
U mojej mamy wykryto helikobakter. Dolegliwosci miala juz od kilkunastu miesiecy. W koncu poszla do lekarza i ta diagnoza. Od kilku dni bierze dwa antybiotyki na raz (niestety zapomnialam jakie) ale w dalszym ciagu nie czuje sie za dobrze.
Na brak apetytu nie narzeka, jedyne co jej bardzo ale bardzo dokucza jest okropne pieczenie w ustach i mocno zaczerwieniona jama ustana.
Pytanie: czy sa to typowe objawy na helikobakter? Moze powinna mama zrobic jakies dodatkowe badania, ale jakie?
Moze powinna zglosic sie do poradni chorob jamy ustnej?
Juz na prawde nie wiem co mam robic. Strasznie zal jest mi tej kobiety.
Za informacje bylabym bardzo, ale bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam!
Malgorzata
napisał/a: olszass 2009-07-19 15:38
norma. zgaga, pieczenie itd. mama zapewne bierze dwa antybiotyki+inhibitor pompy protonowej. eradykacja bakterii nie trwa kilka dni więc poczekajcie aż skończy kuracje (zapewne po 14 dniach).
napisał/a: babalala 2009-07-23 20:33
Mama brala dwa antybiotyki: Duomox und Metronidazol.
Terapia zostala zakonczona, jednak to uporczywe pieczenie w ustach nie ustepuje. Wczoraj przez to nie spala pol nocy.
Uslyszalam taka wersje, ze byc moze ma mama (miedzy innymi rowniez przez te antybiotyki) grzybice w jamie ustnej albo w jelitach.
Czy sa to typowe objawy tej chorby? Do jakieg lekarza mamy sie udac?
A moze jednak cos jest z woreczkiem zolciowym?
Juz same nie wiemy co jest. Czy na prawde nie ma lekarza, ktory pomoglby mamie? Juz nie moge na to patrzec, jak ta kobieta chodzi od lekarza do lekarza, a kazdy mowi co innego, przepisuje co innego, a poprawy nie widac. Co to sa za lekarze?
Co to jest: reflux, helikobakter, zapalenie jamy ustnej, grzybica jamy ustnej, grzybica jelit, a moze wszystko na raz?
Moze ma ktos jeszcze jakis pomysl.
napisał/a: olszass 2009-07-23 20:57
mnie również po eradykacji refluks został. biorę omeprazol. czy mama też bierze ?
napisał/a: babalala 2009-11-15 20:07
Znowu sie melduje. I chociaz minelo kilka miesiecy poprawy u mamy nie widac. Jest to bardzo przykre ale niestety prawdziwe. Takich mamy lekarzy. Nikt nie potrafi kobiecie pomoz. Antybiotyki juz nie dzialaja (w koncu ilez mozna tegobrac). Dlatego pytanie: czym mozna wytepic tego helikobaktera? Przeciez musi byc jakis sposob na niego. Moze cos homeopatycznego. Moze jakies domowe srodki?

Na prywatne leczenie niestety nie ma mama pieniazkow (lekarz za kazda wizyte wymaga 150,- zl, plus gastroskopia 200,- zl) a w tej rejonowej przychodni to pracuja lekarze, ze nie wiem gdzie oni pokonczyli studia lekarskie, czy wogole skonczyli czy moze kupili swoj tytul. Boze jakie to jest smutne.....
Przepraszam, ze sie tak unioslam, ale jestem juz taka zla na ta cala polska opieke lakarska, ze strach pomyslec. Sorry..
napisał/a: olszass 2009-11-15 20:46
ile było cykli antybiotykowych ? niestety jest sporo przypadków, gdzie nie da się wydalić z żołądka bakterii. homeopatia ? czyli co, bakteria w syropie ? to chyba nie ma logiki. ale w sumie nie wiem nie jestem medykiem.
napisał/a: babalala 2009-11-16 10:04
Przez ostatnie 18 miesiecy miala mama 4 cylke antybiotykowe. Teraz przy tym ostatnim dostala mocnej alergii w ustach dlatego odstawila natychmiast antybiotyk. Jakie mamy teraz mozliwosci? Jezeli pisze pan, ze nie da sie w niektorych przypadkach wydalic bakterii z zoladka. Znaczy to, ze mama musi juz zyc do konca zycia z tymi dolegliwosciami? To jest przeciez nie niemozliw a zarazem nieludzkie. Tez nie jestem medykiem, ale wydaje mi sie ze dzisiejsza medycyna jest juz chyba tak daleko, zeby mogla sobie poradzic z jakas bakteria. Tylko jak?
Na temat homeopatii slyszalam duzo pozytywnych opinii. Wiem ze na zachodzie lekarze duzo tego stosuja. Jak wyglada do w Polsce? Mozna wogole kupic srodki homeopatyczne w aptekach? W koncu jak wszystko zawodzi, czlowiek szuka pomocy gdzie sie da.
napisał/a: olszass 2009-11-16 10:44
ja nie neguję homeopatii. sam zażywałem niedawno syrop homeopatyczny. chodzi mi jedynie o przypadek HP, czy jest opcja eradykacji homeopatycznej ?
proszę jeszcze napisać jakie mama ma objawy ? bo chyba nie dostałem odpowiedzi na pytanie czy to głównie zgaga i czy zażywa inhibitor pompy protonowej.
napisał/a: babalala 2009-11-16 11:44
Objawy to sa: bardzo mocne pieczenie w calej jamie ustnej oraz silny gorzki smak, ktorego nie mozna sie pozbyc. Jezyk jest jakby "ugotowany". I ten stan trwa juz od prawie 2 lat!! Mama bierze tabletki zatrzymujace wytwarzanie zbytniej ilosci kwasu zoladkowego niestety nie wiem jakie, musialabym sie zapytac (mieszkam kilkaset km od domu rodzinnego, mamy tylko kontakt telefoniczny). Cos jej tam lekarka w przychodni przepisala. Bole zoladka ma mama rzadko, czasami po jedzeniu, ale mozna z tym wytrzymyc. W porownaniu do tej gorzkosci w w ustach jest to NIC. Guma albo tik-taki sa tylko polsrodkami, zeby zabic ten gorzki smak a i tak tylko na kilka minut.
Co mial pan na mysli mowiec "eradykacja homeopatyczna" - niestety nie znam tego sformuowania. Prosze o wyjasnienie.
Namawialam mame, zeby zrobila sobie jeszcze raz gastroskopie, moze to sa juz jakies wrzody albo nadzerki w zoladku?
Podobno helikobakter moze byc tego przyczyna. Bardzo prosze o porade co mamy robic?
napisał/a: olszass 2009-11-16 11:56
miałem na myśli wytępienie bakterii za pomocą homeopatii. ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć.
napisał/a: joana221 2009-11-17 13:21
widze ze nie jestem sama ja od 1.5 roku walcze z tym dziadostwem i nic nadal jest a i jeszcze gorzej sie czuje niestety w zoladku jest kilka szczepow tej bakterii a kuracja moze nie dzialac na jakis szczep no i meczymy sie dalej mnie tez codziennie boli zoladek okropna zgaga nadzerki i nic nie pomaga .
slyszalam ze citrosept z oliwa taka kuracja moze pomoc ale nie wiem czy na te nadzerki mozna citrosept
napisał/a: olszass 2009-11-17 15:37
joana to masz zgagę i nie bierzesz inhibitora ? ja biorę i nie mam i zapominam że mam refluks.