Helicobacter pylori

napisał/a: angelusia23 2013-03-28 20:34
Witam serdecznie. Mam kilka pytan. U mojego meza jakis ponad rok temu wykryto Ta bakterie oraz zapalenie nadzerkowe okolicy przedodzwiernikowej zoladka. Dostal leki tj. Ospamox metronidazol oraz controloc bierze je ale dalej ma bole brzucha odbija mu sie ma trudnosci z oddychaniem polykaniem. Nie wiemy co dalej robic poniewaz lekarz ciagle twierdzi ze musi brac Te leki ale moj maz nie odczuwa za bardzo poprawy owszem jakas jest ale nie wielka.
Nie wiemy co mamy dalej robic czy mozemy liczyc na porade. Zmienic lekarza? Jakies inne leki?
napisał/a: Wasztyl 2013-03-28 23:12
Ile bierze te leki?
napisał/a: angelusia23 2013-03-29 09:12
Odkad wykryto mu Ta bakteri czyli ponad jakis rok. Podejrzewamy tez ze moze miec cos z watroba I prawdopodobnie tarczyca.
napisał/a: Wasztyl 2013-03-29 09:57
ROK bierze Ospamox i metronidazol?! Czy tylko Controloc..
napisał/a: angelusia23 2013-03-29 20:20
No tak juz ponad rok nawet moze I poltora roku. Bierze je z przerwami czyli ok 2 miesiecy brania lekow I jakies 3 4 tygodnie przerwy I znowu to samo. Nie wiemy co mamy dalej robic.
napisał/a: Vattier 2013-03-29 23:45
Objawy ze strony przewodu pokarmowego są zrozumiałe po takiej "terapii". :| To są antybiotyki, które mają działania niepożądane. W terapii eradykacyjnej (eliminacja H.pylori) przyjmuje się je TYLKO przez 7 dni (a nie dwa miesiące...). Jeśli leczenie było nieskuteczne, to lekarz powinien był zmienić zalecone leki (trójlekowa terapia II rzutu). A jeśli terapia II rzutu również okazała się nieskutecza, to przeprowadza się leczenie czteroskładnikowe (terapia III rzutu przez 10-14 dni).
napisał/a: angelusia23 2013-03-30 09:46
Ok czyli na chwile obecna przestaje brac leki I zmieniamy lekarza. Pani DOKTOR powiedziala ze musi brac Te leki I Nic mu nie poradzi ale dla nas tez bylo to dziwne dziekujemy za porade w takim razie.
napisał/a: Wasztyl 2013-04-01 22:59
Zdecydowanie proszę zmienić lekarza, zdecydowanie! :|
napisał/a: myka23 2013-04-02 10:35
zdecydowanie zmienić lekarza. całkiem z tok leczenia. Jeśli terapia pierwszego rzutu zawody stosuje się inne schematycznie leczenia. Nie przedłuża się tych samych leków a już napewno nie tak długo jak ty napisałaś. Znajdź w google wytyczne eradykacj helikobacter pylori 2012 tam wszystko jest opisane. Jak zasięgniesz rady innego specjalisty napisz co zapisał za leki i jaki schemat zaproponowal
napisał/a: Tomi26 2013-04-07 10:22
Witam, mam pytanie. Nie caly rok temu po gastroskopii okazalo sie, ze mam helicobacter, erydykacja duomox, metronidazol i gasec niestety po pol roku od kuracji na nowo bol brzucha ponowna gastroskopia z wycinkami tzw. autobiogram. Okazalo sie ze metronidazol nie dzialal na bakterie. 2 tyg. temu zakonczylem 14 dniowa antybiotylkoterapie klacid i amotaks do tego controloc 20 20 mg 2 razy dziennie 30 min przed posilkiem, zostaly mi jeszcze 3 dni brania tabletek controloc odczowam lekki bol nadbrzusza czy mozliwe jest ze ta bakteria nadal jest mimo ze robilem autobiogram i dostalem antybiotyki ktore sa wlasnie dobrze dopasowana na ten szczep bakterii, i dopiero minely 2 tyg od zakonczonej terapi antybiotykami, czy to po controlocu odczuwam taki dyskomfort, nie jest to taki bol kiedy mialem helico ale nie jest to przyjemne, mam odstawic controloc czy wybrac do konca?? Z gory dziekuje.
napisał/a: myka23 2013-04-09 22:20
angelusia23 czy mąż pomimo i w trakcie tak długiego leczenia objawy miał cały czas czy były przerwy ze objawy znikały? Tomi a u ciebie jak pytam o to samo ?