Helikobakter Pyrolii

napisał/a: SlipKnoT 2011-10-11 10:16
Czy przy Helikobakter Pyrolii wystepują mocne nudności oraz wymioty? Najmocniejsze z rana. Nie mam apetytu. Przyjmuję leki na refluks ale zbytnio nie pomagają.. nie czuję poprawy a nudności oraz wymioty ciągle występują. Proszę o odp. Dodam że nie mam bólów brzucha ale często czuję "przelewanie się" dodam że mam refluks. Chyba czeka mnie gastroskopia,ale czekam na wasze wypowiedzi co o tym sądzicie,mieliście podobne objawy? Miałem robione testy z krwi na szpitalu i wszystko w normie. Czy na tych testach powinno wyjść że mam Helikobakter? Czy to były jakieś takie ogólne? Proszę o jak najszybszą odpowiedź!
napisał/a: micrut 2011-10-11 15:56
jaką treścią wymiotujesz, od kiedy?

Co do "testów z krwi na szpitalu" to nie wiem jakie testy miałeś wykonane, masz jakieś wyniki?

W początkowej fazie zakażenie Helicobakter zazwyczaj jest bezobjawowe, choć mogą wystąpić takie objawy jak ból brzucha, uczucie pełności w nadbrzuszu czy właśnie nudności i wymioty. Natomiast choroby przewlekłe powodowane przez H. pylori to zupełnie inne zagadnienie i raczej nie manifestują się w sposób opisany przez ciebie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-10-11 16:59
Tutaj trochę info:



[url_special=http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/choroba-wrzodowa/272365,Jak-walczyc-z-wrzodami.html:2vzkwbz3]http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/choroba-wrzodowa/272365,Jak-walczyc-z-wrzodami.html[/url_special:2vzkwbz3]
napisał/a: SlipKnoT 2011-10-11 17:12
Praktycznie niczym nie wymiotuję,bo nie mam apetytu,jest sama potrzeba zwymiotowania,bo nie mogę odbekać tak jakby powietrza.. przeważnie wymioty to ślina + np. herbata,lub woda. Mam refluks żolądkowo-przełykowy do tego i biorę na niego leki. Czy przy Helikobakterze są takie nudności,lekkie zawroty głowy,wymioty,brak apetytu,oraz taki stan czegoś w gardle,jakby połknięte powietrze,raz odbekam jak przepije wodą albo coś,a raz nie mogę i mnie zbiera na wymioty. Dodam że jak coś zjem to często odbekuje to coś :). Testy na szpitalu robili te podstawowe teraz jak to ujeli,do przyjęcia są niezbędne,chyb cała morfologia to była czy coś pokazywało ile mam czegoś i czy w normie,czy wykryli by Helikobakter przez to? Dodam że dziś wystąpił ból brzucha,i rozwolnienie od 3-4 dni mam ale rzadko korzystam z toalety bo mało jem. Proszę o odpowiedź na moje pytanie to dla mnie ważne..
napisał/a: micrut 2011-10-11 17:51
SlipKnoT - samo zakażenie bakterią helikobakter pylori nie stanowi istotnego problemu. Jest to bakteria, której nosiciele są bardziej narażeni na występowanie takich schorzeń jak wrzody żołądka czy dwunastnicy, rak żołądka,zapalenie śluzówki żołądka i inne. Jednak samo nosicielstwo nie daje na ogół objawów - no chyba że dopiero do doszło do zakażenia to tak jak pisałem mogą wystąpić pewne objawy (zazwyczaj do infekcji dochodzi w dzieciństwie).

Innymi słowy wielu ludzi ma te bakterie w swoim przewodzie pokarmowym, a tylko część z nich zachoruje na wyżej wymienione choroby.

Podstawowe badania krwi nie odpowiedzą na pytanie czy należysz do grona nosicieli.

Rzuć okiem na likn zamieszczony przez djfafa aby dobrze zrozumiec "Helikobaktera".
napisał/a: SlipKnoT 2011-10-11 18:20
Ja już kiedyś miałem to wykryte,i leczone. Ale nie wiem czy wyleczyłem do końca bo przeszedłem 2 kuracje. Czeka mnie wizyta u Gastrologa i przywitanie się z rurą,i wymiotami.. ehh,ale jak ma mi to pomóc to czemu nie. A Objawy by pasowały do Helikobaktera? bo na pogotowiu zrobili mi badania i powiedzieli że to pogorszenie Refluksu,i dali leki,nie działały dali inne,i aż się wkurzyłem zapisałem się do gastrologa,który wypisał mi bardzo mocne leki na refluks,ale nie załatwiają sprawy z tym bekaniem ani troche.. a wspomniałem,i tak myślę że Helikobakter to może być,bo od jakiegoś czas wstaje rano to mam wymioty,strasznie pusty żołądek ale brak apetytu przed strachem że będą wymioty,jem mało na przymus,dopiero po południu mogę normalnie coś zjeść,czy te nudności wymioty, i 'gazy' w przełyku mogą być od Helikobaktera? Pozdrawiam.
napisał/a: micrut 2011-10-11 18:41
objawy raczej nie odpowiadają typowemu zakażeniu H pylori. Daj znać jaka była opinia gastrologa.
napisał/a: SlipKnoT 2011-10-11 18:42
To na jakie objawy to panu wygląda? Mówią że to przez refluks.. ;/
napisał/a: micrut 2011-10-11 19:20
zaostrzenie refluksu to bardziej prawdopodobna diagnoza, jednak pewnie nei obejdzie się bez gastroskopii.
napisał/a: SlipKnoT 2011-10-11 21:19
No właśnie dostałem leki,ale nie czuję się po nich jakoś świetnie,a już mocniejszych dać nie można,a uczucie nudności i brak apetytu pozostaje cały czas.. po zjedzeniu jestem pełny,pasuje mi to trochę pod h. pylorii.. i częste przelewania się w żołądku.
napisał/a: SlipKnoT 2011-11-02 14:45
Helikobakter wykluczony,pobrali mi wycinek do badania histopatologicznego.. Czy to znaczy że będą badać to tylko pod kątem raka? Nie wierzę w to że mógłbym mieć raka,jestem za młody.. Co może jeszcze wykazać takie badanie,i czy pasują jakieś objawy do chorób które mogą wyjść z badania. Pozdrawiam
napisał/a: delinka79 2011-11-02 15:45
wycinek pobieraja zeby ocenic inwazje H pyori ew. kiedy jest jakaszmiana podejrzana ale mysle ze u ciebie byl wycienk standardowo pobrany w celu oceny inwazji H pylori i test wyszedl ujemny czylo ok