Helikobakter

napisał/a: joana221 2009-11-21 23:01
A myslisz o operacji bo masz przepukline czy jak nie robia operacji tylko dlatego ze masz zgage..
operacje robia osoba ktore maja powazna przepukline przełykowo-zoladkowa ,zeby cie zakwalifikowac do operacji musisz miec zrobiona PH metrie to badanie 24 godzinne w zoladku ja je mialam i wyszlo dobrze a zgage mam no i co...
po drugie refluks moze miec nie kwasowy a zasadowy czyli zolciowy ..i na to nie ma pomocy .
musisz sprawdzic co jest u ciebie przyczyna refluksu.
i sprawdz hp .pozdr
napisał/a: olszass 2009-11-21 23:56
wychodzi na to, że przyczyną refluksu jest HP, stres, depresja, która wiązała się u mnie z bardzo silnym stresem. mam zgagę od byle czego ja nie biorę IPP i mam tego dość. chcę by mi częściowo zaszyli dolny zwieracz przełyku.
napisał/a: joana221 2009-11-23 10:10
Pewnie jak cierpisz to moze probowac ale jezeli nie masz roztworu to zapomnij o zabiegu ,nikt ci nie zrobi operacji bo masz zgage przez hp albo stres ,,,sproboj jeszcze raz eradykacji najlepiej na 10 albo 14 dni bierz duomox i metronidazol i jakies ipp moze uda cie sie pozbyc hp
napisał/a: olszass 2009-11-23 11:54
czyli mam całe życie brać ipp albo nie brać, męczyć się ze zgagą, dostać przełyku Baretta, raka i kopnąć w kalendarz bo nikt mi zabiegu nie zrobi ?
napisał/a: joana221 2009-11-24 22:29
Sluchaj nie denerwuj sie bo to nic nie daje a wrecz szkodzi ,mowie ci jak jest tez mam zgage non stop i boli mnie gardlo ale nie kwalifikuje sie do zabiegu ,masz watek na tym forum o refluksie i sobie poczytaj poza tym zrob sobie rtg z kontrastem przewodu pokarmowego w specjalnej pozycji i wtedy bedzie wiadomo czy masz cos ze zwieraczem .
albo zapytaj chiruga czy ci zrobi operacje bez zapalenie przelyku...
watpie bo nie wierze w cuda
lepiej poszukaj przyczyny zgagi,bo nie sadze ze masz ja od dziecka.
napisał/a: pacynka1-p1 2009-11-25 19:40
Oj,ja tez przez to przeszlam i powiem Wam ze to pieklo.
Bralam antybiotyki-kilka serii i cala mase innych lekow. U mnie ta bakteria doprowadzila to zapalenia zoladka.
Jak poszlam na gastroskopie to lekarz mi powiedzial zew zoladku mam poprostu jedna wielka rane.
Nie moglam nic jesc,po kazdym posilku-nawet po suchej bulce dostawalam mdlosci i co gorsza temperatury.
czulam sie jakbym byla nacpana-przysiegam obrzydliwe uczucie!!!
A co ciekawe,wszystko mi minelo.....na czas ciazy!!!
Przez cale 9 miesiecy czulam sie fantastycznie.Po porodzie tez jeszcze bylo ok,ale teraz znowu czuje ze to wraca.
I boje sie panicznie i niewiem gdzie z tym isc...a jak czytam ze wszyscy maj aproblem z wyleczeniem tego dziadostwa to jestem przerazona!!!!
napisał/a: joana221 2009-11-26 21:30
Dzisiaj pytalam mojej lekarki o operacje ktorej chcesz sie poddac i powiedziala ze to bardzo trudny zabieg i robia go tylko kiedy masz stwierdzony GERD czyli nadzerkowe zapalenie przelyku.
napisał/a: olszass 2009-11-26 21:57
z tego co wiem to GERD to nic innego jak refluks. więc trochę mnie ta informacja nie rusza ;o
napisał/a: joana221 2009-11-26 22:18
JEST GERD I NERD POCZYTAJ POPYTAJ A JA CI NAPRAWDE DOBRZE ZYCZE A W SZCZEGOLNOSCI TEJ OPERACJI A JESLI CI ZROBIA BO CUDA SIE ZDARZAJA
napisał/a: olszass 2009-11-26 23:23
gastroesophageal reflux disease to jest GERD czyli choroba refluksowa przełyku. może miałaś na myśli nerd. w każdym razie dzięki i mam nadzieję, że kiedyś się z tego wyleczę.
napisał/a: barthez1 2009-12-06 20:55
A czy ktoś z osób mających HP stosował bądź stosuje? Czytałem, że pomaga w zwalczaniu HP bo ma silne właściwości bakteriobójcze. Sam chciałbym spróbować ale wolę się jeszcze upewnić co do zakupu.
napisał/a: joana221 2009-12-06 23:36
ale napisz o co ci chodzi o jaki lek .