Helicobacter Pylori

napisał/a: mefisto1 2007-11-02 20:09
Witam serdecznie
Od zawsze miałem problemy z żoładkiem jednak od pewnego czasu jest coraz gorzej nie wiem co sie dzieje.
Ostatnimi czasy moje życie przypomina koszmar zwłaszcza porankiem kiedy mam wstać najgorsze jest wstawanie na pierwsza zmiane.
A mianowicie zawsze budze sie rano z lekkim bólem brzucha paskudnym samopoczuciem a nie rzadko zdarza mi sie rozwolnienie pare razy ledwie zdarzyłem do zakładowej ubikacji.
Ostatnie nasilenie choroby stało sie nie do zniesienia.
Wstajac rano odczuwam nadal ból i parcie stolca ale równiez paskudny gorzki posmak z ust nic nie daje poranne dwukrotne mycie zębów bo kwaśnica utrzymuje sie nadal zauważyłęm równiez na języku paskudny biały osad który pachnie nie ciekawie.
Na przykry zapach stosuje nawet specjalne tabletki Hali Z ale efekt jest chwilowy.
Pomimo lekko strawnego jedzenia i dbania aby nie jeśc zbyt pozno objawy sie pogłebiaja a najgorsze jest to ze odczuwam jeszcze od niedawna efekt ciaglego wysychania jezyka i jamy ustnej nic nie daje picie napojów bo objaw utrzymuje sie cały czas.
Już nie wiem co robić obecnie przy wzroście 192cm waże 74kg ale nie moge nic przybrac wrecz trace na wadze.
Poradycie mi co mam robic y tymi bolami zlym samopoczuciem biegunkami i gorycza oraz suchoscia w ustach.
napisał/a: fidel7 2007-11-02 22:28
Jedno co powiem: JAK NAJSZYBCIEJ DO GASTROLOGA !!!
Język obłożony może dawać objawy refluxu, jakiegos grzyba w przewodzie pokarmowym.
Gorycz to objaw refluxu-nadmiar kwasy żołądkowego. Częste zgagi pieczenia.
Bóle biegunki koniecznie test na Helicobacter Pylori.
Badania podstawowe to usg jamy brzusznej, gastroskopia, ph-metria.
Jak najszybciej do GASTROLOGA dobierze ci odpowiednie leki i problem powinien być z głowy tylko nie zwlekaj.
napisał/a: kazulka57 2007-11-03 12:48
Dokładnie jak najszybcie do specjalisty. Wiadomo i tak są terminy ,ale musisz koniecznie iśc do ogólnego wziąść skierowanie i zacząć się leczyć.
napisał/a: mefisto1 2007-11-03 14:41
Fidel napisal(a):Jedno co powiem: JAK NAJSZYBCIEJ DO GASTROLOGA !!!
Język obłożony może dawać objawy refluxu, jakiegos grzyba w przewodzie pokarmowym.
Gorycz to objaw refluxu-nadmiar kwasy żołądkowego. Częste zgagi pieczenia.
Bóle biegunki koniecznie test na Helicobacter Pylori.
Badania podstawowe to usg jamy brzusznej, gastroskopia, ph-metria.
Jak najszybciej do GASTROLOGA dobierze ci odpowiednie leki i problem powinien być z głowy tylko nie zwlekaj.


Bardzo ci dziekuje za pomoc
Oczywiście co do zdrowia to nie trzeba mi 2 razy powtarzać natychmiast w poniedziałek skocze do lekarza po skierowanie do lekarza.
Zreszta całe moje życie osobiste na tym cierpi.
napisał/a: Kazimiera2 2007-11-03 19:31
Matmartigen napisal(a):Witam serdecznie
Od zawsze miałem problemy z żoładkiem jednak od pewnego czasu jest coraz gorzej nie wiem co sie dzieje.
Ostatnimi czasy moje życie przypomina koszmar zwłaszcza porankiem kiedy mam wstać najgorsze jest wstawanie na pierwsza zmiane.
A mianowicie zawsze budze sie rano z lekkim bólem brzucha paskudnym samopoczuciem a nie rzadko zdarza mi sie rozwolnienie pare razy ledwie zdarzyłem do zakładowej ubikacji.
Ostatnie nasilenie choroby stało sie nie do zniesienia.
Wstajac rano odczuwam nadal ból i parcie stolca ale równiez paskudny gorzki posmak z ust nic nie daje poranne dwukrotne mycie zębów bo kwaśnica utrzymuje sie nadal zauważyłęm równiez na języku paskudny biały osad który pachnie nie ciekawie.
Na przykry zapach stosuje nawet specjalne tabletki Hali Z ale efekt jest chwilowy.
Pomimo lekko strawnego jedzenia i dbania aby nie jeśc zbyt pozno objawy sie pogłebiaja a najgorsze jest to ze odczuwam jeszcze od niedawna efekt ciaglego wysychania jezyka i jamy ustnej nic nie daje picie napojów bo objaw utrzymuje sie cały czas.
Już nie wiem co robić obecnie przy wzroście 192cm waże 74kg ale nie moge nic przybrac wrecz trace na wadze.
Poradycie mi co mam robic y tymi bolami zlym samopoczuciem biegunkami i gorycza oraz suchoscia w ustach.
Witam serdecznie jak najszybciej do dobrego gastrologa ,nie wolno zwlekać ,może dobre zioła ale to po diagnozie i tylko w przypadku kiedy chcesz sobie pomóc medycyną naturalną skuteczną ale nie tak drastyczną jak leki farmaceutyczne
napisał/a: mefisto1 2007-11-07 14:18
Matmartigen napisal(a):Witam serdecznie
Od zawsze miałem problemy z żoładkiem jednak od pewnego czasu jest coraz gorzej nie wiem co sie dzieje.
Ostatnimi czasy moje życie przypomina koszmar zwłaszcza porankiem kiedy mam wstać najgorsze jest wstawanie na pierwsza zmiane.
A mianowicie zawsze budze sie rano z lekkim bólem brzucha paskudnym samopoczuciem a nie rzadko zdarza mi sie rozwolnienie pare razy ledwie zdarzyłem do zakładowej ubikacji.
Ostatnie nasilenie choroby stało sie nie do zniesienia.
Wstajac rano odczuwam nadal ból i parcie stolca ale równiez paskudny gorzki posmak z ust nic nie daje poranne dwukrotne mycie zębów bo kwaśnica utrzymuje sie nadal zauważyłęm równiez na języku paskudny biały osad który pachnie nie ciekawie.
Na przykry zapach stosuje nawet specjalne tabletki Hali Z ale efekt jest chwilowy.
Pomimo lekko strawnego jedzenia i dbania aby nie jeśc zbyt pozno objawy sie pogłebiaja a najgorsze jest to ze odczuwam jeszcze od niedawna efekt ciaglego wysychania jezyka i jamy ustnej nic nie daje picie napojów bo objaw utrzymuje sie cały czas.
Już nie wiem co robić obecnie przy wzroście 192cm waże 74kg ale nie moge nic przybrac wrecz trace na wadze.
Poradycie mi co mam robic y tymi bolami zlym samopoczuciem biegunkami i gorycza oraz suchoscia w ustach.






Wiecie jak w polsce wyglada służba zdrowia w poniedziałek pojechałem do lekarza I kontaktu po skierowanie.
Po wypisaniu skierowania pojechałem od razu do specjalisty gastrologa i pani w rejestracji zapisała mnie na styczeń jedyny pierwszy wolny termin.
Teraz kto mi powie jak ja mam dalej funkcjonowac z ciagłymi biegunkami mdłosciami i refluksem.
Co ja mam teraz sie wykończyć a przeciez zbliżaja sie święta a do pracy za mnie nikt nie pójdzie.
Schudłem już 2 kilogramy.
Pozdrawiam nowy rząd a zwłaszcza Ministerstwo Zdrowia.
napisał/a: Teodor M 2007-11-07 22:47
Nie powinieneś czekać do stycznia. Wyszukaj dobrego specjalistę gastrologa lub gastroenterologa, takiego, który pracuje w dobrym szpitalu i idź do niego na pierwszą wizytę prywatnie. Wtedy jeżeli będą potrzebne jakieś poważniejsze badania typu gastroskopia lub kolonoskopia, to będziesz miał je robione już w ramach NFZ bez długiego czekania w tym szpitalu, gdzie ten specjalista normalnie pracuje. Ja tak sobie poukładałem i bardzo sobie taki układ chwalę. Oczywiście tak nie powinno być, ale trzeba sobie jakoś radzić. Tutaj potrzebna jest szybka diagnoza i włączenie specjalistycznego leczenia.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale dobrego lekarza możesz poszukać w dziale "Lekarze" na tym forum: http://www.crohn.home.pl
Marg
napisał/a: Marg 2010-01-25 08:47
Koniecznie idz z tym jak najszybciej do lekarza. Warto zainwestowac. Najlepeij to przyjmujacego prywatnie, ale ktory badanai zrobi Ci np. w szpitalu na NFZ. Kuracja moze byc krotka i bezbolesna, ale najpierw trzeba postawic diagnoze.
napisał/a: marta281 2010-09-10 12:03
Czy orientujecie się może, czy to prawda, że jeśli raz test na helicobacter wyjdzie pozytywny to już zawsze taki będzie? (w krwi cały czas będą antyciała)
napisał/a: Marta87 2010-09-10 16:41
Witam.
Od 4 lat męczę się z bólami dolnego odcinka brzucha, nadmiernymi gazami, wzdęciami, coraz gorszym samopoczuciem...zarówno fizycznym (mam już naprawde bardzo osłabiony organizm, ciągle mam silne bóle głowy)jak i psychicznym (zmęczenie, złość z powodu ogromnego dyskofortu). Byłam u wielu gastrologów, niestety żaden z nich nie zalecił mi konkretnych badań..ba nie zalecił ŻADNYCH badań, pomacano mnie po brzuchu, stwierdzono że to Zespół Jelita Drażliwego i tyle. W końcu objawy nie ustępowały wiec sama wręcz wymusiłam na lekarzu skierowanie na kolonoskopie...na szczęscie nic nie wyszło. Obecnie okazalo sie że moja ciocia również ma ten Zespól i zapytała mnie czy miałam robione badanie na obecność bakterii Helicobacter Pylori...oczywiscie nie miałam;/ stąd moja wizyta na tym forum, chciałam zapytać czy osoby które miały wykretą obecnośc tej baterii w organizmie, również odczuwały podobne objawy?? czy możliwe że ja również cierpie z powodu włąsnie tej bakterii? bardzo prosze o odpowiedź...bo widze ze jezeli sama nie zawalcze o siebie, to żaden lekarz nawet palcem nie kiwnie żeby mi pomóc. Marta
napisał/a: Kbu 2010-09-13 18:31
malami281 napisal(a):Czy orientujecie się może, czy to prawda, że jeśli raz test na helicobacter wyjdzie pozytywny to już zawsze taki będzie? (w krwi cały czas będą antyciała)


Nie. Antyciała utrzymują się przez dłuższy czas, ale nie są już "na zawsze".

Marta. Obecność HP może, ale nie musi, dawać różnorakie objawy. W tym różnego rodzaju bóle. Myślę, że raczej rzadziej dotyczyć one mogą podbrzusza, ale myślę, że może się i tak zdarzyć. Myślę, że najlepiej jak udasz się do gastrologa i poprosisz o gastroskopię. Słyszałem wiele od lekarzy, m.in to, że jednostka chorobowa, którą jest zespół jelita drażliwego, tak naprawdę nie istnieje, więc nie mogę się wypowiadać. Wiem tyle, że często lekarze taką diagnozę stawiają, bo nie mają pomysłu jak tu leczyć osobę z takimi objawami. Jednak ja tylko powtarzam słowa któregoś z rzędu lekarza.

Tak czy inaczej, idź na gastroskopię i się wyjaśni czy masz HP i w jakim stopniu zainfekowały one Twój żołądek i czy w ogóle.
napisał/a: marta281 2010-09-14 13:15
ja również miałam podejrzenie jelita drażliwego, miałam gastroskopię + test na HP. Test wyszedł pozytywnie (badanie krwi z palca), potem leczenie, ale niestety bóle brzucha nie minęły. Po pół roku znowu gastroskopia + test na HP z wycinka i test wyszedł negatywnie (Zdziwilo mnie to wtedy, gdyż myślałam, że jeśli raz test na HP wyjdzie pozytywny to już tak będzie zawsze) Niestety czekałam kilka lat i nie udało się ustalić konkretnej przyczyny bólu brzucha - przeszło samo z czasem - teraz wraca bardzo rzadko, ale zdecydowanie radze Ci wybrać się na gastroskopię - nie taki diabeł straszny jak go malują ;)