Helikobakter Pyroli,refluks przełykowo żołądkowy przyczyna

napisał/a: problemr 2011-11-09 20:09
Witam, od roku moje życie przewróciło się do góry nogami.
Rok temu miałem okres gdzie moje samopoczucie było rożne (osłabienie z powodu podwyższonej bilirubiny) nachodziłem się do lekarza robiłem badania wyniki były ok. Od czasu do czasu czułem zgagę, nalot na języku, lekarz rodzinny wysłał mnie do laryngologa który następnie wysłał mnie do gastrologa i zlecił gastroskopie, wynik w dolnej części przełyku niezlewające się nadżerki długość do 4mm (L-A A). Żołądek podatny na rozdmuchiwanie. Antrum granulowane, zaczerwienione. Reszta bez zmian. Test ureazowy dodatni. Nie przejąłem się tym bo nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem. Wizytę u gastrologa miałem za 2 tyg. wcześniej udałem się do lekarza rodzinnego ktory przepisal mi kuracje na Helikobakter (antybiotyki + IPP). Tamtego czasu nie odczuwałem żadnych objawów typowo refluksowych. Po kuracji nie miałem żadnych testów na bakterie sądze że sie nie udala bo skoro przed całowałem się z dziewczyną i po kuracji ta bakteria jest u mnie na nowo. Gastrolog przepisał mi Nolpaze która po dłuższym stosowaniu musialem zmienić bo się po niej źle czułem na Lanzul który biorę do dziś. Na następnej wizycie u gastrologa i rodzinnego próbowałem się dowiedzieć skąd to mam jaka jest przyczyna ? Nie dostałem za bardzo odpowiedzi. Zacząłem stosować dietę zasadową bogatą w warzywa po której schudłem z 63kg na 58k ale poźniej nabrałem pare kg do 61. Zacząłem jeść mniej ale częściej, piłem len, herbaty ziołowe melisa, pokrzywa, rumianek,odstawiłem Lanzul poprawa była ale nie na długo. Wybrałem sie do lekarza rodzinnego z pytaniem jak to jest możliwe że mam refluks przełykowo żołądkowy skoro alkoholu nie piłem, papierosów nie pale żadnych dopalaczy nie brałem a mam taką dolegliwość ? Mam 180 wzrostu waże 61 kg więc nie jestem otyły, nie ulewa mi się z gardła nigdy takiej sytuacji nie miałem. Można powiedzieć że wykazuje większość cech które są sprzeczne z chorobą refleksową. Pytam się czy przyczyną może być helikobakter lekarz rodzinny odpowiada ze polowa społeczeństwa ma, i kolejnej kuracji nie opłaca sie brac bo moze go nie mam. Gastrolog powiedział że tak jest i już musze się pogodzić. Tylko cięzko mi jest zrozumieć że od tak to mam i nie ma żadnej przyczyny. Miesiąc temu kupiłem miód którzy pewnie większość zna ale po stosowaniu nie odczuwałem aż tak bardzo zgagi i nie odczułem dużej poprawy.
Na dzień dzisiejszy mój stan jest gorszy niż rok temu odczuwam pełność brzucha nawet jak mało zjem, mam często zgage, przelewanie sie, wzdęcia, nudności, ostatnio ból w klatce piersiowej i od 2 dni ciemny stolec. Chciałbym przytyć 61 kg na 180cm to bardzo mało ale nie moge nie wiem czemu nic na mnie nie idzie. Nie wiem co robić i szukam pomocy mam 19 lat a z dnia na dzień zamiast lepiej jest gorzej. Nie moge realizowac swoich marzeń przez to co sie ze mną dzieje, takie życie traci sens.
Proszę o pomoc